reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Ja Wam chyba nawet nie pisałam, bo pamiętam ze nie chciałam stresować mam które jeszcze nie urodziły. Co robią matki pierwsze po porodzie? -liczą paluszki. No i my mamy w jednej raczce 6 :)) taki gratis od Bozi ;) paluszek jest szczatkowy, Ala na niego mówi "sznureczek z kuleczka" i dzisiaj mu go usuwają :)

O 5 go karmiłam ostatni raz i ma coraz mniej cierpliwości :(
 
reklama
Ja zawsze na pytanie, dlaczego nie karmie piersią, odpowiadam "bo nie". Nie mam zamiaru się nikomu tłumaczyć ze swoich decyzji. Uważam, że szczesliwa matka to szczęśliwe dziecko. I skoro ja przy karmieniu piersią męczyłam się, szarpać się z małym, żeby złapał, a po moim mleku musiałam i tak dać butelkę, to jaki to ma sens. Nie walczyłam o kp bo tak mi tak było wygodnie, nie ukrywam się z tym. Mi z butelka jest łatwiej ustalić sobie wszystko, szczególnie, że mały też nie zawsze jest ze mną. W domu śmiejemy się, że jestem zła matka, bo zaakceptował mój wybór mąż i matka, ale nie przysłowiową sąsiadka. Takie czasy, wstyd nam, za rzeczy które wacale nie są złe, tylko co inni powiedzą. Jak wchodzę do sklepu i mały zawsze tam płacze, muszę mu dać butelkę i tak idę, widzę wzrok ludzi, generalnie jakbym robiła coś złego. Nastały czasy zawiści między ludzkiej z byle powodu, czym karmisz, czy ma czapeczke, masz zły wózek, itp. Mały na mój widok się uśmiecha, więc chyba kocha. Bez względu na kp czy mm.
 
Ancikowa trzymaj się w tym szpitalu. Z Igirem bylam tydzień jak miał 7 tygodni i to było najgorsze przeżycie :/ Oby maly szybko wracam do zdrowia. Powiem ci ze to jego ladne spanie pewnie bylo z ta infekcja związane. Jak się maly podleczy to już może ci tak długo nie spać :)
Panikara Igor byl od początku na mm i właśnie łatwiej mi bylo wychodzić niz teraz. Brałam mleko, zimna wode w butelce i termis z wrzątkiem. Po jakimś czasie doszłam do akiej wprawy ze wiedzialam ile mam miec zimnej wody a i ile wrzątku żeby byla dobra temp i nie musiałam tego sprawdzać wiec cale lato spędziliśmy poza domem. Teraz za to jestem uzależniona od poduszki do karmienia bo inaczej nie potrafię wiec karmie w domu a jak wychodzę to poduszka jedzie zawsze ze mną :/ Nie nakarmię Lidki np w parku na ławce albo na placu zabaw jak jestesmy ze starszakiem :/
 
panikara, Maly dostaje mm od dawna, po prostu dostawal tez cyca, trraz juz tylko mm. ale jutro mam wizyte to sie dowiem! dzieki :*
 
Dzięki Lucalew! Przeżywać będę tak naprawdę dopiero jak będę gdzieś iść na dłużej niż godzinę sama [emoji16][emoji16][emoji16] W tym celu znowu siedzę i odciągam [emoji16]
 
reklama
Werci kciuki za zabieg. Bedzie dobrze!

Ancikowa duzo sily i spokoju. Teraz jak juz wiadomo co jest malemu to mozecie dzialac i szybko wyzdrowieje. Kciuki

Co do kp to dla mnie jest to w pewnym sensie uwiazanie. Moj maly z reszta tak jak i starszak nie toleruja butli wiec sila rzeczy nie moge go z nikim zostawic. Czasem po karmieniu wytrzymuje 3h a czasem tylko pol. Wjec wyjscie dalej niz po bulki do osiedlowego sklepu bez Radzia nie wchodzi w gre. Natomiast nie czuje sie jak w wiezieniu bo wtedy zrezygnowalabym z tego. Po prostu w moim rozrachunku jest wiecej plusow kp niz minusow. I tego sie trzymam w trudniejszych momentach. Z reszta starszaka karmilam rok wiec czemu Radus mialby nie korzystac. A ze starszakiem to dopiero byl hardcore. Nie jadl tylko wtedy kiedy spal. A spal bardzo malo. Teraz jak sobie o tym pomysle to nie wiem jak ja to przezylam i nie poddalam sie.
 
Do góry