reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Pajeczko, wiem.. czytałam o tym... ale to jest tak jak ze skutkami ubocznymi leków, wystepują bardzo rzadko.. nie martw się na zapas.. lekarze będą wiedziec co robić... a że jestes uczulona na penicylinę, to niestety będzie trzeba o tym zapomnieć... Tobie też pomogą w takim przypadku, jak już weźmiesz ten antybiotyk.. nie ma rzeczy niemożliwych.. także głowa do góry i się cieszymy bo Sebastianek smutny w brzuszku będzie siedział jak się mama martwić będzie:)

ja robię ciasto już..

Ciamajdko ja wiem, ale tamte inne antybiotyki nie dają gwarancji, ze zadziałają i dziecko mzoe sie zarazic a ja sie nie zgodze na to, zeby 4 h przed porodem testowali z antybiotykami, albo podali mi przezz przypadek ampicyline - mojej lekarki standardowo nie ma bedzie dopiero 8 lipca i juz sama nie wiem co robic siedze jak na szpilkach wiedząc, ze ta bakteria nie jest leczona:(
 
reklama
Witam:))) Niestety nie mam sil Was nadrobic- dopiero wstalam, zjadlam sniadanko, a za chwilke pewno moje wieksze malenstwo do mnie przybiegnie.
Wczoraj mialam ciezki dzien- jak pisalam kilka spraw w urzedzie zmojej winy w przed ostatni dzien zalatwiane- wiec postalam sobie w duuuuuuuuuuuuugiej kolejce prawie 3 godz. Nogi mi do tylka wchodzily - na dodatek nie bylo to zbyt blisko a ja nie pojechalam samochodem tylko wozkiem - myslalam ze to Wiki bedzie mnie pchac do domu- ach w nocy juz nie milam kompletnie sily siedziec na BB zeby Was poczytac. Szkoda- zagladnelam ale nic pozatym- wiec nic nie wiem.
U mnie oki- ale ostatnio mimo, ze wogole nie puchne ciagle mnie bola stawy nog i rak- czasem w noc bol nie do przezycia, na wyjscia do ubikacji nie moge narzekac-bo latam tam jak juz mam konkretnie pelny pecherz. Pozatym bola mnie sciegna w pachwinach i nie moge swobodnie wstac i sie przewrucic z boku na bok- no ale moze odpoczne ze 2 dni to wszystko wroci do normy.

Zycze milego popoludnia- bo ja mam 8 rano wiec caly dzien przedemna- ale mam tez mnostwo planow, wiec napewno nie bedzie mi sie nudzic.:)))
W miedzy czasie bede Was nadrabiac.
 
Ostatnia edycja:
Pajka idź do innego lekarza na konsultację. I nie myśl naprawdę o chorobach jakiś, bo jeśli by to miało takie ogromne komplikacje ze sobą nieść to tak jak przy opryszczce robili by CC...

AgaS-78
no witaj :) mnie stawy też cały czas bolą i powiększył mi się rozmiar stopy ;/ lipa to... starsi ludzie co mają problemy reumatyczne to muszą naprawdę cierpieć...
 
ethele - cudowne uczucie, wiedziec ze wszystko jest juz przygotowane, ze cialo jest gotowe:-):-) wiec teraz tylko czekanie....:tak: co do plamek, to mam przebarwienia, czeste u kobiet w ciazy, hormony plus slonce...:wściekła/y::wściekła/y: na szczescie jakos rownomiernie sie u mnie na twarzy rozlozyly, ale mam nadzieje ze szybko po ciazy znikna, ale tak wlasciwie to juz do konca zycia powinnam nie opalac twarzy:-:)-:)-:)-(
navijka - musisz do dziecka po polsku mowic. u nas odwrotna sytuacja, w domku rozmawiamy po pl, znajomi polacy, wiec po porodzie jedno z nas bedzie sie staralo po niemiecku mowic. ostatnio czytalam, ze dzieci ktorych matka w czasie ciazy mowila w dwoch jezykach, bardziej chlonie te jezyki pozniej. my za jakies 2-3 lata wracamy do pl, wiec Olivierek nie pojdzie tu do przedszkola - szkoda. nie martw sie, dzieci sa niesamowite, chlonal wszystko. nie wiem czy kiedys zauwazylas, np. dzieci na placu zabaw, i chociaz kazde mowi w innym jezyku, one sie dogaduja i bawia sie razem :-)
mamy tu znajomych - chlopak (matka polka, ojciec, nie bardzo pamietam ale jakis kraj ameryki poludniowej) i jego dziewczyna (tez jakis egzotyczny kraj, ale inny niz jego ojciec) mieszkaja w niemczech - wiec 4 jezyki, i w tylu jezykach mowia ich dwie dziewczynki :tak::tak::tak:
Bogusia86 - ale nieprzyjemne przezycia mialas :no::no: ja bym sie z wozkiem pchala na tego goscia:tak::tak::tak:
Bombusia - czekamy na zdjecia!!!!!!!! wiec szybko skladajcie :tak::tak::tak::tak: a brak instrukcji w jezyku polskim przy towarach kupionych w polsce, jest niedozwolony.

