reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Niestety reszta wypłaty pod stołem... żadnych premii :(

Dziękuję za poradę myślę że po nowym roku bo dopiero wtedy wracam do pracy powiem szefostwu jaka jest sytuacja i zobaczymy czy coś są w stanie zmienić. np. swoje zachowanie. jeśli cokolwiek będzie źle tak jak było to od razu idę na zwolnienie.

Pracodawca idenformacje o ciąży powinien dostać na piśmie?
Czy jest tylko słowo przeciwko słowu w razie zwolnienia. Bo myślę że niestety u mnie są w stanie na wieść o ciąży próbowac mnie zwolnić...
straszne mendy w tej pracy ehh

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja bym od razu poszła na zwolnienie
 
reklama
A no właśnie są okropni. Najlepsze w tym wszystkim ze to rodzina..
Powiedzenie "z rodziną najlepiej na zdjęciach" u mnie pasuje idealnie.
Rodzina to zawsze dla nich było dno które jest do niczego i na nic nie zasługuje.
Ale to dluga opowieść a i tak już wystarczająco się uzalam nad sobą.
Dziękuję Wam za wszystkie słowa. :)
A jak Wy się dziewczynki czujecie ?
Pochwaliłyście się juz wszystkim wesołą nowiną? [emoji14]

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olej ich :)i niczym sie nie przejmuj ty jestes najwazniejsza.Kazdy ma w rodzinie kogos za kim nie przepada i nigdzie nie jest kolorowo;)u mnie poł rodziny wie a tych ktorych nie trawie nie poinformowalam.Za to moja córka rozgadala po calym osiedlu a miala nic nie mowic hahahah i moje zdziwienie jak sąsiadka mi gratuluje ...nie lubie tego ...krępuje mnie to.Ech niektorzy nie umieja sie zachowac.
Hehe :) Córcia się cieszy ze będzie miała rodzeństwo trudno się dziwić że tak ciężko było trzymać to w tajemnicy [emoji14]
Ja w rodzinie też tylko najbliższym powiedziałam którzy rozumieją że to początek i wszystko może się zdarzyć.
Ale niestety jeden kolega rozpowiedzial wiadomość w jednym gronie i też tak dziwnie jakoś.
Nie chciałabym sytuacji że wszyscy wiedzą a później trzeba będzie tłumaczyć dlaczego się nie udało... myślę że bolało by mnie wtedy jeszcze bardziej a staram się być realistką dlatego myślę o wszystkich opcjach przynajmniej do 2 trymestru.

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Angelika:) pp to tu jestesmy żeby się sobie pożalić wygadać , a co musi nam ulżyć jak nikt nas nie sucha ;) u mnie akurat nie jest tak zle ja nie narzekam na teściów ani rodziców starają sie być sprawiedliwi i obiektywni, ale oni nic a nic się nie wtrącają w sumie to nawę byśmy nie pozwolili, obydwoje z mężem mamy swoje zdania nikt nas nie przekabaci ;) trudne charakterki
 
u was tez tak wieje , aż ciężko sie spalo cala noc taka zawieja, a jesli chodzi o szpital samemu sie wybiera raczej nie odmawiają jak juz się rodzi. Ja z synem akurat lezalam wczesniej , bo miałam cc i lekarz który prowadził byl ordynatorem wiec sam mi wykonywał. Niestety teraz nie ma juz go tu, wiec mam do wyboru dwa szpitale do których mam okolo 30km, ale wybiorę teraz ten najbliżej i inny niż po przednio, bo tam gdzie rodzilam caly sklad wymienili i nikogo juz nie ma. Troszkę mam obawy , ale cóż nie będę jechac 60km tam gdzie mój pracuje to nic nie zmieni urodzić trzeba będzie
 
