reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

hej mamusie

ja wlasnie siadam do dziobania do examinu na prawko :/ to już w środę...masakra...

luizka - uważam, ze za szybko na siadanie. bylismy kilka dni temu na usg bioderek i mimo, że mały wg pani dr rozwija się jakby był miesiac starszy (na usg okazało się, że proces kostnienia już ładnie się rozbujał jak u 5 miesięcznego dzieciaczka) to nie mam jeszcze sadzać. w pozycji siedzacej główka jeszcze leci do przodu i można tylko tak na półleżąco, żeby główka jednak jeszcze nie była w pionie. zresztą na tym obrazku widać jak to dziecko jest zgarbione. poczekaj jeszcze mamuśka. jeszcze sie nasze brzdące nasiedzą ;)

Bombusia - no proszę, już jabłuszkujecie :) ja za tydzień podam kaszkę, tylko nie wiem czy normalnie łyżeczką, czy kupić smoka do gęstego jedzonka i zrobić taką bardziej półpłynną kaszkę...

my do niani elektrycznej dopiero się przymierzamy. mamy nieduże mieszkanie więc nie było potrzeby, ale już kilka razy by się przydała, np jak byliśmy u dziadków i mały spał na pietrze.

Natka - u nas trądzik przeszed sam. przemywałam buzię wodą , kilka razy użyłam sudocremu na większe pryszczole i smarowałam kremem hippa nawilżajacym do twarzy i ciałka, bo po trądziku skóra bywa przesuszona. no i włąsnie z tym teraz mamy problem. kuzynka poleciłą mi lipobazę. któraś to stosowała ? a ciuszki jeszcze nie kupione. w tym tygodniu zrobię z mamą rajd po sklepach, może znajdziemy coś na miejscu. a jak nie to pod koniec tygodnia zamawiam. a, nie chwaliłam się. dziadkowie (moi rodzice) chcą zapłacić za ciuszki na chrzest ;)
 
reklama
czesc,

Lila normalnie sie cofnęła i w nocy sie budzi co 3 godziny, w dzień śpi po 15-30 minut. Nic nie mozna spokojnie zrobić w domu. Prysznic z myciem głowy na wyścigi,.Zaczęłam się zastanawiac, czy moje mleko jej wystarcza..zaczęła jeść krótko i łatwo coś odwraca jej uwagę. Ale na wieczór to karmię ja w sypialni na leżaco i jest spokój więc wydawało by się, że się porzadnie najada a ona za 2,5-3 godziny pobudka:baffled:

Mała robi max 1 kupe dziennie, czasami co drugi dzień.

zrobiła jej się sucha skóra. Na głowie na takie symertyczne dwa placki, które początkowo traktowałąm jak ciemienucha ale to się nie poprawia, po smarowaniu oliwka i czesaniu. Dodatkowo na ramienu jej sie pojawił taka szorstka plama ok 1,5cm średnicy. Policzki też takie chropowate i dłonie. Myślałam że to od tego ślinienia i trzymania raczek w buzi, ale jak sie pokazało to na ramienu to juz sama nie wiem czy to nie jakaś alergia.
Karmię cyckiem i ostatnio się zrobiłam łasuch na czekoladę, może to jest przyczyną.
Odstawiam czekolade i zobaczę czy się poprawi.

W piątek mamy USG bioderek kontrolne u ortopedy.

Muszę was poczytać wstecz, czy macie podobne problemy.
 
MariannaK ja moze bede monotonna z tym odwadnianiem u dzieci ale po moim przypadku wolalabym chuchac na zimne. Tzn ja karmilam przez caly tydzien a okazalo sie ze nie mam pokarmu Antek zaczal sie odwadniac. Dobrze rze ze wybralismy sie po tym tyg do pediatry. On wtedy tez miazl takie suche miejsca na brzuszku i wlasnie powiedziala ze sie odwadnia, ale moze u Ciebie to faktycznie jakas alergia:-(.. Poobserwuj ale jak masz mozliwosc, wybierz sie do lekarza.
 
Gosia jak to przez tydzień karmiłaś nie mając pokarmu??? Dziecko nie płakało, żę chce jeść? Bo moja mała od paru dni chce być cześciej przy piersi, i je tak krótko i szybko i się zastanawiam czy może nie mam za mało pokarmu?? Albo jakiś słaby jest i się nie najada:(
 
lahimka faktycznie duzo kupek robi, rozumiem twoj niepokój, może podaj marchewkę, wiem ze przy biegunkach jest zalecana, może coś się zmieni małej.
natka, riba_1 niestety rogaliki nie wypaliły bo okazalo się że drożdże miałam popsute i szybko zmieniłam plan i upieklam murzynka :)
bombusiu to widze że nasze maluchy mają a"lergie" na różnerzeczy, mój nie lubi jak się go ubiera w cokolwiek ale kombinezon akceptuje, dziękuje za życzonka
Lilijanna albo sny albo skok rozwojowy
Pajka bylaś u alergologa że wiesz że ma skazę bialkową? ja mam skierowanie ale dopiero po nowym roku kazano nam przyjść bo kontrakty na ten rok już się skończyły.
 
