reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
@ikulka A myślałam o Tobie dziś kilka razy.. Trzymaj się :* Nerwów kupa, ale z maleństwem okej..

f2w3rjjgax9hy8m9.png
 
reklama
Kobietki, powiedzcie mi te które są na L4, macie adnotacje że L4 chodzące czy leżące? Dziś tesciu który jest policjantem trochę mnie nastraszyl że u nas w mieście ZUS robi dużo kontroli,tych którzy są dłużej na zwolnieniu. Ja do południa siedzę sama w domu a jak narzeczony bwraca z pracy to jeździmy często do jego domu..Boję się że kiedyś nie zastana mnie w miejscu zameldowania i co wtedy? Któraś miała z was już kontrolę kiedyś? Czy lekarka może wystawić jakieś pisemko tylko dla mnie, że no mam zalecenie 2h spaceru dziennie i ewentualnie podczas nieobecności będzie to moim usprawiedliwieniem?
W poprzedniej ciąży i teraz mam zawsze wklepaną "2" co oznacza, że mogę chodzic. Nawet jesli miałabys nalot to możesz zwrócic sie do lekarki po zaświadczenie, ze wtedy byłas u niej. A jeżeli nikt nie otworzy im drzwi to może oznaczac to, ze mocno spałas i nie slyszałaś :hmm:...
Ja zawsze przed dostarczeniem pracodawcy zwolnienia robie mu zdjęcie, zeby w razie wątpliwoaci do niego sięgnąć :blink:
 
Kobietki, powiedzcie mi te które są na L4, macie adnotacje że L4 chodzące czy leżące? Dziś tesciu który jest policjantem trochę mnie nastraszyl że u nas w mieście ZUS robi dużo kontroli,tych którzy są dłużej na zwolnieniu. Ja do południa siedzę sama w domu a jak narzeczony bwraca z pracy to jeździmy często do jego domu..Boję się że kiedyś nie zastana mnie w miejscu zameldowania i co wtedy? Któraś miała z was już kontrolę kiedyś? Czy lekarka może wystawić jakieś pisemko tylko dla mnie, że no mam zalecenie 2h spaceru dziennie i ewentualnie podczas nieobecności będzie to moim usprawiedliwieniem?
Ja mam normalnie chodzące, nawet zwolnienie po szpitalne mimo zaleceń leżenia na zwolnieniu też mialam że mogę chodzić :) a jesteś pewna że masz że musisz leżeć? Może zwróć na to uwagę lekarzowi na następnej wizycie :) poza tym wątpię żeby zus robił kontrolę na zwolnieniu ciążowym

@ikulka współczuję stresów :(

@luska śliczne masz córki! I zatęskniłam za latem!

@Dzag super że chłopaki zdrowieją jest szansa że odpoczniesz niedługo ;)

Co do wątku zamkniętego to moim zdaniem chyba lepiej będzie jeszcze trochę poczekać, narazie ciągle ktoś dochodzi/odchodzi podejrzewam że koło III trymestru uformuje się sciślejsza grupa. A jak teraz przejdziemy na zamkniety to wiadomo że ten wątek umrze, ale ja się dostosuje do reszty :)

Dzisiaj odwiedziły mnie koleżanki z pracy i wiecie co? Zateskniłam za pracą [emoji23] no nie sądziłam że to kiedykolwiek powiem hahaha [emoji23]

A wieczorem jak oglądaliśmy film to poczułam takie łaskotki w brzuchu, ale czułam tylko chwilę i już się nie powtórzyło więc nie jestem pewna czy to TO ale mam taką nadzieję i czekam na więcej ;)

p19uflw1jarcljhd.png
 
@Maargaretkaa Ja mam na zwolnieniu lekarskim symbol 2B, co oznacza, że mogę chodzić. Do lekarza, do apteki, wykonywać zalecane przez lekarza czynności czyli właśnie spacer :)
Jakby było 1B to chyba wtedy nie można wychodzić, no ale w ciąży tyle lekarzy zawsze.. Że nie wiem czy w ogóle takie dają ;)

