reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

ufffff..... nadrobiłam:rofl2:



Shyla gratuluję udanej wizyty:-) no no no, królewna już duża:tak:




Nektarynko nastepnego sisiaczka mamy na forum:tak::tak::tak: pogratulować:rofl2::rofl2::rofl2:




Ehtele ja jednak stawiam na sudocrem, sama go używam juz od lat ze względu na łuszczycę... jakoś mam do niego zaufanie.. a co do reszty kosmetyków to jednak zdecydowanie Oilatum... tez uzywam na sobie:sorry2: ja to mam jednak doświadczenie w takich kosmetykach i jakiś tam nowościach bo walczę z łuszczyca 5 lat i wiem co nawilża:-) poza tym stawiam na oliwki...




gartulacje:-p:-p:-p:rofl2:



Ehtele dziś byłam u koleżanki która ma 4-letniego synka i troszkę mi podpowiedziała...
1. Butelka jedna wieksza, druga mniejsza...
2. Laktator ręczny, bo chociaż miała nawał pokarmu to tak naprawdę nie przydał jej sie elektryczny- mały wszystko spijał na bieżąco... i miała z Aventy...
3 Jesli chodzi o sterylizator to miała taki wkładany do mikrofali... też chyba z Aventy, ale nie pamieta jak się dokładnie nazywał... natomiast mówi że to była najlepsza rzecz jaka przydała jej się z Aventy-ja jednak stawiam na stare obyczaje ---- wrząca woda i jazda!!!:rofl2::rofl2::rofl2:


co u mnie-cały dzień byłam w Częstochowie, najpierw u koleżanki.... jej synek skoczył mi na brzuch i powiem Wam że trochę bolało, a ma już 4 lata, jak pisałam wyżej... teraz brzuch mam twardy i bardzo bolesny, mam nadzieję że to wzdęcie albo zmęczenie:nerd:
Później pojechalismy z T. do galerii i wydalismy sobie troszkę kasy dla Niuni...
oto efekt:
Zobacz załącznik 237510Zobacz załącznik 237511Zobacz załącznik 237512Zobacz załącznik 237513Zobacz załącznik 237514

no to mamy pierwsze ubranka:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:

ciuszki śliczne

Witam Mamuśki w piękny słoneczny dzień:-)

Gratuluję wszystkim udanych wizyt, LOLA super, ze parka farciaro:happy:

Dla mnie sterylizator to zbędna rzecz, nie przesadzajmy z huhaniem na dzieci, ja wygotowałam wszystkie buteli,smoczki potem tylko wyparzałam i chłop jak dąb jest:tak:
Ja laktator tylko elektryczny zresztą u mnie przy Adrianie M mi wypożyczył z wypożyczalni na parę miesięcy, ręczny u mnie nie zdał egzaminu, a że troszkę głośniej pracuje, bez przesady, przecież nie jak wiertarka. U mnie sie nie sprawdził ręczny, miałam b. dużo pokarmu i tylko się denerwowałam, ale tak naprawdę każda musi sama sobie dobrać. NIe zawsze trafi się za pierwszym razem w dobry zakup, ale elektryczny zawsze można najpierw wypożyczyć na próbę, aby zobaczyć różnicę:tak:

Właśnie sobie uświadomiłam Mamuśki, ze termin porodu z OM mam wyznaczony przez moją ginek. na 19.08 i ona się trzyma tylko tej daty iiiii wczoraj wg OM minęło mi pełne 5 m-cy ciąży:szok::szok::rofl2:,..... ale ja liczę z USG jest spora rozbieżność około 10 dni, jutro się pewnie dowiem na USG ile dzidzia ma tygodni:-D;-)(suwaczek mam wg USG).

Zaraz jadę do mojej pracy, bo mam sprawę do załatwienia, a że to w Centrum miasta to sobie połażę trochę po sklepach:)

Z alergią to też jest różnie, ja z M nie mamy nawet troszkę jakichkolwiek objawów alergii, a syn chyba ją nabył , bo nie miał od urodzenia, ale jak mu zrobiłam testy w wieku około 11lat to się okazało, ze ma na kurz, trawę, siano, w małym stopniu, ale leki wiosną musi brać:crazy:

Ciamajdka śliczne ubranka kupiłaś:blink:
Monika ja też czekam na komodę (robią mi na zamówienie), będzie dopiero w połowie maja, bo jeszcze będą mi montować nowe drzwi w pokojach, ale jak już dorwę tą komodę to zaraz ją zapełnię ubrankami dla dzidzi, dlatego na razie jeszcze się powstrzymuję.

