reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

U nas łyżeczki nie mają znaczenia, a jedynie ich zawartość J
Wiem, bo mamy kilka łyżeczek dla niemowlaków i efekt jest taki, że warzywka nie wchodzą dobrze z żadnej, a jabłuszko wchodzi świetnie nawet ze zwykłej dla dorosłych J

Lobelia też mamy 5pack śliniaczków z Tesco i też świetnie się sprawdza, tylko teraz do jedzonka brakuje mi w nich ceratki pod spodem, żeby nie przemakały.

Gosia85 powiedz mi kochana jak to zrobiłaś, że masz urlop do kwietnia. Ja mam macierzyńskie do 08.01. potem 2 tygodnie dodatkowego, potem 26 dni zaległego urlopu z zeszłego roku (specjalnie nie brałam J) no a potem, jak mnie poinstruowały kadry mogę wziąć 4 przecinek coś tam dnia urlopu z 2011roku, ponoć te 4 dni są liczone proporcjonalnie do przepracowanego w tym roku okresu i więcej nie można… U Was można?

Lilijanna gratuluje jubileuszu J Hehehe podzielam Twoją opinie, nie ma lepszego urlopu :-D
 
reklama
Gosia85 powiedz mi kochana jak to zrobiłaś, że masz urlop do kwietnia. Ja mam macierzyńskie do 08.01. potem 2 tygodnie dodatkowego, potem 26 dni zaległego urlopu z zeszłego roku (specjalnie nie brałam J) no a potem, jak mnie poinstruowały kadry mogę wziąć 4 przecinek coś tam dnia urlopu z 2011roku, ponoć te 4 dni są liczone proporcjonalnie do przepracowanego w tym roku okresu i więcej nie można… U Was można?
No ja też dzisiaj wypisałam wniosek o urlop zaległe 13 dni z 2009, zaległe 26 z 2010 i bieżące 26 z 2011 i do pracy idę jakoś 06.04.2011 :-D:-D:-D Zgonie z przepisami z dniem 01.01 każdego roku z automatu przysługuje Ci od razu 26 dni, chyba, że osobno jest regulamin w firmie, który to normuje. Dwa jak wypiszesz urlop ciągiem zaraz po macierzyński lub macierzyńskim dodatkowym to nie mają żadnego prawa wezwać Cię do pracy i basta ;-)
Lilijanna gratuluje jubileuszu J Hehehe podzielam Twoją opinie, nie ma lepszego urlopu :-D
Na moje szczęście urlop będzie trwał dalej


Pati1982 – nie ma co czekać, warto się przebadać :tak:

Gosia85 – no dzisiaj to mi się skończył ten dodatkowy macierzyński już, od jutra jestem na wypoczynkowym jakoś chyba do 06.04.2011 :tak:
Lobelia – u nas przez zęby rozwaliło się kompletnie wieczorne spanie, no ale jak teraz się wybił to będziemy naprawiać. ;-) Kolacja dobra? :-p

Ola_ - dobrego i dla Ciebie i Emilki :tak:


Ada mi zasnęła dziś o 20 ok 21 obudziła się z rykiem, ja Ją na rączki, przytulanko, a Ona zaczęła pierdy puszczać jak z karabinu maszynowego, a zaraz strzeliła "kupę fuj fuj", przebieranko i potem problem z zaśnięciem i padła o 22:30 :confused2: Byle do rana do 6 ;-)
 
witam witam , a u nas żeby nie było nudno więc dwie wiadomośći , mamy zęba drugi w natarciu , to te dobre wieśći a zła jest taka że młody ma najprawdopodobniej skaze białkową ma już wyrzuty prawie na calym ciałku , jakoś udało mi się od wczoraj podawać mu ten okropny nutramigen robie mu na herbatce którą pił do tej pory , ale zastanawiam się co ja ma mam teraz jeść gdzie nie spojrzeć wszystko zawiera białko, ratunku bo za chwile całkiem znikne

Lijanna gratuluje 5 mca ani się nie objrzysz a Adrianna będzie miała 5 latek :))

no normalnie więcje ni popisze młdy terrorysta atakuje , oj czuje że jeszcze dzisiaj znajde drugiego ząbka
cosya 2 kiecki w tak krótkim czasie , dba synek o ubiór mamusi , żebym tylko jeszze znalazła czas na zakupy

pozdr
 
Ostatnia edycja:
cosya mi powiedzialy w kadrach ze jezeli chce isc na macierzynski to musze wykorzystac wszystkie zalegle urlopy i urlop caly z tego roku i 2 dni z opieki nad dzieckiem wiec tak wyliczylam.. ale juz wyslalam podania wiec jak bedzie cos nie tak to na dniach pewnie mnie poinformuja i napisze wtedy do kiedy mam na pewno

