reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Witam.
Zaglądam czas od czasu, ale ostatnio tego czasu brak.
Jakoś leci po staremu mały szaleje, rodzice w siódmym niebie jak go widzą o i tak dzień za dniem mija. Za niedługo powrót do pracy, jeszcze jakieś tam studia do skończenia jest co robić że tak powiem. Z choroby wyleźliśmy i dziś był 1 spacer od 3 tygodni. Och jak miło wyjść z chałupy.

Cosya jeśli ściągałaś laktatorem to nie będzie trudno odstawić, łatwiej jest regulować ilość produkowanego mleka.

Andziu zdałam za 4 razem jak miałam 19 lat i teraz mówią do mnie "baba Kubica" spoko dasz radę i nie martw się. Ilość podejść do egzaminu nie zawsze świadczy o naszych umiejętnościach.

pati zdrówka!

koralowa też stawiam na Pampersy, ale faktycznie te co Pajkaa uzywa z Rossmana nie są złe, ale tylko te.

Natka. o kurde chyba przegiełaś z rozmiarem. 4 są do 18 kg. w sumie nie patzrymy na kilogramy ale raczej na rozmiar dziecka, ale jak dla mnie i tak za duze. Moja przyjaciółka 2 letniej (wcale nie małej córce) zakłada 4+ więc 5 chyba będą u Ciebie usiały dłuuuuuuuuugo czekać.

Bombusiu już rybka? Oj szalejecie z Alankiem ;-)

Pajkaa moze Sebus po postu wrażliwiec, jeszcze się rozkręci z jedzonkiem.

Madzia jesteś nocnym markiem i typem jak mus to mus. hehehe znam to jakbym siebie widziała. Jak ja to mówię"...dam radę, choćby skały srały".

Lobelia widzisz dla mnie Huggiesy to szit, ale każdy używa co uważa za dobre i co mu pasi =) A z tym kotem to nieźle heheeheh

P.S. U mnie w realu te pampki po 43,95 ale dostaje się 500pkt a to jak wymieniasz na bony jest 5 zeta, więc ja liczę że są po 38,95. No ale trzeba mieć kartę payback! A to są zielone activ baby!

Małż ogląda ręczną, Smoku śpi więc idę coś pobuszować na necie =)
Dobrej nocki.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hejka! Melduję, że w TESCO są teraz w promocji pampersy i za 162 szt. czwórek zaplaciłam 99,95 więc też spoko cena.
Ja teraz męczę Hugis, tragiczne są jak dla mnie, ale były w biedrze w promocji to M kupił (choc pojechał po Dadę).
Andzia bądz twarda i próbuj do skutku, bo jak odpuscisz to nigdy sobie nie darujesz, na pewno w końcu zdasz.
Ja podchodziałam do kursu dwa razy bo za 1 razem po 3 oblaniu sobie odpuściałam. Po 2 latach poszlam znowu na kurs i zdałam z pierwszym razem. Tłumacze sobie, że może wtedy nie byłam jeszcze gotowa na prawko, a teraz ekstra śmigam.
Agulek dlatego ja codziennie zmieniam trasę spaceru, bo chodzenie w kółko po parku mnie dołuje więc obmyślam codziennie nową. Dzisiaj też maszerowaliśmy 3 godziny, tylko moje miasto wydaje mi się coraz mniejsze.
Bombusiu mój tez wcinał już łososia z cukinią, oczywiście ze słoika. Musze zacząc w końcu wprowadzac ten cały gluten, ale nie chce mi się gotowac manny -len ze mnie.
No a ja właśnie dzisiaj dostałam pierwszą ciotę :angry: zapomnialam już o tej przyjemności. w sumie to karmię jeszcze 2 razy w dzien i 2-3 razy w nocy - mliko mam, więc się nie spodziewałam.
Na dzień dziadków nic nie mam, jakos nie mialam natchnienia na prezenty chyba złozymy tylko życzenia. Musze wymienic małemu smoki w butlach bo się zagapiłam i mam ciągle te 0+.
Coś luizki nie słychac?
 