Widzę że wszystkie kobiety które są na początku ciąży troszkę swiruja i się martwią.. Też mam z tym problem. Długo czekałam na dwie kreski, myślałam że jak się w końcu doczekam będzie euforia i błogi spokój. Owszem euforia jest. Ale o spokoju nie ma mowy.. czasem mam wrażenie że popadam już w paranoję, boję się wszystkiego, tego ze ktoś mnie czymś groźnym teraz zarazi etc. Wszystko zaczyna być potencjalnym zagrożeniem a ja przestaje radzić sobie z własnymi myślami. Wczoraj się trochę otrząsnęłam , gdy przeczytałam wypowiedź jakiejś mamy.. ze jak sobie przypomni swoje 9 miesięcy to wciąż zadaje sobie pytanie czemu nie cieszyła się nimi jak należy i nie wykorzystała tego czasu na radość z ciąży, lecz na urojenia i martwienie się rzeczami, które i tak się nie zdarzyły.. od razu sobie przypomniałam mój dzień ślubu ;) o którym do dziś myślę że gdybym wrzucila wtedy na luz- wspominalabym go dużo lepiej. I tak sobie myślę.. te z dziewczyn które wierzą w większa siłę tam u góry.. ze On się nami opiekuje i nie pozwoli by stała się nam krzywda :) chyba lepiej zaufać , niż faktycznie tworzyć czarne scenariusze- które niestety w niczym nie pomagają i niczemu nie zapobiegają.

Napisane na HTC Desire 610 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak w ogóle miałam dziś piękny sen . Ze miałam już swojego dzidziusia na rękach i karmilam go piersią i był taki spokojniutki [emoji173][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171] niech już będzie sierpień!!! Czy Wy tez chcialybyscie by czas teraz płynął szybciej?[emoji4]

Napisane na HTC Desire 610 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak w ogóle miałam dziś piękny sen . Ze miałam już swojego dzidziusia na rękach i karmilam go piersią i był taki spokojniutki [emoji173][emoji170][emoji172][emoji169][emoji171] niech już będzie sierpień!!! Czy Wy tez chcialybyscie by czas teraz płynął szybciej?[emoji4]

Napisane na HTC Desire 610 w aplikacji Forum BabyBoom
oczywiście , ze tak, ale te 9 miesięcy to czas na oswojenie sie i przygotowanie do roli takze jest on niezbędny tym bardziej dla kobiet które pierwszy raz sa w ciąży. Ja się cieszę z synem tez bardzo byłam zadowolona , a jak juz minął ten czas po 13 tyg to dałam na luz, bp najgorsze skojarzenia miałam z nim. W ciazy to ja nawet nie narzekałam na jakies bóle itp. Bylam taka zadowolona, ze brzuszek rośnie, dziecko kopie, jeszcze troszke od 16 tyg do20 tyg i nie które z nas będą czuły maluszki, cos wspaniałego
 
oczywiście , ze tak, ale te 9 miesięcy to czas na oswojenie sie i przygotowanie do roli takze jest on niezbędny tym bardziej dla kobiet które pierwszy raz sa w ciąży. Ja się cieszę z synem tez bardzo byłam zadowolona , a jak juz minął ten czas po 13 tyg to dałam na luz, bp najgorsze skojarzenia miałam z nim. W ciazy to ja nawet nie narzekałam na jakies bóle itp. Bylam taka zadowolona, ze brzuszek rośnie, dziecko kopie, jeszcze troszke od 16 tyg do20 tyg i nie które z nas będą czuły maluszki, cos wspaniałego
Już nie mogę się doczekać jak zobaczę ze brzuszek się powiększa [emoji7]

Napisane na HTC Desire 610 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie bez stresu jakoś, codziennie czuję tę ciążę ;) Wreszcie mam rano płaski brzuch, bo u mnie zaczęło się od wzdęcia ;)
Z pozostałych objawów tylko senność i bolesne piersi przy dotyku.
Mimo, że jest wcześnie to powiedzieliśmy bliskim osobom z rodziny oraz przyjaciołom. Wychodzę z założenia, że fajnie jest się wspólnie cieszyć a kiedy nie wyjdzie otrzymać wsparcie.

Ja pracować chce do porodu ;) jak się da. Pracuje w budżetówce, ale muszę też jeździć w trasy służbowym autem - póki co to jedyna czynność, która mi doskwiera. Muszę zapytać lekarza czy to nie szkodzi dziecku. Wizyta pierwsza 5 stycznia.
 
Do góry