reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
reklama
a ja czytałam takie coś
Kiedy należy zrobić badanie przezierności karkowej?
Oceny przezierności karkowej dokonuje się podczas USG wykonanego między 11. a 14. tygodniem ciąży (dokładnie do 13. tygodnia i 6. dnia ciąży), gdy długość ciemieniowo-siedzeniowa płodu (CRL) wynosi od 45 do 84 mm. Ocena przezierności karkowej przeprowadzona wcześniej lub później jest niewiarygodna. Badanie powinno być wykonane przez odpowiednio wyszkolonych lekarzy i na wysokiej klasy sprzęcie ultrasonograficznym - pomiarów należy bowiem dokonać z dokładnością do 0,1 mm! Ocenę przezierności karkowej wykonuje się w tradycyjnej technice 2D. USG 3D czy 4D nie jest tu przydatne.



Link do: Ocena przezierności karkowej płodu - nieinwazyjne badanie prenatalne
 
Chociaż 8 lat temu nie robili mi tego badania

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
moim zdaniem co to zmieni, jak dziecko będzie miało tego downa ,przecież go nie usunę normalne, jedynie co to będę nastawiona na to i nic więcej. Ja np bałabym się zrobić amnio i ryzykować, bo nie którzy sprawdzają czy ich dziecko ma wadę, oczywiście ,że jeśli chodzi o jakieś zabiegi płuca czy serca w trakcie ciąży , bo nie raz są niezbędne do utrzymania życia to bym się zgodziła pewnie
 
Witam nowe sierpnioweczki i &&&&& za fasolinki :-)

U nas jesli bedzie dziewczynka to Ksenia, jesli chlopczyk to Kaspian lub Ksawery ;-)

Co do "naturalnej selekcji" tez jestem tego zdania, ze lepiej jesli cos ma sie wydarzyc niedobrego to lepiej dla wszystkich zeby to byly te pierwsze tyg, smutne ale prawdziwe, zrozumialam to po pierwszej stracie :-(

Supcio, ze wizyty udane no i czekamy na kolejne dobre wiesci :tak:

Ja mam piersza wizyte dopiero 16go :-( , badania genetyczne to chyba bede musiala prywatnie zrobic :-/

Pozdrawiam :-*

Napisane na LG-P880 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć dziewuszki! Alee stron do nadrobienia... :o

1. Witam wszystkie nowe mamy. Fajna gromada nam sie tu juz tworzy. :)

2. @dzag82 ciesze sie, ze z kruszyna wszystko ok. Ja mam termin na 24.08 wiec bardzo podobnie, u mnie dzis 7t1d. Chociaz co do porodu to jeszcze nic pewnego bo moge miec cesarke przez odwarstwianie sie siatkowki w przeszlosci, ale musze to jeszcze uzgodnić.

3. Dziewczyny, macie ten nieprzyjemny smak kwasu w buzi? O masakra, dla mnie to nowosc i nie wiem czy to kwasne czy bardziej metaliczne wskazujace na braki zelaza?

4. U mnie dzis kopytka z maslem i cukrem. Wiem, wiem cukier biala smierc, ale od wczoraj mnie skreca na mysl o koputkach i musze to zjesc. :D

5. @Adeline89 moze mnie shejtujecie za moje myślenie, ale bardziej spedza mi sen z powiek mysl, ze urodze chore, niepelnosprawne dziecko (przeraza mnie to, przez co czuje sie gorszym sortem matek?! Wtf, jakie okreslenie..) niz poronienie samoistne, selekcja naturalna, bo cos sie zle rozwijalo.. czy jestem w tym odosobniona?

6. Trzymam kciuki za wszystkie wizyty! :)


Suwak mi sie zawiesil. :/

ckaiskjor0y12g1h.png
 
Do góry