reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

reklama
Jeszcze ja odnosnie testow glukozy, moze sie przyda :

Test przesiewowy przeprowadza się między 24 a 28 tygodniem ciąży i nie wymaga badania glikemii na czczo. Bada się poziom glukozy we krwi żylnej w 1 godzinę po doustnym podaniu 50 g glukozy. Przy stężeniu glukozy powyżej 180mg/dl rozpoznajemy cukrzycę ciężarnych. Natomiast poziom glukozy po 1 godzinie o wartości między 140 a 180 mg/dl jest wskazaniem do wykonania testu diagnostycznego. Test fiagnostyczny wykonuje się natomiast na czczo, 8-14 godzin po ostatnim posiłku. Trzy dni przed wykonaniem testu nie należy stosować ograniczeń węglowodanów. Krew pobiera się na czczo i 2 godziny od wypicia 75 g glukozy rozpuszczonej w 250-300 ml wody w ciągu 5 min. W tym czasie należy siedzieć, nie można przyjmować jakiegokolwiek pożywienia i nie można palić papierosów. Jeśli stężenie glukozy przekracza 140 mg/dl to rozpoznajemy cukrzycę ciążową.
 
maggie he he no ja wlasnie myslalam ze ty wina chcesz pokazac ale zdziwilam sie jak wyskoczylas z karma:-D:-D:-D
no wszystko juz jest bezalkoholowe, szampan tez:tak: fajnie, moim zdaniem!
 
Padam. Pojechaliśmy zmienić koła w moim golfiku, skończyło się to dwugodzinną podróżą. Oczywiście wszystko przez wymysły mojej połówki: a bo tam są korki, a bo tam pewnie będą kolejki i i tak skończyło się na tym, że wylądowaliśmy tam gdzie zawsze (i gdzie ja chciałam od razu jechać), no ale facet wie przecież lepiej gdzie wymienić koła ech...Potem jeszcze leroy merlin, pół godziny wybierania umywalki, kolejne pół zastawiania się czy ta wybrana jednak będzie pasować, kurcze sama kupiłabym to w 10 minut. Zmykam zmontowac kolację, potem "Usta usta" i pewnie zraz po filmie padnę.
Ale bym się teraz zimnego piwka napiła ;-)
 
a ja nie mam humoru i idę spać.. głupie dziady.. co dzwoniłam do mojego ostatnio to rozmawiał ze mną jak z intruzem i zawsze nie miał czasu.. dziś mu powiedziałam, że fajnie by było móc czasem zadzwonić do niego i nie czuć się jak nieproszony gość to mi powiedział, że nie chce mu się ze mną gadać bo mu zawracam dup*ę pierdołami.. no cóż.
Miłe to nie było.
Dobranoc więc, do jutra.
 
reklama
Heh, patrze, że ciężarówki zaprzęgnięte równo do pracy. Ja też dopiero przysiadłam. Padam na nos. Nogi mi drętwieją od bólu pleców i pewnie zaraz nie wstanę o własnych siłach.
Szpital zaliczony!:happy: Wszystko mi się podoba tam. Nie wiem jak ja tam dojadę- dzisiaj o 14 zajęło mi to 50 min. :) Nie martwię się tym na zapas. Ale jestem zadowolona.
Wróciłam do domu szybka kolacja i na zakupy bo święta robię u siebie. Tylko dla męża i brata bo do domu nie doturlam się teraz. Tzn. na 3 dni się nie opłaca. W jedną stronę 8h jedziemy:/ Oczywiście niby nic nie kupiłam a kasy wydaliśmy tyle, że głowa boli. Jeszcze jutro muszę dokupić to i tamto:/
Widzę, że od wczoraj utrzymuje się temat piwka:D Na pewno sobie na święta sprawię małą butelczynkę:D
Dominic- masz tak jak ja z wybieraniem mi albo się podoba albo nie, nie zastanawiam się pół godziny:d Jeśli spełnia kryteria ceny biorę albo nie. Co do samochodu i 2h poza domem to współczuję:D I tak wyszło na Twoje więc triumfujesz, przynajmniej sama dla siebie.
Laseczki super, że wyniki dobre macie :) i że dzieciaczki wam się pięknie pokazują i dogadzają w brzuszkach
Kciuki za wizytki.
 
Do góry