reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2013

witam, Aurelia- gratulacje ząbka.
U nas dzisiaj spokojnie, dziękuje za pocieszenie, mały spał do 4, potem do 7. Ja też daje kleik przed kąpielą ale na 50 ml mleka, po kąpieli mleko. Mały zjadł dzisiaj pół słoiczka zupki jarzynowej- smakowało bardzo, zjadłby cały ale boje się jeszcze mu dać.
Czy Wasze dzieci też krztuszą się czasami śliną, mój tak na przewijaku wywija nogami, że zaraz zapomina połknąć ślinkę, albo ona mu spływa do gardła- no nie wiem ...
W Poznaniu spadł śnieg- nie lubię zimy, ale ponoć lato ma szybko przyjść- oby.
Pozdrawiam
 
reklama
My mój też się tak potrafi zakrztusić, dzieci teraz nie nadążają nad produkcją i połykaniem tej ślinki :)

Mnie rozwala bo co drugi dzień się mnie matka pyta jak tam mały spał w nocy i czy się budził, ja jej, że się budził ileś razy a ona do Kuby "ale ta twoja mama kłamie, ty się ani razu nie obudziłeć bo ja cię nie słyszałam, przesypiasz ładnie calutkie noce, takie jesteś grzeczne dziecko ..." i takie teksty a ja chyba 90% nocy zapieprzałam z nim w kuchni na rękach, żeby nie pobudził domowników a ona mi potem pieprzy, że ja to sobie przy nim fajnie pośpię bo on jak się kładzie po kąpaniu to wstaje o 8 rano dopiero i ja sobie mogę 12 h nawet pospać w nocy, a prawda taka, że nie raz spałam po 2-3h, nie macie pojęcia jak takie tępe teksty wkurzają :wściekła/y:
 
Aurelia, gratuluję ząbka :-)
taka j., proponuję, żebyś przy najbliższej okazji (a pewnie taka nadarzy się dziś w nocy) poszła z Małym do rodziców, niech Twoja mam zobaczy jak on śpi:tak:
U nas obiadki idą, kaszkę mannę gotuję taką zwykłą, tzn. dodaję jej do zupki jak gotuję. Wojtek dostaje ją już od dwóch tygodni i wszystko jest ok. Przyzwyczajam go też do mm i póki co mieszam zw swoim mlekiem. Dziś już mu dałam więcej mm niż swojego, ale i tak mu smakowało :-) Wczoraj i dziś dostał też krem z jagód i jabłek ze słoiczka) i w końcu poszła miększa i łatwiejsza kupka ;-)Bo czasem to już się tak napinał i robił czerwony jak burak i patrzył na mnie błagalnie... Na szczęście takie męczenie trwało chwileczkę;-)
My2013 mój Wojtuś też się czasem zakrztusza śliną, ale tyle jej produkuje, że szok! Ciągle bzyczy wargami, pluje tak jakby i robi bańki ze śliny i czasem muszę go przebierać w trakcie dnia - tak się zaślini ;-)

W dzień Wojtek zwykle ma 3 drzemki, czasem dwie, zwykle ok 1h, czasem 1,5, więc jest ok :-)Bardzo wesoły jest ostatnio, no chyba, że śpiący już lub głodny...Śmieszek taki, ale jak próbuję mu zdjęcie zrobić, to od razu poważnieje i się wpatruje ciekawsko heheh :-D
 
Kulka w sumie powinnam tak zrobić ale też nie chcę, żeby maluch tak płakał, no i żeby mąż jednak odespał sobie, żeby być przytomnym na drugi dzień w pracy. Ale spoko, moja matka często narzeka na szefa, już ja jej będę dopieprzać jak będzie tak ględzić jaki on okropny ja jej będę opowiadać, żeby nie przesadzała, że on jest całkiem fajny itd. ;)
 
rampampam oj namęczyłam ale już człowiek nie pamięta tego wszystkiego ;) mały wesoło sobie siedział brzuszku i nie chciał wyjść, musieli go wykurzyć różnymi środkami;-)

Jagoda Twoja niunia przesłodka!!!piękne zdjęcia

Taka j. tak jak pisze rampampam na allegro jest dużo lampek.
ja mam takiego żółwia CLOUD B CLTT-7323-PRL LAMPKA ŻÓŁW MAGICZNE KONSTAL (3863370145) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
a najbardziej lubi lampke z ikei SPÖKA Lampka nocna LED - IKEA ona zmienia kolory, mój uwielbia światełka wiec on na nią sobie patrzy i usypia, bardzo nam pomogła jak mały nie chciał leżeć w łóżeczku.

Ewuncia mój też patrzy jak ja jem i otwiera buźkę. Jak skończy 5 miesięcy wprowadzasz gluten?

