reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Natka, no ja myslałam ze jak wprowadze te "inne rzeczy" to kupa bedzie bez problemów, przeciez warzywka i owocki powinny momagac, a u nas kurde to sie problemy kupowe nasiliły własnie po wprowadzeniu słoiczków:baffled:. Ja cały czas karmie tez cyckiem, dopajam i lipa:baffled::baffled:, u nas na szczescie pomaga parzony rumianek, ale ilez można tak "jechać" na rumianku., a co do kaszlu to u nas tez pokasływanie, delikatne ale zawsze... i serio to moze być objaw glisdy?:szok: Dobrze, ze zrobiłas to badanie. Jak to trzeba uważać, no! a co do lekarzy, to...
Bombusia, masz na myśli koperkową?Czy jeszcze jakąś inną. Bo koperkowa to strasznie nie lubimy..., ale jak mus to mus, bede zapodawać :happy2:

nie nie kochana dokładnie nazywa sie "ułatwiajaca trawienie" nie koperkowa!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
czesc, a u ans nocka do bani... mała ok 1 obudziłą mnie takim dziwnym stękaniem, pomyślałam, ze może brzuszek jej dokucza i wziełam na ręce, że może się jej odbiło a ona była strasznie gorąca.
zmierzyłam temperaturę a tu 38.5st.. dałam jej cyca sie napić i czopek , po ok pół godzinie goraczka spadłą do 37,4 i mała ok 2 usnęła. ale od rana marudka i tez ma stan podgoraczkowy.

ciekawe czy to trzydniówka, czy naz ęby, bo innych objawów nie ma.

kurcze akurat jak M wyjechał w delegację a ja sama z dwójką
 
Andzia1987 Marchewkę Mikołaj ma już za sobą, zatkała go na 2 dni, więc teraz był ziemniak, a dziś pietruszka.

Luizka gratuluję mieszkanka! Nie ma to jak na swoim J

Natko no to mnie przestraszyłaś z tym kaszlem… Mikołaj ma od 2 miesięcy kaszel… Lekki, od czasu do czasu, badało go 3 pediatrów i stwierdzili ze drogi oddechowe czyste i może być od śliny kaszel, albo jak mu się włos do buzi dostanie, bo teraz jak mu się wycierają, to wszędzie ich pełno… Muszę pomyślec na badaniem tego kału… A nie wiesz gdzie się mógł zarazić tym paskudztwem?

Bombusia u nas Mikołaj, koperkowa jeszcze toleruje, ale tej ułatwiającej trawienie nie znosi J A tam też jest koperek i parę innych ziół, w smaku niby podobna, ale Misiek różnicę widzi. Ale cóż, ona nie jest po to by ją lubić, tylko by pomagała J By lubić jest jabłkowa z melisą ;-)

Marianna oby to nie było nic poważnego. Może rzeczywiście ząbk chcą wyskoczyć J
 
mariannak u nas była gorączka a później ząbki zaczęły się wypychać

cosya zarazić się można wszędzie , ja przypuszczam że to przedszkole ,,a Mikołaj może rzeczywiście to ma ze slinki nie ma co panikować ,ale co za problem zanieść kupke do przeebadania od czasu do czasu a tymbardziej jak dzieciaki już będą chodzić do przedszkola !
w każdym razie kazałam rodzince przebadać wszystkie dzieciaki bo i u siostry synek ma taki sam kaszle jak Oliwka takienapady suchego w nocy a w dzień mokry



a u ans nocka w miare ok choć młody cały czas przy cycku więc jakoś spał ale mnie tak kręgosłup boli od tego naginania się że myślałam rano że się nie podniose ,
a młody się obudził o 6/30 wyprawiłam małą do przedszkola pobawiłam się z młodym i pospaliśmy sobie do 10/30 o mamo :))
 
Ostatnia edycja:
Czesc Maliny:)

Wrócilismy z rehabili. i mały tez juz jest po szczepieniach, za 6 tyg. juz tylko zółtaczka i na 12 m-cy następne, wiec troszku luźniej sie zrobi.:biggrin2:
Maluch waży 9850g mierzy 68 cm :-p(urodzeniowa 3200 g wzrost 54cm dla przypomnienia) wiec 6 tyg. temu na poprzednim szczepieniu wazył 9300 g i 65 cm czyli przytył ok. pół kg, moze troszku przystopuje ta waga:angry::baffled:, a od urodzenia dosc ładnie urósł , bo 14 cm:tak:....Viburcol juz czeka jakby cos sie działo wieczorem:-(...przy szczepieniu oczywiscie płakusiał, ale tylko chwilkę, bo pielęgniarka go grzechotką zabawiła:-D

Cosya ja wiem,ze tam tez jest koperek, ale pewnie w mniejszej ilosc i moze akurat maluszkowi Lobeli pomoze, oby:p
natko współczuje kochana tej glisty, oby szybko to wytępic!!!!!

