reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

reklama
dzieki dziewczyny za odpowiedz w sprawie bioderek
widzicie a ten lekarz co robil usg nawet nic nie powiedzial!
bede ja klasc chyb naplecakach na noc na brzuszku sie boje- na brzuszku to w dzien
 
Flower moja pediatra (a chodzę prywatnie z polecenia) kazała mi wit. K odstawić...ale chyba poszukam informacji w necie skoro piszecie, że coś się zmieniło
 
Ja podaję od soboty tyko wit. D. Miałam w książeczce wpis, że K+D podajemy do ukończenia przez dziecko 3 miesiąca życia. Dalej samą D wg wskazań pediatry.
 
Co do witaminy K to mój lekarz mówił tak jak Nikos i JJ czyli jak karmi się piersią to podajemy wit. K i podaje się ją do ukończenia 3 miesiąca. Ja jak zaczęłam dokarmiać to wtedy lekarz kazał mi wit. K dawać co drugi dzień a później jak przestałam karmić piersią to wogóle.
 
z wit. K znalazłam tylko info że w niektórych przypadkach zaleca się dłuższe stosowanie: np przy cholestazie (ale nie wiem czy jak ja miałam ciążową to oznacza że dziecko też miało/ma? chyba nie...), przy zaburzeniahc oddychania po porodzie (mała była pod tlenem ale ze względu na zapalenie płuc wrodzone), jak dziecko dożnało uszkodzeń (skaleczeń, otarć, siniaków podczas porodu - nic takiego nie było), ale też jak ma naczyniaki jakieś (Karola ma na czółku lekki i na karczku spory). Jakkolwiek jeżeli z któregoś z tych powodów mamy dłużej stosować touważam że pediatra powinna mi powiedzieć z jakiego i pzrezde wszytskim do kiedy.

mucha -
a pamiętasz może kiedy Li to zanikło? kurcze właśnie u nas się nasiliło ale może dlatego że mała bardziej ruchliwa?

karolap -
jak już mała np zaśnie ci na boczku możesz jej włożyć jasiek/poduszeczkę między nóżki bo generalnie wtedy chodzi o to żeby nózie nie nakładały się na siebie tylko były rozchylone
 
Beti wit. K jest jedyną witaminą, której nie potrafi stworzyć organizm dziecka (a matka z mlekiem jej nie przekazuje), dlatego przy karmieniu naturalnym trzeba ją uzupełniać, bo nie podawanie prowadzi do niedoboru wit. K u niemowlaka a to skutkuje:
Niedobór witamin K powoduje:
  • słabą krzepliwość krwi,
  • łatwość powstawania krwotoków wewnętrznych i zewnętrznych,
  • problemy z gojeniem się ran,
  • trudności w mineralizacji kości,
  • zwiększone ryzyko rozwoju nowotworów, zapalenie jelita, biegunki.
 
reklama
Beti - wszytsko co napisała Tonya się zgadza ale nie ma co panikować, że nie dawałaś bo w PL podaje się dopiero od 2007 dodatkowe dawki oprócz tej co w szpitalu w 1 dobie jest podawana. Może u Was nie zmniejszyli tej dawki w zastzryku i nie tzreba suplementować?
 
Do góry