reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

mają do K z tego co kojarze. ale tam nie bedziesz miala takiej duzej, zobaczysz, bo to nie wloskie ani chinskie tylko pod Polki robione :tak:

dziewczyny powiedzcie mi o co chodzi z tym niedostawaniem sie do przedszkoli? za co tam daja punkty? o co chodzi w ogole, to jakis szok.. :confused: chyba trzeba z jakims kolega pedagogiem pogadac i wlasne przedszkole zalozyc..
a wlasnie, wiecie moze jak to jest ze zlobkiem? tzn. chodzi mi o to, ze czy mozna oddawac dziecko np. tylko na 2 dni w tygodniu na pare godzin, czy jak juz sie zapisze, to codziennie?


dziecko dostaje punkty m.in za to czy jest:
- z gminy
- czy jest dzieckiem samotnej matki/ojca (za to dostaje sie kupe punktow!)
- czy rodzenstwo chodzi juz do przedszkola danego
- czy w dniu rozpoczecia przedszkola ma ukonczone 3 lata
- czy jest niepelnosprawne
- czy rodzice maja orzeczenie o niepelnosprawnosci
- czy rodzice oboje pracuja/ucza sie

i jeszcze jakies tam podpunkty byly...przynajmniej tak jest u nas i powiem tak, dziecko rodzicow obojga pracujacych majace ukonczone 3 lata praktycznie nie ma szans u nas na dostanie sie do przedszkola niestety...


a ze zlobkiem to jest tak, ze musisz placic za calosc a najwyzej mozesz nie prowadzac codziennie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziecko dostaje punkty m.in za to czy jest:
- z gimny
- czy jest dzieckiem samotnej matki/ojca (za to dostaje sie kupe punktow!)
- czy rodzenstwo chodzi juz do przedszkola danego
- czy w dniu rozpoczecia przedszkola ma ukonczone 3 lata
- czy jest niepelnosprawne
- czy rodzice maja orzeczenie o niepelnosprawnosci
- czy rodzice oboje pracuja/ucza sie

i jeszcze jakies tam podpunkty byly...przynajmniej tak jest u nas i powiem tak, dziecko rodzicow obojga pracujacych majace ukonczone 3 lata praktycznie nie ma szans u nas na dostanie sie do przedszkola niestety...


a ze zlobkiem to jest tak, ze musisz placic za calosc a najwyzej mozesz nie prowadzac codziennie.

dla mnie to jest jakaś paranoja bo np my musimy juz zapisac naszego syna:szok: a i tak pewnie się nie dostanie bo tak jak pisąła któraś z dziewczyn rodzimy w wyżu demograficznego i pewnie tych dzieci bedzie sporo.No chyba, ze się ma znajomości
 
dzieki starlet :))
bez sensu, wychodzi na to, ze trzeba sie z meżem rozstac, zeby sie dziecko do przedszkola dostalo..eh :/
mam nadzieje, ze w Wawie to nie jest az taki problem, bo przedszkoli wkolo jak kiosków..
 
dla mnie to jest jakaś paranoja bo np my musimy juz zapisac naszego syna:szok: a i tak pewnie się nie dostanie bo tak jak pisąła któraś z dziewczyn rodzimy w wyżu demograficznego i pewnie tych dzieci bedzie sporo.No chyba, ze się ma znajomości
to jest paranoja. a u nas jeszce przy zapisie placisz wpisowe- ok 300 zl ktorego potem nie zwracaja jesli dziecko sie nie dostanie. tak wiec jak np zapiszesz do dwoch przedszkoli to w kazdym musisz zaplacic za wpisanie na liste. paranoja.ze zlobkami to w ogole jest paranoja- nie ma szans na dostanie a prywatne to takie koszta ze szok. dlatego ja bede szulaka niani- takiej starszej pani.
 