Pozdrawiam
 
Lilijanna muszę się dowiedzieć o ten regulamin, czy rzecywiśćie to reguluje. Ale zadziwilłąś mnie urlopem z 2009r. bo akurat tego jestem pewna, że trzeba go było wykorzystać maksymalnie do końca I kwartału 2010, jeśli nie, pracodawca powinien Ci wypłacić kase za te dni. W przeciwnym razie, przy kontroli będzie miał problem. Wiem, bo u nas ten przepis jest baaaardzo respektowany. Do tego stopnia że jak masz dużo pracy i nie możesz iśc na urlop, to i tak wpisują, ze jestes na urlopie, choc chodzisz do pracy, a potem dogadujesz się z przełożonym i nie przychodzisz kiedy masz czas na urlop, a wpisują ze jesteś...
Gosiu a te 2 dni opieki to za 2010? W poniedziałek jadę wypełniać wnioski i muszę się przygotowac, więc piszcie wszystko co wiecie, będę wdzięczna :-D

witam witam , a u nas żeby nie było nudno więc dwie wiadomośći , mamy zęba drugi w natarciu , to te dobre wieśći a zła jest taka że młody ma najprawdopodobniej skaze białkową ma już wyrzuty prawie na calym ciałku , jakoś udało mi się od wczoraj podawać mu ten okropny nutramigen robie mu na herbatce którą pił do tej pory , ale zastanawiam się co ja ma mam teraz jeść gdzie nie spojrzeć wszystko zawiera białko, ratunku bo za chwile całkiem znikne

Lijanna gratuluje 5 mca ani się nie objrzysz a Adrianna będzie miała 5 latek :))

no normalnie więcje ni popisze młdy terrorysta atakuje , oj czuje że jeszcze dzisiaj znajde drugiego ząbka
cosya 2 kiecki w tak krótkim czasie , dba synek o ubiór mamusi , żebym tylko jeszze znalazła czas na zakupy

pozdr

Nieee, to nie ja... a szkoda bo przydałaby mi się chociaż jedna :-) A narazie się nie zapoiwada. Cóż, co się odwlecze to nie uciecze :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
hej, hej!
U nas nocna pobudka z mega rykiem o 24. No takiego wyjca jeszcze nie było:szok:. Ale jak ją wziełam na rączki to sie uspokoiła po jakimś czasie. Nie wiem co to było. Parę pierdków poszlo - może brzuch, tylko,że nic nowego nie jadłam i Basia też:baffled:, wszystko jak zawsze. Koniec końców usneła przy mnie w łożku, a potem M ja ostrożnie przełożył do łóżeczka i do rana spokój juz był.Noce zawsze bardzo spokojne i mam nadzieje, ze to jednorazowy incydent.
Ja urlop macierzyński juz zakończyłam, ale niestety należe do osób prowadzących działalność gosp. i mnie sie inne urlopy nie należą:no: Tak wiec zawiesiłam działalność na jakiś czas. Planuje z Basią do roku zostać. Nie bedzie lekko, ale jakoś musimy dać rade, bo ja mam taka pracę ze wymaga czasem poświecania niemal 24h/dobe i w praktyce o pracy na pół gwizdka nie ma mowy, bo mozna łatwo pozawalać zlecenia. Decyzja bardzi trudna dla mnie, ale jedyna rozsądna w naszej sytuacji (nie bardzo możemy liczyć na babcie).
Natka, gratuluje zęba i współczuje skazy, kurcze to jest problem, ale to na 100% pewne?
Lilijanna, kolacja mniam:-) mąż zrobił kanapeczki, a co do przestawiania i naprawiania nie tylko w zakresie spania to koszmar jest, juz sie ciszysz,ze jest jakiś rytm, a tu jeb! i zmiana:szok: i od nowa...
Cosya, no masz racje, jak by była folijka czy ceratka w tych sliniaczkach to byłoby super, ale i tak są spoko, dobrze sie piorą

Pozdrawiam Mamuśki, pa:-)
 