MAMUŚKI mam pytanie jaki proszek czy też płyn kupicie do pranie ubranek, pieluszek dla dziecka, aby był taki co to można używać zaraz po urodzeniu??? Moze, któraś polecić jakis sprawdzony przez znajomych lub siebie samą????
Bo jak ja miałam Adriana to był taki proszek YELP i płatki mydlane do prania, ale pewnie to już przeżytek....tyle lat:no:he he
A mój mały "LILUŚ" kopie mnie właśnie po lichutkim juz pewnie pęcherzu:baffled::rofl2:

ja mam dzidziuś słysząłam, ze Loverla jest kiepski




PIKNE!!:rofl2::rofl2::rofl2: mi bardzo się rzuca w oczy kolor niebieski... wczoraj w sklepach były jedne takie welurowe spioszki niebieskie z napisem "Mamusiu dziekuję Ci za wszystko..."... jejku:sorry2: szukałam w innym kolorze ale nie było..

mój też komputerowiec, informatyk i fanatyk w jednym:nerd: ale szkoda słów... wczoraj mi powiedział, że dziecko będzie miało słodkie raz na tydzień żeby doceniło jak od kogoś dostanie no i kłótnia gotowa... będzie mi tu jakies reżimy wprowadzał... dzieci będą jadły na dworze co będa chciały, my się będziemy z ciastkiem w domu kryć a mała "będzie doceniała smak".. wrrrrrr:crazy:

Zmienię temat na chwilke:
w tym miesiącu będzie mi pieniądze przelewać już ZUS, wypłatę mam zawsze 28 i stąd moje pytanie... czy macie jakies opóźnienia w wypłacie na konto? czy trzeba w ZUSie podać nr konta i czy w ogóle trzeba coś załatwiac czy ładnie pieknie sobie czekać????:rofl2: szczególnie pytam Pajki bo ona z tej samej firmy:-) ale inne dziewczyny tez prosze od odpowiedź:-)

zaraz ide do sklepu... kupie coś na sniadanko i na leczo.. i zrobię duzooo dużooo dużooo:szok::-D

aha, wczoraj oto trafiła mi się taka aukcja i kupiłam rzeczy za bezcen:)
BODY-ŚPIOSZKI-KOSZULKA---RAZEM 13 SZTUK !!!!!!!! (999083583) - Aukcje internetowe Allegro

Ciamajdko jeżeli zakład przyjmuje pow 20 osób to zakład pracy Ci wypłaca kase a z zusem sie rozliczają. O ile pamietam pracujesz w tej samej firmie a ja z zusem nic nie załatwiałam na l4 jestem 5 miesiac i kaske mam normalnie :) każdego 28 dnia miesiąca przelewane przez ING

kurczę, no to musze leciec do ZUS-u...
L4 kończy mi się 6 więc do 6 będę jadła tynk ze ścian...

już info wcześniej :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Kochane po pierwsze witajcie;-);-)
Po drugie u mnie rewelacyjna pogoda, słonko świeci, ciepło, chce się żyć:-p:-p
Po trzecie jesteście niezastąpione, sterylizatora na pewno nie kupię, niech będzie tradycyjnie:-D:-D
No i na koniec laktator elektryczny jest makabrycznie drogi:wściekła/y::wściekła/y: najtańszy 140zł z Baby one, więc pewnie na początek spróbuję ręczny jak się nie uda to kupię elektryczny...

starlet ja też będę czekać z zakupem kosmetyków do lipca:-) Tylko zaczynam się orientować co i jak bo moja wiedza niska...:-p. W maju łóżeczko z dwoma kompletami pościeli, czerwiec wózek...
a leżaczek i matę edukacyjną zostawię dla rodzinki jak zapytają czego potrzebuję:-):-)
No pewnie druga ciążą zupełnie inaczej wygląda niż pierwsza nie ma takiego szaleństwa...ale cóż jak wpadłam na całego i szaleję:-D

Pajkaa jakiej firmy ręczny laktator kupujesz?