Aurelia dziękuje i gratulacje ząbka :)

U nas ze spaniem jest dobrze, mały budzi się w nocy ok godz.2-3 zje cyca 10 min i idzie dalej spać, następne karmienie ok godz 7-8 zje ,coś sobie pogada i jeszcze idzie na godzinkę pospać, w ciągu dnia też ma 2-3 drzemki, dzisiaj dużo mi spi chyba przez tą pogodę. A ja korzystam robię porządki w jego ciuchach bo już wyrasta.
Mój też się krztusi własną śliną i zaczął dziwne dźwieki wydawać jakby się dusił ( nie mógł złapać tchu ) stresujące to dla mnie ale on się przy tym cieszy:) Co do zdjęć to też jak widzi aparat mina poważna. Jak jest dużo ludzi to zawsze jest taki poważny, ostatnio na świetach rodzinka mówila że chyba będzie prezesem bo ma taką minę ;) poważny gość;-)
 
aga163 żeby dodać suwaczek musisz wejść w "Edytuj Sygnaturę" i tam wkleić adres suwaczka :)
Jagoda23 super stronka z przepisami, zapisałam sobie:) a Twoja córeczka śliczniutka:) i jak już ładnie siedzi :-)
Aurelia250 gratulacje ząbka

my2013 to dobrze że już dobrze z małym :) U mnie Kacper też się czasami krztusi śliną jak leży na płasko, za to jak leży na brzuchu to mu cieknie na mate :-D
U mnie jak na razie śniegu brak i jest strasznie ponuro na dworze... Jak ja nie lubię takiej pogody :crazy:

taka j. to nie fajna sytuacja z mama... to może nie uspokajaj go i wtedy mama zobaczy jak Kuba "ładnie przesypia calutkie noce".


Ja znowu mam nadgorliwą teściowa. Mieszka po sąsiedzku także wcześniej była u nas codziennie a nawet kilka razy dziennie, teraz się chyba obraziła, bo jej kilka razy zwróciłam uwagę, żeby nie mówiła do Kacpra tak po dziecięcemu, np. ale maś glube nóźki, i tym podobne teksty. Wiem,że jest jeszcze mały i może nie rozumie, ale jak się tak nauczy do niego mówić to będzie tak mówiła cały czas. Nie mówi do Kacpra po imieniu tylko pajacyk, grubasek i jeszcze tysiąc inny nazw i też ją poprosiłam, żeby mówiła do niego normalnie. To teraz przychodzi tylko w niedziele razem z teściem na godzinę i przynajmniej mam spokój...
 
matko zasypalo przeokropnie, a ja tak nie lubie sniegu... dzisiaj tez nie bylismy na spacerze bo caly dzien sypalo, mam nadzieje ze jutro juz bedzie lepsza pogoda

taka j. przyprowadz Kubusia mamie w nocy zobaczymy czy pozniej bedzie taka hop do przodu :-)

aga fajna ta lampka z ikei, ja mam taka kostke co gra i swiatelka sie w niej zmienaja cos a'la projektor ale Igus malo nia zainteresowany jest

talaaa moja jest taka sama tez ciagle "cio śie śtało" "ćemu płacieś" no sluchac tego nie moge ale na szczescie baaardzo rzadko jest u nas wiec narazie jeszcze na to zezwalam :-p
 
Talaaa i dobrze zrobiłaś! U mnie moja babcia tak mówi do Kuby ale to raz na jakiś czas jak go widzi i dziadkowie są mocno starsi i bardzo na zdrowiu podupadli więc nie będę się z nimi kłócić, liczę, że jak raz na 2 tygodnie usłyszy pare takich zdań to mu to nie zaszkodzi ale tak codziennie jak Twoja teściowa to na pewno nie byłoby dobre więc bardzo dobrze zrobiłaś, no i masz spokój jak piszesz :)
 
aga, do czsu gdy będzie na samej piersi daruję sobie wprowadzanie glutenu chyba, a z resztą jeszcze pomyślę nad tym, dałaś mi do myślenia ,hehe ;). myślałam ,że zrobię to później razem z wprowadzeniem jarzyn, ale się jeszcze zastanowię
 
reklama
No właśnie, rozumiem tak powiedzieć do dziecka raz na jakiś czas, a nie codziennie i to cały czas. Dopóki nie zwróciłam jej uwagi to nie powiedziała do Kacpra żadnego słowa normalnie... Myślałam, że na starość ludzie tak mają, ale teściowa jest o rok starsza od mojej mamy i całkiem inne podejście do dziecka...



A tak teraz odbiegając od tematu. Myślicie, że taka karta upominkowa czy coś w tym stylu do kosmetyczki na 60 urodziny dla mamy to fajny prezent?
 
Ostatnia edycja:
Do góry