reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

Nikos - ja też zwykłą jaglaną robię z Sante. u nas w buźce też zero i co wizytę u lekarza słyszymy że już lada dzień:-D ale ja się nawet cieszę bo przynajmniej mnie nie gryzie (dalej cycamy) choć ostatnio się podśmiechiwaliśmy z niej że będzie bezzębna królewna
JJ - dzięki za pocieszenie z tą wagą:-( może taka jej uroda? gratki ząbków no i zdrówka dla Radzia no i żeby starszaka nie złapało

agula - głowa do góry to rutynowy zabieg a że się martwisz - taka natura matki
 
reklama
Karolap,nie martw się,nie Ty jedna...;-)ja też wciąż karmię małą,wyłącznie cycem i waga stoi w miejscu,tylko że ja mam winowajcę...zawsze wieczorem ssanie mi się włącza i po prostu MUSZĘ coś zjeść...:sorry: ratuję się sucharkami,waflami ryżowymi ale efektów nie widać....

JJ,ale Wam fajnie z tymi ząbkami! :tak: U nas też jak na razie nic nie widać.

Flower,ja też bym na Twoim miejscu się wagą nie martwiła,piszesz że mała ruchliwa,do tego często kupkę robi-ma dobrą przemianę materii-nic,tylko się cieszyć :tak:
Ja z kolei mam problem w drugą stronę..Laura nic poza cyckiem nie chce...chociaż z wagą jest zdecydowanie do przodu ;-) boję się jednak o jakieś niedobory witamin i składników których w moim mleku jest za mało albo wogule nie ma a dziecko powinno już dostawać...:-(
agu_la,trzymam kciuki żebyście mieli szybciutko zabieg za sobą i nie zamartwiaj się na zapas-na pewno wszytsko będzie dobrze :tak:
 
Co do gotowania to ja też na oko to robię: kroję warzywa, zalewam wodą o gotuję, dodaję jakiś składnik zagęszczający albo jaglaną, albo czerwoną soczewicę albo kleik kukurydziany, mięsko(na początku tylko królik ostatnio już indyk, cielęcinka, rybka) i miksuję krótko (owoce rozgniatam widelcem bo mała akceptuje grudki) Najczęściej mamy tak:
baza to marchewka (ale nie przesadzam z nią żeby mała nie miała zatwardzeń), ziemniaczek, trochę pietruszki, koperek, odrobina masełka albo oliwy z oliwek + albo burak, albo szpinak, albo brokuł, albo dynia, albo cukinia, ostatnio próbowaliśmy groszek zielony no i teraz dodaję pół żółteczka co 2 dzień. Co wyjdzie więcej to zamrożę no i ostatnio zaczęłam gotować w Zepterze - rewelka! czekam aż mi dojdzie wskazówka do czerownej kreski i wyłączam a to się samo jeszcze robi a smak inny niż przy zwykłym gotowaniu

Wybieramy się za miesiąc nad morze do Władysławowa - czy macie jakieś sprawdzone miejsca tam? muszę jakąś lekką i poręczną spacerówkę upolować....

Flower, a jakie masz te garnki Zeptera? Mozesz polecic?

Ps, Ja tez szukam jakiejs fajnej spacerowki? CZy polecacie Maclarena?
 
JJ gratulacje dla synusia!

Fikusowo - mi maclareny sie b. podobają, ale cena.. kogo nie zapytam z uzytkujących ten wózior- to zachwala. zwłaszcza techno xt model
 
karolap - nie zazdrość to wcale nie takie fajne bo z niedowagi mam różne komplikacje zdrowotne no i przytyć wcale mi nie tak łatwo jak się wydaje
Jagienka - a podajesz CebionMulti? może w ten sposób uzupełnisz ewentualne niedobory witamin z Twojej diety
Fikusowo - nie pomogę z Zepterem moja mama ma je od lat (i stały jak dotąd nieużywane ;-) a teraz rozdzieliła pomiędzy mnie i moją siostrę bo tez gotuje maluchowi no i patelnia została na nasze odwiedziny) ja mam taki ze wskaźnikiem temperatury w pzrykrywce dosyć wysoki i nieporęczny na takie Karolinkowe ilości jedzonka ale nie mam co wymyślać. wydaje mi się że one są wszytskie identyczne tylko rozmiarem się różnią - musisz się chyba tylko zastanowić jaki rozmiar byłby dla Ciebie odpowiedni no i koniecznie z przykrywką (najlepeiej z tym wskaźnikiem temp) ta patelnia też jest zarąbista a możesz na niej gotować tak samo jak w garnku więc może to byłby dobry wybór?

ehhh moja córcia wstaje koło godz 6 (ja budzik do pracy mam nastawiony na 7:-() i codziennie mnie pytając czy się dobrze czuję bo taka bladziutka jestem (niedowaga tez pewnie robi swoje) i jakby smutna a ja muszę się pilnować żeby nie pzryciąć komara na klawiaturze mojego laptopa:-D ehhh dzisiaj na dodatek były 3 pobudki w nocy (smok, cyc, cyc). widze że Wasze pociechy też ranne ptaszki są...
 
Flower,moja dieta jest urozmaicona tylko myślę że z moim pokarmem i tak tych zkładników jest za mało...Cebionu nie daję,jedynie Omega 3 ale chyba kupię,jak myślicie,na własną rękę mogę jej podawać czy skonsultować z pediatrą? I co z D3? Mała dostaje kasułkę ale w tym preparacie chyba też jest...
 
Jagienka - ja bym to skonsultowała bo może Twoja pediatra zaleci inny kompleks witamin np z żelazem bo w tym okresie mogą się niedobory ujawnić? Podobno do 6 mies pokarm pokrywa zapotzrebowanie dziecka na wszytskie skladniki odzywcze ale pozniej lepiej suplementowac dlatego tez kaszki/mm sa wzbogacane w witaminy, żelazo, cynk no ale Laurusia nie je.... My też zażywamy wit d3 (2 kropelki devikappu) i cebionmulti - 4 kropelki raz dziennie - choćby dlatego lepiej do pediatry czy nie pzrekroczy to jakiejś tam dziennej dawki bo przedawkowanie wit d tez niebezpieczne dla zdrowia dzieci
 
reklama
Do góry