koralowa teraz sa pampersy w promocji w realu po 39.95 70 szt. ale 4 bo mój juz daaawno nosi 4, a te z rossmana co pisze Pajka to jednak wypróbuje i sama sie przekonam jakie są bom ciekawa:)
madziu mój ma przewijak na komodzie koło łózeczka więc na szczescie nie wali w niego hi hi, bo on juz buszuje po caaałym łózeczu wiec głową by bombardował pewnie:)

Alan dzis nawet, nawet mozna przezyc, oby mu sie polepszało:))))

Bombusiu ja polecam i wydaje mi sie, ze Pampers ma zaniżoną numerację pampków bo kupuję 3 a on waży 7 kg a te sa do 9 i Sebek się w nich nie miesci a chudy jak szkapa jest natomiast w tych babydream kupiłam 4 tosię w nich topi ;P ja polecam, ale tylko te co napisałam wyżej bo wiem, ze jest ich kilka rodzai :)

Hejka! Melduję, że w TESCO są teraz w promocji pampersy i za 162 szt. czwórek zaplaciłam 99,95 więc też spoko cena.
Ja teraz męczę Hugis, tragiczne są jak dla mnie, ale były w biedrze w promocji to M kupił (choc pojechał po Dadę).
Andzia bądz twarda i próbuj do skutku, bo jak odpuscisz to nigdy sobie nie darujesz, na pewno w końcu zdasz.
Ja podchodziałam do kursu dwa razy bo za 1 razem po 3 oblaniu sobie odpuściałam. Po 2 latach poszlam znowu na kurs i zdałam z pierwszym razem. Tłumacze sobie, że może wtedy nie byłam jeszcze gotowa na prawko, a teraz ekstra śmigam.
Agulek dlatego ja codziennie zmieniam trasę spaceru, bo chodzenie w kółko po parku mnie dołuje więc obmyślam codziennie nową. Dzisiaj też maszerowaliśmy 3 godziny, tylko moje miasto wydaje mi się coraz mniejsze.
Bombusiu mój tez wcinał już łososia z cukinią, oczywiście ze słoika. Musze zacząc w końcu wprowadzac ten cały gluten, ale nie chce mi się gotowac manny -len ze mnie.
No a ja właśnie dzisiaj dostałam pierwszą ciotę :angry: zapomnialam już o tej przyjemności. w sumie to karmię jeszcze 2 razy w dzien i 2-3 razy w nocy - mliko mam, więc się nie spodziewałam.
Na dzień dziadków nic nie mam, jakos nie mialam natchnienia na prezenty chyba złozymy tylko życzenia. Musze wymienic małemu smoki w butlach bo się zagapiłam i mam ciągle te 0+.
Coś luizki nie słychac?

ja używałam i daddy i huggies i obie firmy wydawaly mi sie troche kiepskie tzn pampki przy kontakcie z siuśkami robily się mega twarde wiec przestalam kupować. Dlugo jechalismy na pampers, ale u mnie kosztują 55 zł w promocji!!
 
Czesc kochane ja na sekunde wczorajszy wieczor a wlasciwie noc to byl koszmar. mlody zasnol ladnie po 19tej i tak sobie spal czesto mruczac i troszku stekajac a od 3 w nocy to juz byl koszmar najpierw obudzil sie z cudownym humorem zaczol sie smiac i gadac my z M nieprzytomni ( bo do 1 w nocy siedzielismy) a po chwili byl juz tylko pisk krzyk placz i rece w buzi . no pierwszy raz tak go wzielo w nocy z tymi zebami :no: ale sie meczyl i tak na raczkach u tatusia do 5 rano nie spal tylko marudzil zasnol na chwile i o 6 powtorka z rozrywki stekanie na przemian z gadaniem ale lezal w lozeczku znowu chwila snu i o 7 ryk ale to byla juz godzina mleczka wiec wypilismy mleczko i pozniej wszyscy razem zmeczeni po nocy pospalismy jeszcze do....... 11.30:szok: caly rytm dnia nam sie dzisiaj rypnol . Jestem ciekawa jak dzisiejsza noc:eek:.