Witam dziewczyny, przeczytałam wszystko, co napisałyście, ale wybaczcie, że tylko się odniosę do jednego tematu... Riba opisała incydent z Turkiem. Rzeczywiście nie mam słów do zachowania tego chama. Sama bym go pewnie zaatakowała albo wezwała Policję! Ale inną sprawą jest rasizm Polaków :no: jak można nienawidzić całego narodu znając go jedynie poprzez imigrantów??? Kim my jesteśmy, żeby jeździć po innych narodach? Polacy są aż tak idealni? Naród wybrany? Aż mi się wierzyć nie chce jak wiele z was, inteligentnych osób, tak pojechało na naród turecki... NO COMMENT! Znam przypadek rodziny niemieckiej 3 razy okradzionej i napadnientej przez Polaków. Czy wszyscy Polacy to złodzieje i bandyci? Na studiach moimi najlepszymi przyjaciółmi byłi 2 Turcy ze Stambułu, nie z Niemiec (Turczynka i jej chłopak) - przesympatyczni, dobrze wychowani i inteligentni ludzie. Byłam ich też odwiedzić w Turcji i nigdy nie byłam tak dobrze ugoszczona! I owszem, wstyd im za tureckich imigrantów w Niemczech i innych krajach, ale też wiedzą, że i nam musi być wstyd za niektórych Polaków.
A i jeszcze jedno, mój były facet i ojciec mojego maleństwa jest Portugalczykiem. Po długoletnim związku rozstaliśmy się w niezgodzie i z wielkimi żalami. Ale tokiem myślenia niektórych, miałabym je żywić do całego narodu? :no:

W sumie miałam tego tematu nie komentować, ale mi się ciśnienie podniosło... no i hormony. Poza tym, rasizm zawsze mnie raził.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia oraz otwartości na inne narody.
 
dzieki starlet :))
bez sensu, wychodzi na to, ze trzeba sie z meżem rozstac, zeby sie dziecko do przedszkola dostalo..eh :/
mam nadzieje, ze w Wawie to nie jest az taki problem, bo przedszkoli wkolo jak kiosków..

Z tego co wiem to w niektorych miastach powoli szukaja rozwiazan jak podejsc do tego bardziej sprawiedliwie, bo obecnie w wiekszosci wystarczy nie byc po slubie by uchodzic za samotnego rodzica.

Kiedys czytalam artykul, ze we Wroclawiu ponoc postanowili, ze aby byc potraktowanym jako samotny rodzic to nalezy przedstawic akt zgonu malzonka, orzeczenie o pozbawieniu go praw rodzicielskich czy np. pismo, ze przebywa w wiezieniu, czyli nie tak latwo uchodzic za samotnego rodzica, trzeba miec jakies pismo to potwierdzajace.


Ja to sie smieje, ze rekrutacja do przedszkola to wyglada jak na studia, tyle, ze na studiach liczy sie wiedza a tu status spoleczny lub znajomosci niestety. Dobrze, ze do szkoly kazde dziecko chociaz przyjmuja.
 
to jest paranoja. a u nas jeszce przy zapisie placisz wpisowe- ok 300 zl ktorego potem nie zwracaja jesli dziecko sie nie dostanie. tak wiec jak np zapiszesz do dwoch przedszkoli to w kazdym musisz zaplacic za wpisanie na liste. paranoja.ze zlobkami to w ogole jest paranoja- nie ma szans na dostanie a prywatne to takie koszta ze szok. dlatego ja bede szulaka niani- takiej starszej pani.
No własnie ja nie wiem co zrobie :baffled: mam teściową na miejscu ALE nie chce jej dawać dziecka bo mi go rozpieści a i moj mąż nie chce dawać do rodziców. A od jakiego wieku daje się dziecko do żłobka??