Kurcze mały marudzi nie moge poklikac buuuu:(((
 
Witajcie Dziewczyny,
dopiero mam prąd...masakra cały dzień bez prądu ale jakoś zleciało. Wczoraj Marcin rano zrobił twardego balaska, a około południa normalną kupę ale taką ogromną, że praktycznie cała pielucha była pełna;-)Dziś na razie nie było ale też nie stęka jak poprzedni, więc myślę, że już jest ok. Oczywiście marchewkę odstawiliśmy.
Bombusiu Twój Maluch to duży chłopiec i masz co nosić;-)
Natko najważniejsze, że wiesz już co jest..teraz będzie już tylko lepiej:tak:
Luizko gratuluję mieszkanka, nie ma jak u siebie:tak:
M zmienia pieluchę Marcinowi i zaraz cycanie, miłego po południa!
 
Hej! ja na etapie małych "twardych balasków" i mam nadzieje, ze jak u Agulka doczekam się jakiegoś ciągu dalszego bo Basia ciągle niespokojna wiec wnioskuje ze wszystko przed nami;-);-)Czekam na wielką kupe:laugh2:;-)
Bombusia, no to mnie oświeciłaś, dzięki:-) bo mi taka herbatka umknęła jakoś...Myślałam ze tylko koperkowa na trawienie. a tu jeszcze mogę coś innego wypróbować. Oby pomogło. Jeszce dzis pojadę do marketu po nią i zapodam.
A tak w ogóle to masz duuuuuużego dzidzia!! Wow, chociaż moja Basia tez nie w kij dmuchał jak kobitkę waży 8100 (90 centyl wag);-)waga urodzeniowa 3200.
MiriannaK, współczuje, zdrówka życze!
Pajkaa, no u nas z marchewką to samo było, dawno juz ja "wyrzuciłam", totalny korek był.
 
Hej dziewczyny,
nie bywam już prawie u Was, ale od czasu do czasu sprawdzam co tam u Sierpnióweczek. Widzę, że dzieciaczki super się rozwijają. Pamiętacie jak to rok temu byłyśmy na początku naszej drogi do macierzyństwa? Jak wieki temu...
Jak przeczytałam o wymiarach Alanka Bombusi, to zdziwiło mnie, że mój Karolek jest taki długi. Słuchajcie on ma... 79cm. Długośc urodzeniowa - 56cm. Sprawdziłam na siatkach centylowych i mój skarbek jest powyżej 97 centyla z długością... Kurczę, nie zdawałam sibie sprawy, że jest aż tak ponad normę... Wagowo natomiast poniżej średniej - 7420. Mówi się, że dziecko rośnie we śnie i to by się zgadzało - Mały każdą noc chrapie 7 nawet do 9h bez przerwy! Koszykarz mi jakiś rośnie czy co?
A jak wymiary innych sierpniowych dzieciaczków?
 
agulek i dobrze ze zwalił taką kooopę gorzej jak nie robią;-) heh, a takto wiadomo brzunio trawi!:-D
Lobelia spróbuj podac raz i drugi a moze zda egazmin ta herabtka czego Wam zyczę kochana!!!!:tak:

Na razie Alan nie ma odczynu po szczepionce, pierwszy raz:-), teraz poszedl do brata do pokoju a ja sie racze błogą ciszą:-D, .....no nieeee kłamie ,oglądam serial:-p
 
reklama
Hej dziewczyny,
nie bywam już prawie u Was, ale od czasu do czasu sprawdzam co tam u Sierpnióweczek. Widzę, że dzieciaczki super się rozwijają. Pamiętacie jak to rok temu byłyśmy na początku naszej drogi do macierzyństwa? Jak wieki temu...
Jak przeczytałam o wymiarach Alanka Bombusi, to zdziwiło mnie, że mój Karolek jest taki długi. Słuchajcie on ma... 79cm. Długośc urodzeniowa - 56cm. Sprawdziłam na siatkach centylowych i mój skarbek jest powyżej 97 centyla z długością... Kurczę, nie zdawałam sibie sprawy, że jest aż tak ponad normę... Wagowo natomiast poniżej średniej - 7420. Mówi się, że dziecko rośnie we śnie i to by się zgadzało - Mały każdą noc chrapie 7 nawet do 9h bez przerwy! Koszykarz mi jakiś rośnie czy co?
A jak wymiary innych sierpniowych dzieciaczków?

no to nieźle ja niestetyy nie wiem, ale wzrost moj miał taki sam jak Twoje dziecie :) a jaką mial wagę??
 
Do góry