lahimka ja mialam bardzo malutko tego pokarmu, ale to bylo w pierwszy tydzien po urodzeniu(okazalo ze mialam pozostawione resztki lozyska i moglo to zaklocic laktacje).Juz w szpitalu sprawial wrazenie nie najedzonego, poplakiwal i mial poziom glukozy ponizej normy,ale KAZALI karmic piersia, a jak zapytalam pielegniarki czy ewentualnie czyms dokarmic to ona do mnie z pretensja ze ''no pewnie najlatwiej dac butle i miec spokoj i cisze'':wściekła/y: Antek wtedy chcial jesc doslownie co chwile i prawie caly czas plakal. Ja go przystawialam pojadl troche, myslalam ze sie najadl, minelo pol godziny, no czasem godzina a on sie budzil i w placz i tak bylo na okraglo. W koncu w mial taka noc ze cala nie spalam bo plakal ja go przystawialam on zjadl i kupa i znowu placz, zjadl kupa bardzo rzadziutka i tak prawie cala noc az nad ranem zadzwonilam do lekarza poszlismy i sie okazalo ze sie zaczal odwadniac:-(-mial tez wlasnie suche miejsca na brzuszku.(urodzil sie z waga 3650, przy wyjsciu ze szpitala 3300, a po tygodniu 3320!!) Dostalismy przykaz dokarmianaia i zaczelo sie normowac. Teraz wazymy(waga z piatku)6250:-)
 
Hej Kobitki :) Dołączam do klubu uwięzionych. Przez moje osiedle nie da się przejechać wózkiem - taki śnieg jest cały czas i nikt go nie usunie i takie są koleiny, ze mało wózka w weekend nie wywaliłam:wściekła/y:. no koszmar jakiś Jedyne co mi zostaje to taras który wczoraj odśnieżył mój M. Na szczęście mam ten taras ale moja Basia nie bardzo chce przebywać w gondoli stojącej, wiec uprawiam gimnastykę z gondolą. MAM JUZ DOSSSSSSSYYYYYYYYYYCCCCCCCCCC TEJ ZIMY :no: Nawet do sklepiku nie dojdę po przysłowiowy chleb bo cały dzien jestem sama w domu. Buuuu Zdziczeje przez te śniegi:rofl2: Pozdrawiam z mojej pustelni:-):-)
 
No bylismy załatwic chrzsciny mamy w pierwszy dzien swiat:) Nie robil wiekszego problemu z załatwieniem:) Bylismy pozniej w nowym sklepie sportowym Mek kupil mi nowe adidaski na mikołaja hehe
 
Ja tak dzisiaj ogólnie, bo Adrianna jak nigdy obudziła mi się 3 razy w nocy na chwilkę, jakieś złe sny Jej się chyba śniły, a ja nie przyzwyczajona jestem wykończona.

Lea - my mamy taką i w chacie 300m2 działa bez zarzutu BABY ONO Elektroniczna niania 450M LAMPKA ,POZYTYW (1339304257) - Aukcje internetowe Allegro Minus taki, że są dwa kanały tylko i czasem ściągam też sąsiadów :-p

Co do siadania - też uważam, że nasze maleństwa mają jeszcze nie wyrobiony kręgosłup i sadzanie na siłę jest głupotą, tylko dlatego, że to fajnie wygląda :sorry2:

Mam taką samą,polecam.

Wiecie co,jak tak Was czytam,to se mysle,że mam super wózio,wszędzie daje radę,nawet skróty przez plac zabaw nieodsnierzony.
 
reklama
rozalko mój wózek tez jeździ po zaspach, ma porządne koła, jednakże u nas jest tak zawalone sniegiem , ze maskara jakaś:wściekła/y:, ja sie dzis umęczyłam strasznie!!!!!!!! mam dosc spacerów w tą zime:angry:, jutro sie werandujemy na balkonie i basta, upocona dzis przyszłam jak mysz i w ogóle obmiatanie tych zasniezonych kół, aby w domu nie nasyfić, nieee:no:... ja chce wiosne po raz 100 sie powtórze:-p:sorry2:

No dzis zamówiłam juz 2 kalendarze z Alankiem takie co miesiąc inna kartka to dla babć, a dla dziadków beda kubki ze zdjęciami wnuczka i z napisem, takze prezenty dla "dziadków" mam z głowy:-)
 
Do góry