Niuunia no jak dziś z ruchami? Obudziło się dzieciątko. Powiem szczerze, że mam wrażenie, że również ogólnie Olka mniej czuję, ale doszłam już do tego, że ułożył się wzdłuż brzucha...jakby poziomo do mojego ciała...kopie więc tylko po bokach brzucha:sorry2::sorry2: Cóż czasem tak bywa...

kasia no to życzę żebyś jakoś przeżyła te alergiczne miesiące;-);-)

Ola przeczytaj co napisałam do niuni..nie ma co się przejmować (choć ja zawsze tak samo robię:laugh2:) Twoje maleństwo jeszcze się rozbryka
co do laktatora to podobno warto wziąć już do szpitala...

panienka
ja zawsze o pustym pęcherzu idę, bo dla mnie nieprzyjemne jest jak on tak jeździ bo brzuchu i uciska mi pęcherz:baffled:

Ciamajdka ten sterylizator z Aventu do mikrofali kosztuje 130 zł:baffled::baffled: Więc jednak po Waszych radach stawiam na tradycyjne metody:tak:
Urocze te Twoje pierwsze zakupy:-):-):-)
a ZUS płaci chyba do 10, czy 15 trzeba tam zadzwonić... ale nie wiem bo mnie płaci pracodawca i on rozlicza się z ZUSem...
a 5zł za te ciuszki to strzał w dziesiątkę:-D:-D Widzę, że zaczynasz "szaleństwo" zakupowe:tak::tak:

cayra1984 chłopy to w końcu kolejne dziecko w rodzinie:-D:-D Życzę Ci jednak kochana, żebyście się wyściskali, wyprzytulali :tak::tak: no i wróć do domku bo problem urośnie urośnie...i zacznie być większy niż pierwotnie:-p A jakby mój chłop siedział przy kompie np. grając w jakieś gierki to chyba bym zatrzaskała:laugh2::laugh2:

kolumnea mnie rozczulił przede wszystkim Twój rampers..boskie zakupy:-)

andzia1987 to zależy, ja również będę mieć z 75 g więc wszystko ok:-D ile kosztuje prywatnie to badanie?
 
Dzień dobry sierpnióweczki!!!
Ja niedawno wstałam i właśnie wcinam śniadanko.
Aga_Natalia To prawda terminy mamy zbliżone tylko ciekawe czy dotrwamy do końca. Możesz mi powiedzieć ile ci przybyło kg od początku ciąży bo mi już 13 i jak tak dalej będę rosła to na koniec się chyba nie ruszę:-(
Paula25To moja druga ciąża ale dzieciaczki pierwsze bo pierwszą ciążę straciłam w 8 tygodniu, dlatego jak dowiedziałam się że będziemy mieć bliźniaki to pomyślałam że Pan Bóg wynagrodził mi poprzedniego Aniołka podwójnym szczęściem.
Co do maści proszków itp to się nie wypowiadam bo niestety nie mam doświadczenia.
Życzę wszystkim miłego dzionka!!!
 
Ja miałam wczoraj robioną glukoze 50 i placiłam 16 zł za pobranie krwi i chyba 4 zl za samą glukoze. A jak u was jest bo mnie babka w aptece wprowadzila w bład kazała mi kupic cytryne że podobno rozpuszczają w glukozie okazało sie ze to bzdura ze wynik moze zle z cytryną wyjść.
 
Ja miałam wczoraj robioną glukoze 50 i placiłam 16 zł za pobranie krwi i chyba 4 zl za samą glukoze. A jak u was jest bo mnie babka w aptece wprowadzila w bład kazała mi kupic cytryne że podobno rozpuszczają w glukozie okazało sie ze to bzdura ze wynik moze zle z cytryną wyjść.

Moja lekarka powiedziała, ze mam wziąc cytryne, ze na wyniki to nie wpływa.
Moj mąż leży ledwo ledwo 1,5 h usuwali mu tą ósemkę ponacinali mu te dziąsło szwów ma sporo :( zle spałam on zresztą tez :( jestem padnięta.
Ehtele ja bede miała od koleżanki Avent ISI chyba tak sie nazywa, ogólnie bardzo go chwalą własnie ten konkretnie model.
 
Hejka, u mnie dziś na szczęście słoneczko na dworze i zapowiada się w końcu piękny wiosenny dzień ;))

Ciamajdka ciuszki fajne, zarówne te z galerii jak i aukcji. Fajnie tak kupować cosik dla maluszka
Cayra1984 nie przejmj się mężem, szybko się pogodzicie;)
Bombusia udanych zakupów;) co do proszków to Yelp jeszcze jest;) płatki mydlane też. Podobno Yelp i Bobas (czy Dzidziuś???) są dobre. Lovela też - ale niektóre dzieciaki mają od niej uczulenie. Ja na początek planuję przez parę miesięcy używać Yelp a potem jak dzieciak trochę podrośnie przejść na jakiś normalny ale dla skóry wrażliwej.
Kolumnea dbaj o siebie - kuruj się szybko bo pogoda piękna i szkoda czasu na chorowanie
 
