reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Witam nowe mamusie :-)
Mało piszę bo pracuję a w domu nie mam na nic siły ale fajnie się was czyta na bieżąco :-)
Mam pytanie do mam 9tc- nastąpiło u was jakieś nasilenie mdłości czy coś? U mnie koszmar od wczoraj, jak na niezłym kacu już mam dość:( w pracy ciężko wysiedzieć, muszę ciągle coś podjadać aż strach się zważyć
Ja dzisiaj zaczynam 9 tydzień i w sumie trochę mniej piersi bolą. Silniejsze mdlosci gdy jestem głodna i faktycznie jakbym nie miała siły na nic. Najchętniej tak jak dzisiaj cały dzień spędziła w łóżku.
Ale ogólnie czuje się lepiej niż tydzień temu aż się trochę martwilam tym... nie mam apetytu jak dotychczas..

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moja to 3 ciąża, 2 dwie były z przebojami, wiecznym strachem. ..liczę że ta będzie cudna a ja będę mogła się nią cieszyć i szczycić. Jestem też starsza więc wszystko jakoś spokojniej mi przychodzi- jakaś opanowana jestem. Trwa w domu rodzinna debata nad wyborem przyszłego imienia, jest wesoło☺.
Dotychczasowe dolegliwości to pikuś☺ więc Życzę nam wszystkim spokojnych tygodni
 
Mi też nasiliły się nudności a wieczorem to już jest masakra. W dodatku męczy mnie straszna zgaga, ptaktycznie po każdym posiłku :/

Hm i mnie chyba cos zaczęło mdlic , dobry znak ;)) ale poleze chwile i przechodzi :)
Na ta zgagę wcinaj migdałki :) albo podobno jest dobre tyle, ze ja nie mogłam przełknąć siemię lniane, taki glut z niego z woda:)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja to 3 ciąża, 2 dwie były z przebojami, wiecznym strachem. ..liczę że ta będzie cudna a ja będę mogła się nią cieszyć i szczycić. Jestem też starsza więc wszystko jakoś spokojniej mi przychodzi- jakaś opanowana jestem. Trwa w domu rodzinna debata nad wyborem przyszłego imienia, jest wesoło[emoji5].
Dotychczasowe dolegliwości to pikuś[emoji5] więc Życzę nam wszystkim spokojnych tygodni

I wzajemnie :) to jakie imiona obstawiacie?
Ja bym chciała Polusię :) albo Inga tez mi sie podoba :) dla chłopaka nie mam jeszcze pomysłu, moze Ksawery:) albo Igor :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
I wzajemnie :) to jakie imiona obstawiacie?
Ja bym chciała Polusię :) albo Inga tez mi sie podoba :) dla chłopaka nie mam jeszcze pomysłu, moze Ksawery:) albo Igor :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Póki co to temat rzeka, każdy ma inną wizję.Dobrze że Jeszce dużo czasu to coś wspólnie wymyślimy. Mi się też Pola podoba, a dla chłopca Ignaś.Mój mąż chce Borysa. Dzieci póki co dla dziewczynki wspominają o Darii lub Lence....chłopca debatujà.
 
I ja po pierwszej wizycie. Wieści Hmm takie sobie. Plus ze ciąża w macicy:) Z OM 6 tydz i 2 dni, z Usg 5 tydz i 5 dzień. Narazie jest pęcherzyk z echem zarodka ok 2 mm. Podobno na ten wiek ciąży tak to moze wyglądać. Co do luteiny i duphastonu powiedziała mi ze moze mi dac, ale jak podchodzę do tej ciąży zdroworozsądkowo to nie jest mi to potrzebne, No chyba ze sie będę psychicznie z tym lepiej czuła. Juz druga ginekolożka z która sie spotkałam ma to samo podejście. Powiedziała ze ani te leki nie hamują krwawienia,plamienia itp, ani nie ożywia ciąży, a nie spowodują ze sie prawidłowo rozwinie. Działają tylko w 2 przypadkach , w przypadku poronień nawykowych i jak ktoś jakiejś tam fazy nie ma, ale wtedy Wogole nie można zajść w ciąże i przed sie przyjmuje....
Ostatecznie podziękowałam za tabletki i kolejna wizyta po 9 stycznia. Wtedy juz bedzie wiadomo co z dzieciaczkiem. Eh znów odliczanie...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Emika ja nie mam juz tych plamien kochana i czuje sie bezpieczniej z progesteronem nawet psychicznie troche glupio ci powiedzialy moja jest bdoswiadczona lekarka powiedziala ze ten hormon jest bardzo potrzebny przy plamieniach lub rozowym sluzie bo zapobiega poronieniu! Moze 9 stycznia popros o nie?:)
 
U nas już od prawie 5 lat ustalone, że dziewczynka to Maja. Juz mi takie dwa "prawie Majki" biegają po domu :laugh2:. Chłopak nie wiem, mąż przy ostatnim dziecku chciał Eryka, to może... Jeszcze trochę czasu mamy.
 
reklama
Dziewczyny pytanko.
Czy któraś z Was miała w 6/7 tygodniu minimalne brązowe plamienie? Jednorazowo mi się to dziś przytrafiło i na prawdę było niewielkie. Półtora tygodnia temu miałam 2 razy betę ( wyszlo wzorcowo), na usg pęcherzyk widoczny, wszytsko ok, żadnych wskazań do leżenia czy nadmiernego oszczędzania się. Miałam bóle brzucha więc lekarka przepisała mi duphaston, który cały czas 2x1 biorę. Trochę się niepokoję, to moja 2 ciąża, poprzednia przebiegła bez żadnych komplikacji.
Kochana ja mialam rozowy sluz i odrobine krwi koncem 6 tyg i dostalam duphaston bedzie dobrze ja tez w pierwszej ciazy ksiazkowo w drugiej juz i teraz plamienia co okolo 2,5 miesiaca
 
Do góry