Ciamajdko - trzymam mocno kciuki!!!!!!!!!!

Pajko - tulam mocno, nie czytaj za duzo w necie na ten temat. wszystko bedzie dobrze kochana, zobaczysz:tak::tak::tak::tak::tak: i napewno lekarz znajdzie jakies zastepstwo penicyliny - ja tez jestem na nia uczulona.
Natka - masz juz termin cc?? na kiedy??
 
Pajeczko - nie czytaj neta...na pewno lekarze cos wymysla.A nie mozna teraz juz jakies kuracji na niego zapodac? Koniecznie dopiero w trakcie porodu??? Nie smutaj wiecej. bedzie dobrze wszystko!!!
Ehh Bogusia - chamy to gatunek ktorego nigdzie nie brak....Ja sie juz nauczylam....uwazac na ludzi, lezie toto slepe nikogo dokola nie widzi...gdybym ja nie uwazala to juz by mi ze 100 razy wozkiem w brzuch wjechali:szok:
AgaS - ale jak to ciezarna 3 godz. w kolejce?????Toz u Ciebie ponoc bardziej cywilizowany kraj?
Rozyczko - nie zazdroszcze przebojow z wodami, chyba bym osiwiala z paniki ze to juz
Natka - kuruj sie kochana!!!Wlasnie wiesz juz kiedy to cc??
Ciamajdko - trzymam kciuki za wizyte u ortopedy!




 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dziewczyny ja nie czytałam w necie mam książkę medyczną i tam są skutki tej bakterii wypisane, także to nie są wymysły jakis lasek na forum tylko z encyklopedii. Napisałam smsa do mojej lekarki zobaczymy co napisze. Na pewno nie zgodze sie na podanie antybiotyku w trakcie porodu bo musi byc on podany min. 4 h przed porodem a co jak nie zadziała? Nie bede ryzykować niech mnie leczą na to dziadostwo teraz! tylko jestem ciekawa czy moja lekarka sie na to zgodzi bo inaczej cos mnie trafi
 
Witam dziewczynki

Mam pytanie czy Was ginekolog już wysyłał na ktg i po którym tygodniu, bo mój ani razu mnie na zapis nie wysłał nawet nie wspomina o tym.
W pierwszej ciąży miałam regularnie ktg po 31 tygodniu a teraz cisza, jak to jest u Was?

Pajeczko nie martw się to badanie jest obowiązkowe od niecałych dwóch lat, wcześniej o tym nawet nie wspominali lekarze.A jakoś dzieci się rodziły i zapadywalność na te choroby co mówisz wcale nie wydaje mi się żeby się zmniejszyła czy zwiększyła.
A paciorkowce to prawie każdy z nas ma tylko muszą być odpowiednie warunki by one mogły się uaktywnić.
I nie zapominaj jeszcze że maluszek nie rodzi się całkiem bezbronny, twoje przeciwciała go jeszcze chronią przez ok. 6 tygodni jak dobrze pamiętam;)
Będzie dobrze;)

Miłego dnia;)
 
Pajko ja nie czytam takich rzeczy już od 3-4 miesiąca ciazy, bo chodziłam jak nakręcona katarynka z bomba zegarową mając przed oczami najczarniejsze wizje... ja zawsze ufam swojemu rozsądkowi i intuicji.. i czuję, że u Ciebie będzie dobrze... nie jestem wyrocznią, ale czytając teraz o tym, zamartwiając się nic nie zdziałasz... czekaj na kontakt od swojej lekarki, ona Ci podpowie.. jedno jest pewne - tego paciorkowca przecież od wczoraj nie masz, i jeszcze wczoraj sie nie martwiłas, a naprawdę te 2 czy 3 dni już róznicy nie zrobią, bo posiew i tak mogłas miec robiony przeciez później... nie stresuj sie... teraz ten paciorkowiec nie zagraża.. poza tym nie jestem pewna czy Ci go teraz wylecza, bo tu potrzebne sa antybiotyki tak czy tak... a na płód one też działają...

