reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

haj

Wczoraj właśnie byłam w pracy zawieść wnisek o dodatkowe 2 tyg macierzyńskiego i urlop uzupełniający za wakacje i ferie 56dni ( bo byłam na L4). więc do pracy powinnam wrócić 17-go marca. ale zamierzam dopiero od września. Specyfika pracy w szkole, że nie chcą mnie w ciągu roku szkolnego ani ja ich nie chcę :D ( pozostaje mi przez 3 miesiace do wakacji albo wychowawczy albo L4 albo opieka)

z Konradkiem siedziałam w domu 2 lata i 4 miesiące, aż poszedł do przedszkola a ja do pracy w technikum budowlanym.. oj cięzki był ten wrzesień wtedy ..:blink:

Lila usnęła przed chwilą, trochę poleżała na macie, ale bez szału.

już nie pamiętam czy pisałam, że lekarka wczoraj znalazła szmery na serduszku u małej i jakoś tak się martwię. niby powiedziała , że tak może być jak serduszko nie nadarza za szybkim wzrostem. mamy poczekać do następnego szczepienia do marca.
 
reklama
Lilijanna muszę się dowiedzieć o ten regulamin, czy rzecywiśćie to reguluje. Ale zadziwilłąś mnie urlopem z 2009r. bo akurat tego jestem pewna, że trzeba go było wykorzystać maksymalnie do końca I kwartału 2010, jeśli nie, pracodawca powinien Ci wypłacić kase za te dni. W przeciwnym razie, przy kontroli będzie miał problem. Wiem, bo u nas ten przepis jest baaaardzo respektowany. Do tego stopnia że jak masz dużo pracy i nie możesz iśc na urlop, to i tak wpisują, ze jestes na urlopie, choc chodzisz do pracy, a potem dogadujesz się z przełożonym i nie przychodzisz kiedy masz czas na urlop, a wpisują ze jesteś...
Cosya, Pati1982, Bombusia - nie nie nie kochane, wygląda to tak pracodawca nie ma prawa zmusić Cię do urlopu, jeśli nie wykorzystasz zaległego urlopu za rok poprzedni w I kwartale to można pisemnie poprosić pracodawcę o możliwość wykorzystania urlopu w czasie późniejszym (co uczyniłam) jeśli się zgodzi ok, jak nie to po prostu urlop przepada, chyba że znowu regulamin w firmie mówi inaczej, inaczej czyli z korzyścią dla pracownika akurat w tym temacie. :tak: Tak jak Bombusia pisze, choroba przedłuża.
Cosya – ja kupiłam ceratkę na allegro i dałam mamie do podszycia śliniaki :-p
Lobelia – nic mi nie mów, do tego Ada mnie wycackała i zaczęła traktować jak smoczka nim się obejrzałam, więc teraz jeszcze oduczam :sorry2:
 
Ostatnia edycja:
Agulek a ja skrobane jabłuszko (dokładnie Kortland, bo są miękkie i słodkawe) podaje od jakis 3 tyg., ale nie codziennie co 2,3 dni, brzunio ładnie przyjmuje:-), a Alanek dosc ładnie je zjada:)))
Lilijanna u mnie w zakładzie jest tak, ze musimy wykorzystac zaległy urlop w I kwartale i nie ma zmiłuj, koleżanka kiedys napisała podanie do dyrektorki o przełozenie zaległego urlopu na II kwartał, a ta nie podpisała jej zgody.....zołza:wściekła/y::angry:
Mirianna a czego u uczysz w szkole????:-)
 
dziewcyny czy to skaza białkowa to tak napewnonie wiem ale coś mlodego uczula i to porzadnie i takie objawy podobne do tych co powoduja skaze , nie wiem od czego zaczać , ale dzisiaj odwiedziłam sklep ze zdrowa żywnością , kupiłam pRE RZECZY CO BYM MOGŁA COŚ JEŚĆ i za kilka produktów wydałam 100, więc tymbardzij BOMBUSIU rozumiem twój żal za zgubioną setką ,
u nas drugi ząb mocno naciera i nowu nie daje spać Gabryiowi , zaśnie borok na 15 min i budzi sie z płaczem

MARIANNAKpostaraj się nie martwić tymi szmerami , wiele dzieciaczków je ma , to wcale nie musi przesądzać o tym że dzieje sie coś złego , o widzisz ja też mam szmery i jakoś żyje bez leków , po dwóch operacjach serca i dwójke szkrabów urodziłam , a dzisaj mija 7 lat od mojej statniej operacji która pozwoliłami na zajście w ciąże , ale zleciało
 
Natka. - no to swoje przeszłaś, chylę czoła:)

Bombusia - do tej pory uczyłam przedmiotów budowlanych a od wrzesnia ma wejsc nowy kierunek :technik inżynierii środowiska i melioracji - zgodny z moimi studiami i będę uczyła nowych przedmiotów, więc wakacje mam juz zajęte przygotowaniami lekcji..
 
Witam sie
Cosya z tymi 4 dniami to wszystko zależy od tego jaką masz umowę. Jeżeli jesteś na etacie na czas nie określiony to możesz caly urlop wykorzystać nawet w styczniu wtedy nie obowiązuje naliczanie miesięczne. Ja mam tak, ze macierzyński kończy mi się 16 stycznia , wybieram urlop za 2010 potem cały za 2011 a potem idę na wychowawczy :)

Bombusiu mogą się nie zgodzić na przeniesienie urlopu bo przede wszystkim oni ponosza z tego tytulu koszty... no i wiadomo kontrole.. u mnie już są tak czuli, ze urlopy musieliśmy wybierać do września a na reszte miesiecy moglismy zaplanować tylko kilka dni...

Pati co jakiś czas się pojawiają te bóle , ale wtedy ćwiczę kręgosłup:)
 
Cosya a masz umowę do końca 2011 roku?? bo jeżeli tak to powinnaś mieć już pełny wymiar urlopu do wykorzystania:)

Art. 153.
§ 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.
§ 2. Prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.

z tego wynika, ze jeżeli przepracowałaś u tego pracodawcy rok to powinnaś mieć pełny wymiar urlopu juz od 1 stycznia czyli 20 dni do 10 lat pracy i 26 dni po 10 latach pracy :)
 
reklama
CZESC Maliny:)

U nas nocka dosc ładnie przespana, z jednym ale...moje dzieciatko o godz. 4.00 jak nigdy zaczął sobie gadac:szok:, wstałam, dałam mu pic i zaczął mnie zaczepiac:-D, ale ja twardziel zgasiłam swiatło , maluch ładnie usnął i pospalismy do 8.00:tak: choc juz bywało ze do 9.00.

MIłego dnia Mamuski:happy:
 
Do góry