pozdrawiam i pseplasam:sorry: za egoizm
 
ja rowniez dzisiaj z doskoku :( sorrki kochane, nie wiem kiedy w koncu bede na biezaco...

wczoraj mielismy kolejne badanie okresowe
u nas dwie dolne jedyneczki :) u gory ida 4 zabki, najpierw przebija sie dwojki - maly wampirek bedzie. maly wazy 9420g i ma 73 cm. nie jest za gruby (bo tego sie obawialam). lekarz pokazal nam na kompie jego siatki centylowe. waga jest przy gornej granicy, a wzrost troszku za :) ale rosna proporcjonalnie, wiec wszystko w porzadku. mowilismy, ze Olivek jeszcze nie bardzo chce sie obracac, powiedzial ze po prostu nalezy do tych leniwych dzieciaczkow i trzeba go motywowac. bawic sie z nim, turlac, klasc tak zabawki, aby musial sie troche wysilic :) takze jestesmy zadowoleni z rozwoju Olivka :)

buziam Was, dobranoc.
jutro napewno bede hehehe
 
Dla nas Pampers też jest zdecydowanie the best, używaliśmy też wcześniej Babydreama Midi (te zielone). W miarę się sprawdzały, zmieniliśmy jednak na Pampersy, bo Babydreamy bardzo przyklejały się do pupy, do tego stopnia, że odklejanie było strasznie nieprzyjemne dla pupy Mikołaja. Ale generalnie dawały radę. Potem próbowaliśmy Huggiesów i stweirdziliśmy że chyba nawet te Babydreamy były lepsze, no i ostatecznie zdecydowanie wygrywają Pampy. Ja poluje na promocje Pampersów, obecnie w Carrefourze jest ta promocja co była w Tesco, tj. 186szt za 99zł. Są 3-ki i 4-ki. Misiek jeszcze 3kach siedzi.
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny,
co do pampków, to ja już nie eksperymentuję i stosuję orginalne. Znalazłam na all fajną promocję ale na te żółte. Trzeba kupić 5 paczek, więc jakby miały być bee to lipa. Wiecie jak się sprawują? Do tej pory mam zielone, mam jeszcze 1,5 paczki 3 ale powoli rozglądam się za 4. W necie wychodzi 0,56 zł/szt.
Czuję się jakoś tak "wypluta"...nic mi się nie chce (oczywiście ćwiczenia były). Jakbym nie ćwiczyła rano, to wieczorem zupełnie mi się nie chce:crazy:
Missi fajnie, że możesz zmienić trasę, ja niestety nie..mieszkam na wsi pod W-wą i nie mam większego wyboru:-(
Dziewuszki, sorry że się nie rozpisuję ale nie mam humoru...jakaś deprecha mnie dopadła:-(
Miłego dnia!
 
weroneczka my na dzisiaj zakładamy 4+ i jest ok 4 były za ciasne także 5 które kupiłam może rzeczywiscie beda musiały poczekac ale może nie jakos baaardzo długo , zmykam bo przyjezdza siostra ze swoimi synkami na weekend wiec Oliwka bedzie miała towarzystwo , oj bedzie wesoło
miłego dnia !
 
Hej po dłuuugiej przerwie, doczytałam ponad 30 stron :szok: Odpiszę tylko ogólnie przepraszam, ale już mnie dupa boli od siedzenia :-D:
Bombusia – 4 ząb i jak nauczył się nie gryźć sam siebie? Jejciu już 5? :szok:

Martitka-26 – super, że się odezwałaś :tak:

Inkaaa4 – to dobrze, że pojechaliście przynajmniej rach ciach i postawili Syncia na nogi. Gratulujemy ząbka :tak:

Andzia1987 – nie wiem kochana czy nie zostawiłabym Ady od razu i w te pędy nie poleciała jej wygarnąć co o niej myślę :wściekła/y:

Luizka4don – gratulacje z powodu mieszkanka :tak:

Natka. – no bo teraz matka to jeszcze lekarzem musi być, ja gdybym nie doczytała na forum o glutenie też bym nie wiedziała, że się podaje, a lekarz jest od tego albo położna żeby poinformować, chyba :sorry:

Koralowa – ja na rota nie szczepię bo to nie ma sensu bo za dużo tego dziadostwa, będę się zastanawiać nad pneumokoki :confused2:

Lobelia, Mississ – gratki ząbków :tak:

Andzia1987 – przykro mi kochana, ale walczyć trzeba :tak:


Co do spacerów po małych miejscowościach - śmiać mi się chce, bo tutaj wszyscy jeżdżą nawet autem do bankomatu, zresztą mój A. też, a ja nauczona przełazić pół Poznania, to tutaj to w 2h mam obmaszerowane całe miasto i jeszcze zahaczam o wiochy :-p


Co do pieluch, my akurat huugisy, ale pampki też są ok i jedziemy 3 jeszcze. Mieliśmy chyba wszystkie pampki i każdy jest inny, ale to zależy co komu przypodoba się i jak reaguje dziecko, nam np. sleep&play pasowały. :tak:


U nas Ada podnosi główkę i nóżki, i turla się na boki, ale na brzuszek przewróci się sporadycznie, a ja nie zmuszam, w końcu podchwyci. Raczej jak leży na brzuszku to podkurcza nogi tak jakby do raczkowania, ale nigdzie nie idzie, jedynie pełznie do tyłu. Co do poruszania się do przodu to jak włożę zabawkę, którą bardzo chce mieć, to próbuje się do niej dobrać i "iść" ale nie wychodzi i w efekcie pełznie do tyłu odsuwając się od niej. :-p


Za to bardzo lubię Ją kłaść sobie na kolanach i bawimy się nóżkami. :laugh2:

Wije się jak wąż, czasem takie esy floresy robi ze swoim ciałem jak leży na pleckach, takie "s" bardzo mi się to podoba. :tak:

Ok doczytałam, teraz już znikam. Aaaa i u nas choroba, ja zakatarzona, Ada katarek, masakra, zaraziłam Ją mimo wszystko. Odciąganie tymi marimerami, fridami - ***** to takie, że masakra i zaczynam myśleć o "katarku", a i zakupuję inhalator. :confused2:

Aaaa i jeszcze jedno mam pytanie, czy Wasze dzieciaki też jak są na kolanach przodem do Was i trzyma się je za ręce to próbują wstawać? Nosz kurczę ta moja bźdźiungwa odpycha dupsko i prostuje nogi, nawet jak byłam z Nią u lekarza tydzień temu, to specjalnie mu pokazywałam. Oczywiście powiedział i zgadzam się, żeby nie forsować kręgosłupa, ale raz, dwa powiedział, że jak tak sama będzie próbować to pozwolić, ale ja mam mieszane uczucia. A. się to spodobało i wrrr muszę pilnować by z Nią tego nie robił. Aaaa i oczywiście musi mieć się gdzie zaprzeć nogami, bo tak to nie próbuje nawet.

EDIT: Najlepsza zabawka w tej chwili to szeleszczące pudełko od chusteczek do pupci :)

I tak sobie właśnie przy karmieniu analizowałam: doba ma 24h i:
- 12h nocnych + 2-3 h dziennych Ada śpi, czyli jakieś 60% pozycja leżąca
- 4h w ciągu dnia zabawa na macie bądź podłodze bądź kolanach bądź spacer, pozycja leżąca + brzuszek na zmianę
- 1h noszenie na rękach i to jest mniej więcej 30 minut w porze obiadu i 30 minut tuż przed snem
- 4h w leżaczku pozycja półsiedząca

A jak to jest u Was?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam sie

Liljanna u mnie to różnie bywa bo 12 h spania nocnego+zalezy od ilości drzemek czasami śpi 3*3 h czasami śpi krócej, jak spi krócej to wtedy reszte czasu trzeba sie z nim bawić nosić pokazywać ect.

U nas ostatnio najlepszą zabawką byla reklamówka z auchana :D
 
Do góry