reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Nadchodzą pierwsze święta mamasprzeda.pl dlatego chcemy świętować je w sposób szczególny i podarować coś od siebie innym dlatego zapraszamy wszystkich do zakupu na mamasprzeda.pl Fotogadżetów ze zdjęciem waszych maluszków. Dochód z tej akcji przeznaczymy dla dzieci, którym wsparcie na święta jest szczególnie potrzebne, przekażemy je Fundacji Dobrej Woli, która prowadzi ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci.


Zapraszmy na Świąteczny Bazarek
MamaSprzeda.pl - Świąteczny Bazarek / Moje Pierwsze Święta


Dla starszych dzieci gadzety z napisem "Wesołych Świąt" ... naprawde fajnie jest na Boze narodzenie zrobic cos dobrego dla innych, którym troche mniej się w życiu poszcześciło.


1897909_380687202107117_3000868947318714483_n.jpg
 
Miałam mieć @ 28.11, ale ja mam bardzo krótkie cykle, bo 25 dniowe, owu miałam 19.11, więc dopiero 17 dnia cyklu, może dlatego taki bladzioch.
 
Dzisiaj byłam u lekarza między pacjentkami, bo oczywiście do końca grudnia terminów brak. Na razie wypisał skierowanie na betaHCG, bo stwierdził, że to dokładniejsze, w piątek, jeżeli się potwierdzi, to wypisze mi skierowanie na pozostałe badania i dopiero po tych wynikach, jakoś w przyszłym tygodniu mnie przyjmie. Na razie próbuję na NFZ i wygląda na to, że czas spędzony w internecie na przeglądanie opinii, nie poszedł na marne. Pani w rejestracji od razu powiedziała, że jeżeli to ciąża, to przyjmą mnie między pacjentkami.
Jeżeli chodzi o termin, to wg. miesiączki 5 sierpnia, a wg. pomiarów temperatury 8 sierpnia.
Podobnie jak dziewczyny, też mam takie lekkie bóle menstruacyjne, wrażliwość piersi i pogorszenie przemiany materii - to podobno normalne i dzieje się pod wpływem hormonów.
 
Sierpnióweczki 2015

akacha
termin: 5.08.2015, wizyta: 5.12
angie1983 termin:?, wizyta:?
Bafinka termin:?, wizyta:?
beata88 termin:?, wizyta:?
blerka termin: 8.08.2015, wizyta: 10.12
ewaS86
termin:?, wizyta:?
ewelinka12 termin:?, wizyta:?
Jinx
termin: 5.08.2015, wizyta: 5.12
lizosomek
termin: 10.08.2015, wizyta: 16.12
loveboiled
termin:?, wizyta:?
mama_jiz
termin:12.08.2015, wizyta: 19.12
minutaciszy
termin:?, wizyta:?
Muffi termin: 12.08.2015, wizyta:?
sarenka-syrenka termin:?, wizyta:?
the_white_one
termin: 10.08.2015, wizyta:?
ulkan
termin:?, wizyta:?
zielona.wampirzyca
termin:10.08.2015, wizyta:?

Uaktualniłam Jinx.
 
Ostatnia edycja:
mama_jiz - termin 08.08 wizyta 10.12 :)

Dziewczyny odstawiłyście całkowicie kawę? Naczytałam się w Internecie i raz piszą, że kategorycznie nie można, a na innych, że nie ma to wpływu na dziecko...
 
Ja akurat piłam bardzo rzadko kawę, więc chyba zrezygnuję, piję za to sporo herbaty i różnych herbatek owocowych i ziołowych i trudno mi z tego zrezygnować. Poczytałam sobie tylko, jakich ziół należy na pewno unikać.

Ja za to chciałabym spytać, czy któraś z Was uprawiała przed ciążą sport i jeżeli tak, to co robicie teraz? Ja w sezonie letnim bardzo intensywnie ścigałam się na rowerze (nawet 4-5 godzin) a ostatnio trenowałam na rowerze stacjonarnym, co podobno akurat jest nie najgorszym sportem w ciąży, pytanie tylko, o ile ograniczyć swoją aktywność.
 
mama_jiz - ufffff... :) uwielbiam kawę i chyba też pozostanę na razie przy jednej, jedynej z mlekiem i cukrem.. a jak gin zabroni - to rzucę ;)

JInx - ja dużo biegałam i ćwiczyłam.. na razie się wstrzymuję, ale moja siostra w trakcie ciąży ćwiczyła pilates w wersji dla kobiet w ciąży i bardzo sobie chwaliła te ćwiczenia... nie chciałabym rezygnować całkowicie z ruchu, bo to mój najskuteczniejszy sposób na rozładowanie stresu i złych emocji...:-)
 
reklama
Ja będę gimnastykę dla kobiet w ciąży uprawiać z youtube i dużo spacerować z dzieciakami. A czy można jakoś intensywniej ćwiczyć, trzeba chyba zapytać lekarza, wydaje mi się, że to indywidualna sprawa.:tak:
 
Do góry