reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

reklama
Pflaume przykro mi ze tacy lekarze zawsze do agi z pomiaro trzeba dodac jakies 300 gram na starszym sprzecie ok 500 tak bynajmniej jest u nas....mysl ze wcale nie jest za mala..
 
Pflaume nie wydaje mi sie by II stopien Granumma był zły, wydaje sie być prawidłowy. Wagowo trochę mało, ale zawsze jest jeszcze +/- ok 200g, co do terminu wedlug wagi to odstepstwo 1,5 tygodnia jest prawidłowe, Afi tez wydaje sie w normie. U mnie (w 36 tc) BPD wynioslo 8,25, AC 33,10FL 6,66. Pamietaj jednak, ze nie kazde dziecko rodzi sie gigantem i moze byc po prostu taka uroda malej Twojej.
 
Hej Dziewczyny. Jestem zła jak nie wiem co... Poszłam o 10 czekałam ponad pół godziny na KTG. W końcu podłączyli i półgodziny sobie leżałam, zapis wyszedł prawidłowo. Mała pod koniec miała czkawkę. Poźniej do 12 czekałam na USG. No i tym się martwie. Mój gin powiedział, że Mała jest za mała i niby mało waży :-( Z kolei lekarka na IP, która sprawdzała wyniki powiedziała, że jest ok. W miedzy czasie wyszło, że muszę zrobić posiew ( o której lekarz mi nie powiedział) Kolejna godzina na wózku czekania, myślałam, że mi tylek i plecy do tego wózka przyrosną.
A to są wymiary Małej:
Może któraś z Was się orientuje czy te wymiary są dobre czy nie bo już nie wiem.

BPD 83
HC 303
AC 261
FL 71
AFI 12
Wg 2060g
Ł II z tyłu (kurcze te łożysko trochę stare)
Tc wg USG 33,3 a według OM powinnio być 34:-(
Mój lekarz powiedział, że za 2 tyg. do kontroli i wtedy zobaczy co dalej i czy rośnie, kurcze a dlaczego miała by nie rosnąć:wściekła/y: Jeden lekarz mówi tak drugi tak i weż się człowieku mnie martw..

Pflaume, córcia wcale nie jest taka mała. Do słoniątek nie należy, ale waga jest ok moim zdaniem.
A co do łożyska, to II stopień dojrzałości na tym etapie to norma, tym w ogóle się nie przejmuj.
Oglądałam dzisiaj program "Olbrzymie niemowlęta" i tam babce wyliczono, że córka waży 2700g, a okazało się że ważyła 4700g:szok:
Dziecko przybiera teraz ok 200g/mies. Ty do końca ciąży masz jakieś 6tyg, więc na koniec ważyła by 3200g:-)
A róznica 4 dni w wymiarach to żadna różnica;-)
 
Nadrabiam was od ponad 2 godzin i w koncu w trakcie usnelam :-D Teraz wstalam i ide nadrabiac kolejne watki.

Taycia, wszystkiego naj i przede wszystkim pomyslnego rozwiazania!
 
reklama
:-D maggie, to raczej skutki nieprzespanej nocy, ale zabrzmialo niezle :-D

Z wami sie nie mozna nudzic :-) i teraz na dodatek mysle o pobaraszkowaniu z M. a nie moge, bo na tym etapie boje sie infekcji a zdaza mi sie to baaaaardzo czesto :-(
 
Do góry