f2w3rjjgax9hy8m9.png
 
Dzisiaj odwiedziły mnie koleżanki z pracy i wiecie co? Zateskniłam za pracą [emoji23] no nie sądziłam że to kiedykolwiek powiem hahaha [emoji23]


p19uflw1jarcljhd.png

Hahahah ja tak mam... tyle ze u nas nie ma L4 tak na zawołanie. Dają tylko jeśli się naprawdę należy. Synek i ja byliśmy chorzy trzy tygodnie. Byłam z nim w domu. Boszzzze jak mi się tęskniło za pracą [emoji851][emoji851][emoji851]
W dodatku szefowa zaproponowała mi pracę w domu w wakacje. Pierwsza moja myśl to: chyba cię pogrzało... jak ja pracę z dzieciem ogarnę? A potem pomyślałam, że za opiekę nie musiałabym płacić. Młodego rano budzić, szykować, wieźć. Wymiar godzin bywa rożny, raz kończę o 11 raz 0 14. No i się teraz zastanawiam.




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Marii19, oj ZUS ciężarne też goni...

Maargaretkaa, a Ty dostałaś zwolnienie z 1-ką?? A z jakiego powodu?
 
@ikulka trzymaj sie kochana :* najważniejsze aby z dzidziusiem wszystko było dobrze.

Mnie chyba tez jakies przeziębienie dopada :( a juz myslalam ze mam to za soba :(

@Maargaretkaa. Ja tez mam na zwolnieniu 2 co oznacza ze mozna chodzic. Wiec sie nie martw kontrola. Z reszta, szczerze nie znam zadnej dziewczyny ktora bedac w ciazy miala kontrole, alemoze cos sie zmienilo i teraz bardziej sprawdzaja???
 
Marii19, oj ZUS ciężarne też goni...

Maargaretkaa, a Ty dostałaś zwolnienie z 1-ką?? A z jakiego powodu?
Tzn wiem że goni ale wydaje mi się że bardziej z innych powodów, jak ledwo co podjeły pracę i już bach na zwolnienie to chyba bardzo częste bo sprawdzają czy po znajomości się to nie odbywa czy jak nagle na działalności płacą najwyższe skladki (przynajmniej kiedyś tak było), więc może za leżące/chodzace też. Zresztą Ty bardziej zorientowana w tych klimatach :)

p19uflw1jarcljhd.png
 
Bryyy :-)

@dzag82 super, ze chlopaki zdrowieja, niech przyjdzie w koncu ta wiosna to beda w koncu zdrowi na dluzej ;-)

@klusek to faktycznie powazny remont sie szykuje :szok: , a uda Wam sie wprowadzic przed rozwiazanien ??

@ikulka kurcze, dopiero co do domku wrocilas i znow cos sie dzieje, ojj biedna Ty :-(

@emikaa to ale takie minimalne ilosci alko to powinny sie zredukowac, pamietajcie ze do paczkow tez dodaja przy robieniu (na pewno domowych) , a wszyscy wcinamy ;-)

@Mahoniowa chyba jestesmy na podobnym etapie ;-), u mnie dzis rowno 12tc ;-)

@GuaRaNa Ty tez plamisz ???? Kurcze moze to taki Wasz "urok" w tej ciazy :-( , nie zszdroszcze tych stresow :-/

Diewczyny te z koncowki sierpnia spicie/lezycie jeszcze na brzuchu ?? Jak tak to czy czujecie powiekszona macice ?? Bo ja nie no i znowu schizy sie wlaczaja :-(

Milego weekendu ;-)

Napisane na LG-P880 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
hello :happy: jest pięknie, bo jest piątek! Byle przetrwać w pracy, a wieczorem zdążyć na pociąg.
Jedyne co to katar mnie wykończy .. dziś mi się śniło, że nagle wyskoczył mi brzuch i nie wiedziałam jak mam z nim chodzić haha oczywiście poszłam niby do sklepu po "jagodzianki" :-D

Miłego dzionka!:)
 
Do góry