PAJKOOO DZIĘKIII:rofl2::rofl2::rofl2:


Kochane po pierwsze witajcie;-);-)
Po drugie u mnie rewelacyjna pogoda, słonko świeci, ciepło, chce się żyć:-p:-p
Po trzecie jesteście niezastąpione, sterylizatora na pewno nie kupię, niech będzie tradycyjnie:-D:-D
No i na koniec laktator elektryczny jest makabrycznie drogi:wściekła/y::wściekła/y: najtańszy 140zł z Baby one, więc pewnie na początek spróbuję ręczny jak się nie uda to kupię elektryczny...

starlet ja też będę czekać z zakupem kosmetyków do lipca:-) Tylko zaczynam się orientować co i jak bo moja wiedza niska...:-p. W maju łóżeczko z dwoma kompletami pościeli, czerwiec wózek...
a leżaczek i matę edukacyjną zostawię dla rodzinki jak zapytają czego potrzebuję:-):-)
No pewnie druga ciążą zupełnie inaczej wygląda niż pierwsza nie ma takiego szaleństwa...ale cóż jak wpadłam na całego i szaleję:-D

Pajkaa jakiej firmy ręczny laktator kupujesz?

Niuunia no jak dziś z ruchami? Obudziło się dzieciątko. Powiem szczerze, że mam wrażenie, że również ogólnie Olka mniej czuję, ale doszłam już do tego, że ułożył się wzdłuż brzucha...jakby poziomo do mojego ciała...kopie więc tylko po bokach brzucha:sorry2::sorry2: Cóż czasem tak bywa...

kasia no to życzę żebyś jakoś przeżyła te alergiczne miesiące;-);-)

Ola przeczytaj co napisałam do niuni..nie ma co się przejmować (choć ja zawsze tak samo robię:laugh2:) Twoje maleństwo jeszcze się rozbryka
co do laktatora to podobno warto wziąć już do szpitala...

panienka
ja zawsze o pustym pęcherzu idę, bo dla mnie nieprzyjemne jest jak on tak jeździ bo brzuchu i uciska mi pęcherz:baffled:

Ciamajdka ten sterylizator z Aventu do mikrofali kosztuje 130 zł:baffled::baffled: Więc jednak po Waszych radach stawiam na tradycyjne metody:tak:
Urocze te Twoje pierwsze zakupy:-):-):-)
a ZUS płaci chyba do 10, czy 15 trzeba tam zadzwonić... ale nie wiem bo mnie płaci pracodawca i on rozlicza się z ZUSem...
a 5zł za te ciuszki to strzał w dziesiątkę:-D:-D Widzę, że zaczynasz "szaleństwo" zakupowe:tak::tak:

cayra1984 chłopy to w końcu kolejne dziecko w rodzinie:-D:-D Życzę Ci jednak kochana, żebyście się wyściskali, wyprzytulali :tak::tak: no i wróć do domku bo problem urośnie urośnie...i zacznie być większy niż pierwotnie:-p A jakby mój chłop siedział przy kompie np. grając w jakieś gierki to chyba bym zatrzaskała:laugh2::laugh2:

kolumnea mnie rozczulił przede wszystkim Twój rampers..boskie zakupy:-)

andzia1987 to zależy, ja również będę mieć z 75 g więc wszystko ok:-D ile kosztuje prywatnie to badanie?

no drogi, ale na all sa jeszcze dwa takie :
Sterylizator do Mikrofali na 6 Butelek!!! Tufi MK (1006179329) - Aukcje internetowe Allegro
STERYLIZATOR PAROWY DO MIKROFALI CANPOL WARSZAWA (997482712) - Aukcje internetowe Allegro

to lece na ryneczek:-)
 
Ostatnia edycja:
ehtele oczywiście, wydatek na sterylizator jest zbędny - lepiej pieluch sobie nakupować bo to na prawdę potrzebne jest, a garnek i wrzątek każda w domciu ma za powiedzmy sobie szczerze mniejsze koszty. Chybaże - odpukać odpluć i odszczekać - urodzi się którejść wcześniaczek, albo dzidziuś wymagający szczególnej czystości - wówczas rozumiem.

Podobnie z kosmetykami - po co kupować specjalne, nawilżające, leczące itd już od początku - lepiej dać skórze dzidziusia się określić czego potrzebuje i odpowiadac na zapotrzebowanie...
 
reklama
Do góry