Różyczk@ Ty nas nie stresuj tymi wodami! to było tego tak duzo, że pomyslałaś że to wody? jejć....

AgaS-78 dopiero teraz wiem, jak sie kobiety w ciazy męczą strasznie z wszelkimi bólami... i nawet nie chce myslec o nocach bo jest to dla mnie męczarnia, wolałabym już nie spać niż czuc ten ból...stękać to za mało..
 
Pajko ja nie czytam takich rzeczy już od 3-4 miesiąca ciazy, bo chodziłam jak nakręcona katarynka z bomba zegarową mając przed oczami najczarniejsze wizje... ja zawsze ufam swojemu rozsądkowi i intuicji.. i czuję, że u Ciebie będzie dobrze... nie jestem wyrocznią, ale czytając teraz o tym, zamartwiając się nic nie zdziałasz... czekaj na kontakt od swojej lekarki, ona Ci podpowie.. jedno jest pewne - tego paciorkowca przecież od wczoraj nie masz, i jeszcze wczoraj sie nie martwiłas, a naprawdę te 2 czy 3 dni już róznicy nie zrobią, bo posiew i tak mogłas miec robiony przeciez później... nie stresuj sie... teraz ten paciorkowiec nie zagraża.. poza tym nie jestem pewna czy Ci go teraz wylecza, bo tu potrzebne sa antybiotyki tak czy tak... a na płód one też działają...

Różyczk@ Ty nas nie stresuj tymi wodami! to było tego tak duzo, że pomyslałaś że to wody? jejć....

AgaS-78 dopiero teraz wiem, jak sie kobiety w ciazy męczą strasznie z wszelkimi bólami... i nawet nie chce myslec o nocach bo jest to dla mnie męczarnia, wolałabym już nie spać niż czuc ten ból...stękać to za mało..

Ciamajdko mogą leczyć jeżeli własnie jestem na ampicyline uczulona. Poza tym on moze wpłynąc na wczesniejszy poród niestety.No i kwestia jest jeszcze tego typu, ze musze w trakcie porodu dostac sie jak najszybciej do szpitala, zeby podali antybiotyk. Byłam zdrowsza jak nie wiedziałam a teraz mam jeszcze wizje tego mojego snu:((
 
reklama
Pajeczko tulam Cię mocno, nie denerwuj sie zobacz ile my już wszystkie przeszłyśmy w tych ciązach, o sobie nie wspomnę i moich badaniach genetycznych wrrrrr. Mam nadzieję, ze Twoja dr będzie wiedziała co robić, albo niny lekarz, takie przypadki sie naprawde zdarzają, nie płakusiaj, bo SEbuś smutny!:-(
riba wiesz ja ten wózek GRACO kupiłam w komisie i on chyba nie był kupowany w Polsce dlatego nie ma instrukcji po Polsku, ale od czego są w końcu kochani M???? nie??? niech pomyśli, pokombinuje i zrobi, wózek jest złożony tylko na spacerówkę i myślę, ze to jeden ruch wystarczy, a by go rozłożyć i wsadzić koszyk, ale niestety.... ja dooopa nie umię tego ruchu wykonac :wściekła/y::wściekła/y:hmmmm pan nam w sklepie składał i rozkładał w ciągu małej chwili, a ja???? np. włączyłam w nim zegarek i nie umię wyłączyć wstyd:szok::szok:
Ciamajdko trzymam mocno kciuki za wizyte i zdaj relacje:tak:
AgaS 3 godz. w kolejce??????????? łoj matulu padła bym jak mops:baffled::baffled:
Rózyczko no to miałaś przejścia z tymi wodami!!!! Dobrze, ze tak to sie skończyło:)))
 
Ostatnia edycja:
Do góry