Hej Mamuśki
Dzięki za rady odnośnie lekarza i troskę. Byłam, na razie mam skierowanie na usg jamy brzusznej i badania krwi, ból jest w dotyku w okolicach trzustki. W sobotę z wynikami do kontroli, zobaczymy co to będzie:baffled::confused:
U nas nocka też z tych gorszych. Dobrze że jutro mąż w domu:tak: to zupełnie inaczej od razu mija dzień.
Cosya - co do wykorzystania urlopu zaległego w 1 kwartale b.r. to z tego co wiem pracodawca nie może Cię zmusić żebyś poszła na urlop, może jedynie zalecić i oczywiście starają się tak robić żeby wszyscy na ten urlop poszli, jednakże u nas zdarzały się przypadki wykorzystywania zaległego urlopu dużo później bez problemów (duża korporacja więc nie mogą pozwolić sobie na nieprawidłowości ze względu na częste kontrole) bez wypłacania ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop.
Natka - to na pewno skaza? może tylko nietolerancja mleka krowiego? współczuję diety, sama przez jakiś czas próbowałam, łatwo nie jest. Nie kupuj sklepowych wędlin tylko piecz sobie np schab, szynkę czy karkówkę (na zimno na chlebku pyszne), co do pieczywa to na pewno bez mleka itp jest żytni na zakwasie, ale u nas młody miał po nim bardzo brzydką kupkę. Jak poszukasz na necie to dziewczyny wrzucają przepisy np na ciasta bez mleczne, itp. Trzymam kciuki żeby jakoś szybko przeszło.
Pajkaa - i co? jakoś Ci przeszło? bierzesz jakieś leki? bo podejrzewam że się mniej nie da nosić;-) dzieciaczki są wymagające:-p
 
Hejka!
Adrian poszedł z Alankiem na spacer, M pojechał do Lidla , a ja buszuje na BB:)))

Gosiu85 jak nie ejstes pewna czy jest ząbek to delikatnie popukaj łyzeczką po dziąsełkach jak zadzwięczy to sie przebił i prezent od M sie nalezy hi hi
Lobelia no ja mam identyczne te łyzeczki z Canpola tylko mój je niechętnie te nowosci wiec kupie miękką, ale na razie nie dostałam koło siebie, a do miasta tylko po łyzeczke nie bedziemy specjalnie jeździc.A mój na macie ostatnio wytrzymał całe 25 min. no to był luksus!!! zazdraszczam Ci , ze Twoja malutka tak lubi maty, super sprawa:)
A sliniaczki własnie mam takie z ceratką pod spodem, ojjj jak on je gryzie no uwielbia, moze idzie 3 ząb???
Pati koniecznie idź do lekarza, nie ma zartów, czekam na relacje po wizycie i duzo zdrówka zycze....a juz doczytałam ze idziesz na USG czekam na wyniki i oby było wsio dobrze!!!!!!
Cosya no własnie tez mi sie wydaje, ze to nie od łyzeczki jest zależne, bo jabłuszko skrobane swieże je dosc chętnie tą łyzeczką, a inne jedzonka NIET buuuu.........a 2 dni dla matki z dzieckiem należą sie dopiero od 2011 r. i wcale ich teraz nie trzeba wykorzystac tylko mozna do 31.12 2011r. nikt nie moze nas zmusic:) co do urlopu za 2009.r. to tak trzeba wykorzystac było w I kwartale 2010r. ale jak ktos był na L-4 to wiadomo, ze mu sie to przesuwa i moze teraz wykorzystac, ja tak własnie mam , a u nas b. przestrzegają przepisów
natko to u mnie te 2 kiecki hi hi.......gratuluje ząbka kochana.....ojjjjj skaza ale to juz pewne współczuje:(((

A ja wczoraj zgubiłam 100 zł ojj jak strasznie mi było przykro i źle, ale juz jakos to przełknęłam :((((
 
reklama
Witajcie Dziewczyny,
ja dziś byłam w firmie złożyć wniosek o urlop: 2 opieka plus 41 wypoczynkowy (1 z 2009, 26 z 2010 i 14 z 2011, zostawiłam sobie 12) w sumie wyszło do 25 III. Planuję wypisać wniosek o wychowawczy do końca września ale mam jeszcze czas.
Bombusiu przykra sprawa z tą kasą ale cóż stało się...od kiedy dajesz skrobane jablko?
Pati trzymam kciuki żeby było wszystko ok, zdrówka życzę.
natko gratuluję ząbka, a skaza...ech ciężka sprawa ale może to nie jest to?!
 
Do góry