Chyba zrobie mojemu meżowi niespodziewajkę i zrobię sernik na zimno z truskawkami :p

Saudades myślę, że tutaj chodziło własnie o niektórych Turków z Niemiec. Sama mam rodzinę w Niemczech i moja ciotka zawsze powtarza, byle nie Turek, ale myslę, ze w każdym narodzie znajdzie się banda debili - to tak jak pojechałam do Egiptu i tam jeden koleś mi mówi - chodzze mną do łóżka przecież każda Polka to dziwka. Aż mnie zamurowało, ale niestety niektóre panie dały świadectwo reszcie. I o mały włos nie dostał po ryju od mojego męża:-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No własnie ja nie wiem co zrobie :baffled: mam teściową na miejscu ALE nie chce jej dawać dziecka bo mi go rozpieści a i moj mąż nie chce dawać do rodziców. A od jakiego wieku daje się dziecko do żłobka??

Chyba zrobie mojemu meżowi niespodziewajkę i zrobię sernik na zimno z truskawkami :p
do zlodka mozna oddac dziecko od pol roku.
sernik- mniam mniam
 
Wiecie co jak Adrian szedł do przedszkola to się prosili, aby przychodzić i zapisywać, wielkie transparenty były wywieszane , ze zapraszają na zapisy itd. mój chodził do 3 przedszkoli i nie było żadnego mproblemu z dostaniem się, a teraz załamka, ja mam cudowne przedszkole koło bloku (własnie dzeciarnia biega na ogródku i słyszę ten cudowny rwetes), w którym wychowałam sie ja, siostra, mój Adi też chodził i jak sie Alan nie dostanie to tragednia, bo pani dyrektor, kótra kiedyś mnie wychowywała odeszła na emeryt. -znajomości się skończyły:( musze iśc się dowiedziec jak to u nas z zapisami wygląda, ale aż sie boje i to odwlekam ciągle.
Moja sąsiadka pracuje w przedszkolu, więc jak sie tu nie dostanie to będe ją błagać,a by mi pomogła do jej przedszkola troszę dalej, ale nie tragedia.
Jakich my czasów doczekałyśmy, ze nasze dzieciaczki nie mogą sie ksztacić i rozwijac z innymi dziećmi w grupie???
ŻENADA !!!!!!!!!

Martuśka ucz sie kochana, już niedługo będziesz miała to z głowy i wejdą nowe obowiązki pt. "maluszek":):)
 
reklama
Witam!
Niestety obudziły mnie dzisiaj skurcze-takie delikatne, ale jednak... Wzięłam nospę, trochę przeszło, ale nie do końca-cały czas fatalnie się czuję:-( A mam dzisiaj tyle zajęć-na chwilę do szkoły, potem na zebranie do przedszkola, a teraz powinnam być z Basią na adaptacji w przedszkolu, ale ściągnęłam M z pracy, bo nie dałabym rady:sorry2:
Co do biustonoszy Alles-one są większe rozmiarowo niż zwykłe staniki-ja podczas poprzedniego karmienia miałam rozmiar 75C, a Alles kupiłam 75B, bo C były za wielkie:tak:
Fiuu-gratuluję uporania się z pracą:happy2:
Malagonia-przykro mi, że Twoja mała nie dostała się do przedszkola:-( A do którego składaliście podanie?:confused:
SARKA-Basia dostała się do przedszkola na Drukarską-właśnie teraz z tatą poszli na dzień otwarty:tak:
Starlet-u nas w tym roku samotna matka musiała udowodnić, że jest samotna-albo akt zgonu ojca, albo zaświadczenie, że siedzi w więzieniu, albo jest pozbawiony praw rodzicielskich:tak:
Ciamajdka-jak nie było pracy to nie było, a jak jest to od razu dwie na raz-super:happy2:
Ola-u mnie też dzisiaj fasolka po bretońsku:-p
Martuśka-do przedszkoli jest teraz internetowa rekrutacja, są punkty przyznawane i dostają się dzieci z największą ilością punktów:sorry2: Co do żłobka to tak na godziny to tylko chyba w prywatnych:tak:


 
Do góry