reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Cinamona gratulacje

Aga_Z jak tam?

Ja dzisiaj widzialam mojego maluszka!! Serduszko pieknie bilo :D Dlugosc ciemieniowo-siedzeniowa 4,9 mm. Wedlug usg to 6t1d tj termin na 12.08.15
 
reklama
Ja chodzę na NFZ. Zapisów oczywiście nie było, ale jak tylko powiedziałam, że jestem w ciąży, to od razu usłyszałam, że mogę przyjść między pacjentkami. Byłam już 2 razy i tłumów nie było. Krew mi pobrano w zeszłym tygodniu, oprócz tego lekarz pobrał cytologię. Jutro znów idę do niego i wtedy dowiem się, co z wynikami. Tylko niestety na USG nie było terminów w grudniu, więc będę miała dopiero to w 11 tygodniu.
Zgodnie z radą siostry (doświadczonej po 1 straconej ciąży i dwóch donoszonych), dopóki wszystko będzie ok, będę chodzić na NFZ. Jeżeli by się okazało, że po USG w przychodni będę miała obawy, czy wszystko dobrze sprawdzili, to pójdę jeszcze prywatnie. W przypadku mojej siostry to właśnie w tym USG w 11 tyg. wykryto poważne wady płodu w pierwszej ciąży. Nie chciałabym trafić na słabych diagnostów, żeby nie było tak, jak w przypadku pacjentki dr Chazana (słynna sprawa w Warszawie), gdzie dopiero w 18 tygodniu okazało się, że może być coś nie tak i jeszcze ciągali ją na kolejne badania aż minął termin legalnej aborcji.
 
Aaga84 i Siloe gratuluję ;)

Może macie rację, może uda mi się jakoś wcisnąć gdzieś na nfz, żeby wziąć skierowanie na badania. Muszę podzwonić. Ale mam naprawdę problem i nie wiem jak to wszystko ogarnąć...
 
No więc serduszko bije:-):-):D Zdjęcia nie załączam bo tam widać tylko dwie kropki, jedną dzidziusia i jedną c. żółte. Mierzy 1 cm:-) Juuuuhuuu a tak się bałam że przez to przeziębienie i tarczycę coś będzie nie tak!!

Dzięki za pamięć i kciuki dziewczyny!
 
Ale tu się dużo dzieje...:) Człowieka nie ma jeden dzień i nie nadążam czytać:)
Witam nowe osoby i serdecznie gratuluje udanych wizyt! :)
U mnie ciąg dalszy skurczów nocnych - boję się zasypiać:( przez cały dzień spokojnie, zero mdłości, żadnych objawów, przychodzi noc, między 1.00-4.00 budzą mnie skurcze trwają kilka minut i zasypiam. Mąż na warcie od razu biegnie ciepły okład mi zrobić - pomaga. W pon. idę do lekarza mam nadzieję, że też mi powie, że wszystko ok :)
Ja jutro ostatni dzień do pracy i 3 tyg wolne juuupi :)
 
Hej dziewczyny, witam wszystkie nowe mamusie :-)

Gratuluję dziewczyny wizyt, cieszę się razem z Wami :-)

Ja od wczoraj bym ciagle spala, zaczynaja mnie bolec piersi i z rana czuje mdlosci ale naszczescie moge jesc.
Mnie sie udalo zrzucić 4 kg tzn samo jakos schodzi. Pani diabetolog wczoraj powiedziala ze teraz tak bedzie przez diete cukrzycowa wiec sie ciesze bo duzooo za duzooo waze wiec dla mnie extra te pare kg mniej.

Ja jak juz pisalam chodze narazie prywatnie ale w klinice do ktorej chodze jak ktos musi byc pod opieka poradni patologii ciazy to maja podpisana umowe z nfz wiec od stycznia juz bede chodzic na nfz. Oczywiscie jesli tylko wizyty nie bylyby zbyt oddalone od siebie a ja bede czula potrzebe podejrzenia dzidzi czy wszystko ok to pojde jeszcze prywatnie :-)
 
loveboiled zazdraszczam spatku wagi bo mam na plusie i by mi się przydalo :D:D nie iwem jak u Ciebie z waga bo ja bym się cieszyla akurat :D

aga gratuluje wizyty :D:D

ajj dziewczyny mam mega problem z zastojem mleka w piersi :( raz jedna ..przejdzie i nadrugi dziien od momemtu kiedy minie z pierwszej znowu za tor w drugiej :(:( boli jak nie wiem co :(:( i już nei wiem jak sobie radzic
 
reklama
Akuku nie doradze bo nigdy nie mialam... Ale spolczuje... Jak Ci idzie karmienie? Bola piersi? Mnie odrobinke ale przy przystawieniu tylko i po 2-3 lykach mija...
 
Do góry