reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

reklama
martuśka 85 zaocznie owszem są ale po takich szkołach właściwie do pracy nie przyjmują a przede wszystkim wiedza jest bardzo uboga i ludzie muszą się dalej dokszgtałć i właściwie najczęściej lądują i tak na studiach dziennych :-(
 
Hejka dziewczynki. Podczytuje was codziennie praktycznie , ale nie mam kiedy napisać coś co u mnie, ale dziś znalazlam czas.:-)

I tak nie mam super wiesci chce sie was poradzic:-:)-(
Idziemy i tak do lekarza 30marca bo ma miec szczepienie i kontrol, ale teraz tak was sie zapytam.

Kochane u nas zabkow brak i nie zapowiada sie na zabkowanie:-( Oliwcia nie siedzi sama :-( Jak jej raczki podaje to troche sie tam podciaga ale nie umie wytrzymac siedzac....:-( i leci do przodu albo na boki :-(
Nastepna rzecz widze ze juz u was niektore dzieciaczki pelzaja jedne do tylu drugie do przodu a moja Oliwcia nie :-(
Ja juz nie wiem tak sie martwie :-( Znaczy jak lezy na brzuszku to dupke podnosi i tak kolanka ugina tzn ze to poczatki raczkowania znaczy pelzania?
Kochane poradzcie zanim pojde do lekarza i powie ze jestem przewrazliwiona
Ja wiem kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie no ale juz sama nie wiem:-(
 
martuśka 85 zaocznie owszem są ale po takich szkołach właściwie do pracy nie przyjmują a przede wszystkim wiedza jest bardzo uboga i ludzie muszą się dalej dokszgtałć i właściwie najczęściej lądują i tak na studiach dziennych :-(

to chyba zalezy. mam mnostwo znajomych na zaocznych i paradoksalnie lepiej na tym wyszli, bo zaczeli prace na pelen etat juz w trakcie studiow wiec konczac je mieli o 3-4 lata dluzszy staz i doswiadczenie, co dla pracodawcy jest niezmiernie wazne, niejednokrotnie wazniejsze niz tryb studiow :tak:

G_S_C, nie marwt sie, na to wszystko jest wlasciwie 3 miesiace w normie, bo dany miesiac +/-1 :)) jak bedzie miala skonczone 8 m-cy i nie bedzie tego robic, to zaczniesz sie zastanawiac nad lekarzem :tak: dobrze tez jak mamy podpytasz jak było z Tobą, jest to zwykle bardzo miarodajne :)
 
Ostatnia edycja:
Hejka dziewczynki. Podczytuje was codziennie praktycznie , ale nie mam kiedy napisać coś co u mnie, ale dziś znalazlam czas.:-)

I tak nie mam super wiesci chce sie was poradzic:-:)-(
Idziemy i tak do lekarza 30marca bo ma miec szczepienie i kontrol, ale teraz tak was sie zapytam.

Kochane u nas zabkow brak i nie zapowiada sie na zabkowanie:-( Oliwcia nie siedzi sama :-( Jak jej raczki podaje to troche sie tam podciaga ale nie umie wytrzymac siedzac....:-( i leci do przodu albo na boki :-(
Nastepna rzecz widze ze juz u was niektore dzieciaczki pelzaja jedne do tylu drugie do przodu a moja Oliwcia nie :-(
Ja juz nie wiem tak sie martwie :-( Znaczy jak lezy na brzuszku to dupke podnosi i tak kolanka ugina tzn ze to poczatki raczkowania znaczy pelzania?
Kochane poradzcie zanim pojde do lekarza i powie ze jestem przewrazliwiona
Ja wiem kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie no ale juz sama nie wiem:-(

Witaj:)
Chcem Ci powiedzieć, że mnie także to nurtuje, bo moja Jula też niema ząbków, ani nie siedzi sama. Za to cały czas chce stawać na nóżki i ogólnie jest bardzo ruchliwa, najlepsza pozycja to "na brzuszku" i turlanie się po całym kojcu.
Więc i na nasze dzieciaczki przyjdzie pora:)
Nawet dziś byłam u lekarza, bo mała ma katar (,podobno jakiegoś wirusa złapała) i lekarz stwierdził, że jest bardzo żywym dzieckiem i normalnie się rozwija, więc niema się co martwić.
To też chyba zależy, czy dziecko jest szczupłe, czy grubsze, bo moja to długa chudzinka się zrobiła i na miejscu nie usiedzi, więc nie chce nawet próbować siadać, woli turlanie niż pełzanie.
Trzeba czekać:) Pozdrawiam:)
 
martuśka 85 zaocznie owszem są ale po takich szkołach właściwie do pracy nie przyjmują a przede wszystkim wiedza jest bardzo uboga i ludzie muszą się dalej dokszgtałć i właściwie najczęściej lądują i tak na studiach dziennych :-(
Ech chyba zależy bardziej od kierunku ;-) Osobiście uważam, że owszem wszelkie polibudy i medyczne - dzienne, ale inne kierunki? Ja po ekonomii i pracuję od 1 roku studiów i sorka, ale miałam okazję niejednokrotnie spotkać się ze studentem z dziennych i jakoś w 99% z tyłu, bez praktyki, bez tzw. rachunkowości kreatywnej ;-) Ale prawda jest taka, że najwięcej to zależy od samego człowieka! :tak:


Koralowa – gratulacje z okazji 7 kg – faktycznie fiu :tak:

Andzia – za każdym razem ciut dalej, kiedy następny raz no teraz według moich obliczeń papier powinien być w ręce. :tak: U nas Ada dorwała gazetę Selgrosu i też dziabnęła jakoś 4-5 dni temu :sorry2:

Agulek80 – gratki ząbkowe, :tak: polecam skakankę – ja swojego czasu skakałam, kg leciały a skoczność poprawiona oj bardzo – najgorzej zacząć – jak się zdecydujesz dobierz sobie tylko odpowiednio długość
Lobelia – no u nas już jeden górny jest, póki co raz mnie zagryzła :-p

Natka. – a jak na takie szkolenie trafiłaś? U mnie podobnie 10 km najbliższy szpital, ale to inny powiat, szpital z naszego powiatu 20 km. Super, że skorzystałaś. :tak:

Luizka4don – mi Ada np. nie przewraca się cały czas z plecków na brzuszek, wije się, ale obrotu nie zrobi, nie widzi takiej potrzeby, jeszcze się nalatasz ;-)

Farrah – zdrówka życzę :tak:

GSC – na poronieniach mamy dziewczynkę, która dłuuuugo pełzała, teraz ma 1rok i 2m-ce i z pełzania przeskoczyła na wstawanie, ominęła praktycznie raczkowanie, widocznie nie było Jej to potrzebne, ale fakt, że konsultowała to z lekarzem, także może warto się przejść, pogadać by się uspokoić :tak:




Po rozmowach z szefostwem zadowolona, przyjęli ze spokojem moją informację, że przedłużam sobie urlop o 3 tygodnie jeszcze - jestem szczęśliwa :tak: Lecę spać! Miłej i spokojnej nocki! ;-)
 
GSC, nie martw się, bo moim zdaniem nie ma czym. Moja Baśka dopiero w tę niedziele po raz pierwszy przekręciła się z pleców na brzuch (!) i od tamtej pory zrobiła to tylko kilka razy. To taka leniwa kluseczka, nic jej sie nie chce. A przekręciłą się tylko dlatego, ze tylko tak moga zobaczyć TV;-) A jest w zasdzie jednym ze starszych tu dzieci, bo sie ur. 31.07. Pełza troszkę, o żadnym raczkowaniu nawet mowy nie ma. Siadać chce - to fakt, ale bez mojej pomocy nic nie zdziała i moszę jej pomagać. Ma co prawda 2 zęby, ale np. mojemu mężowi ponoć pierwsze wylazły jak miał 10 m-cy. Moim zdaniem na wszystko przyjdzie czas, jak z tym przekręcaniem. Też jak czytałąm, ze u dziewczyn to maluchy dużo już robią, a moja kluseczka nie, to tez gdzies tam podświadomie sie niepokoiłam. Ale sie w końcu przekręciła. Poprostu nadszedł jej czas i teraz tak do tego podchodze. Zakładam, ze ma swój własny rytm i czekam. Ale faktycznie, o ile masz sie niepokoic to poprostu skonsultuj sie z lekarzem i wtedy bedzioesz na 100% spokojna.
 
Dziewczyny moja robi sporo, ale ja mam zasadę "do niczego nie zmuszam". Jak sama to ok, jeśli nie to za tydzień, dwa się uda. Oj jak ja bym chciała żeby świadomie się obracała w obie strony, a Ona nie widzi takiej potrzeby by mamie dodatkowe radości sprawiać skoro tyle mamie serwuje w ciągu dnia i nocy samą sobą :-D

Dałam Jej ostatnio zabawki takie od 6 m-cy i co pierwszego dnia popatrzyła, podotykała i tyle. Ja się lekko zmartwiłam, że nie zainteresowana, a ma już 7 m-cy, a nie 6 i w ogóle, a 2 dni później sama po kolei zaczęła wszystko rozpracowywać i mieć radochę z tego, bo tu nadusiła i coś wyskoczyło, a tam nadusiła i zaśpiewało, a ile te zabawki jeszcze tajemnic przed Nią mają - powolutku dojdzie do wszystkiego, ale sama, ja np. nie podpowiadam, tylko obserwuję. :-)

Miłego, słonecznego dnia Wam życzę i duuuużo spacerku!
 
Gscjak nabardiej powiedz lekarzowi o swoichy obawach ale naprawde musisz pamiętać o tym że Każde dziecko jest inne , moja Oliwia miała pierwsze zębhy jak kończhyła 9 mcy . zaczeła raczkować jak skończhyła rok a chyodzić jak miała 15 mcy,
ale wszelkie twoje obawy powinien rozwiać lekarz bądż skonsultować cię ze specjalistą

lijannaja trafiłam na to szkolenie z Pogotowia Ratunkowego w Katowicach a szkolenia prowadza właśnie ze szkoły med z KAT
wpisz sobie PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA + jakaś większa miejscowość najbliżej twojego miejsca zamieszkania

martuśka no niestety rozeznałam temat i wszyscy zgodnie twierdzą że zaoczne w tym kierunku to jakaś pomyłka

a u nas znowu zaparcie na dodatek odparzenie pupy i jak już chce zrobić kupe to wrzask na cały dom , młoda mi w nocy wymiotowała , za oknem pada deszcz więc niestety dzisiejszy dzień nie nastraja mnie zbyt optymistycznie
oGabryś płacze super pospał całe 10 min :-(
 
reklama
witam sie
mam dopiero dzisiaj troszke sily, zeby napisac
3 dni temu Sebus dostal gorączki 37,5 st. pojechalismy do lekarza okaząlo sie,z e to prawdopodobnie wirusowe zapalenie gardla, temp nie spadala, jeszcze wczoraj gorączkował do prawie 39 stopni, ale dzisiaj na szczescie juz lepiej..., ale mnie tez rozłozyło i wczoraj nie umiałam finkcjonowac, brak sil, wszystko mnie bolalo koszmar:( w domu szpital:(

Farah zagłosowałam :)
 
Do góry