reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Już po wizycie.
Dzidziolek rośnie ma 2,55 cm, co wg usg potwierdza 9w3d (wiec ciąża trochę młodsza ze względu na późną owulacje- termin zostawiam bez zmian bo i tak będzie sie zmieniał)Serduszko bije 163/min .
 
reklama
Już po wizycie.
Dzidziolek rośnie ma 2,55 cm, co wg usg potwierdza 9w3d (wiec ciąża trochę młodsza ze względu na późną owulacje- termin zostawiam bez zmian bo i tak będzie sie zmieniał)Serduszko bije 163/min .

To gratuluje Kochana bardzo sie ciesze :)

Rozalka a to znalazłam

Urlop macierzyński ma wpływ na urlop wypoczynkowy. Jest to wpływ pozytywny. Po pierwsze okres macierzyńskiego wlicza się do okresu, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego. Po drugie czas urlopu macierzyńskiego wpływa na okres, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego.
Wniosek o urlop wypoczynkowy

Na wniosek pracownicy pracodawca udziela jej urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. Prawo do skorzystania z urlopu wypoczynkowego po macierzyńskim ma także ojciec wychowujący dziecko. Oczywiście to on musi być w takim przypadku na urlopie macierzyńskim, a nie matka dziecka.
Taki sposób wykorzystania urlopu wypoczynkowego pozwala na wydłużenie czasu przebywania z dzieckiem. Nie ma potrzeby przechodzenia na urlop wychowawczy. Kobieta po wykorzystaniu 18 tygodni przysługującego jej urlopu macierzyńskiego, może wykorzystać cały przysługujący jej urlop wypoczynkowy, czyli 20 lub 26 dni. W zależności od tego jaki, wymiar urlopu wypoczynkowego jej przysługuje.
Wniosek o udzielenie urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim musi być przez pracodawcę uwzględniony. Nie ma znaczenia, czy u pracodawcy obowiązuje plan urlopu, czy też urlopy są udzielane bez planu.
W ten sposób pracownica może także wykorzystać przysługujący jej zaległy urlop.
Warto wiedzieć, że pracownica musi złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim. Nie może automatycznie przejść na urlop wypoczynkowy. Pracownica nie może samodzielnie zdecydować o tym. Wymagane jest złożenie odpowiedniego wniosku pracodawcy.
wiec u Ciebie wychodzi na to postąpili niezgodnie z prawem.
Tylko trza wniosek wypełnic.
W czasie urlopu wychowawczego sie nie nabywa prawa do urlopu.
Ale mozna zrobic tak, ze wziac urlop macierzynski + wykorzystac cały urlop za 2010+2011 i potem na wychowawczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Już po wizycie.
Dzidziolek rośnie ma 2,55 cm, co wg usg potwierdza 9w3d (wiec ciąża trochę młodsza ze względu na późną owulacje- termin zostawiam bez zmian bo i tak będzie sie zmieniał)Serduszko bije 163/min .

pięknie! a jak serduszko pracuje :-):-)



A ja z innej beczki dziewczyny bo temat ciązy mi troche obrzydł jedziecie gdzies na wakacje?? Bo ja mam plan wyjechac w maju.

ja mam nadzieję na przełomie kwietnia i maja w podróż poślubną się wybrać. tylko, że nam się Bałtyk marzy, więc pewnie za zimno będzie :-(
 
Fajnie obliczylyście z tym terminem powrotu do pracy, ale moim zdaniem po powrocie z macierzyńskiego lepiej zostawićź sobie urlop przysługujący na 2011 r. na później. Bo przyjdzie kwiecień 2011, a my bez dnia urlopu już?? Żadne wakacje, nic?:szok:
 
Fajnie obliczylyście z tym terminem powrotu do pracy, ale moim zdaniem po powrocie z macierzyńskiego lepiej zostawićź sobie urlop przysługujący na 2011 r. na później. Bo przyjdzie kwiecień 2011, a my bez dnia urlopu już?? Żadne wakacje, nic?:szok:

Ja ide potem do konca 2011 na wychowaweczy wiec wybieram cały:tak:
 
co do urlopu- nie mam pojęcia czy gdzieś wyjadę. Póki co teraz myślę o tym, że mam leżeć i moje egzystencja ma polegać na oddychaniu, jedzeniu i - kibelku:confused:

dzięki za wsparcie!
 
T
wiec u Ciebie wychodzi na to postąpili niezgodnie z prawem.
Tylko trza wniosek wypełnic.
W czasie urlopu wychowawczego sie nie nabywa prawa do urlopu.
Ale mozna zrobic tak, ze wziac urlop macierzynski + wykorzystac cały urlop za 2010+2011 i potem na wychowawczy

Wydaje mi sie,że jest to nowe prawo,3lata temu tak nie było,ale być może moja niewiedza i szefostwa wyszła na moja niekorzyść.Wtedy na macierzyński tez szła moja szefowa i bliska kumpela i ona tez napewno nie brała urlopu za kolejny rok.

Dzieki za info.
Zobaczcie ile pozytywnych rzeczy mozna sie juz dowiedzieć tu na forum,a co to bedzie,jak maluszki beda.:-)

Pajkaa ja może uwielbiam i mimo,że tak blisko mieszkam,nigdy,przenigdy mi sie nie znudzi.:tak:
 
Nie pisałam kilka dni, bo byłam w szpitalu- pewnego, pięknego popołudnia poczułam,że mi coś cieknie po nodze- biegiem do łazienki, a tam majtki zalane krwią i jakieś wybroczny- no więc sipu w samochód i do szpitala. Od razu mnie przyjęli, zbadali i się okazało, że w ciągu 2 tygodni od ostatniej wizytu pojawił się w mojej macicy dość potężny krwiak (3na 3 cm), który to właśnie pękł i sączył się niemiłosiernie- jak się okazało, byłw tak "atrakcyjnym" mijscu, że nie zagrażał bezpośredniu dziecku. No i pozostało mi łykać luteinę i leżec...a dzisiaj mnie wypuścili. Oby już było dobrze :)


ojjjjj, nieźle nieźle.... ja bym chyba zawału dostała:no:
Trzymaj sie nam fiuufiuu:tak:

A ja z innej beczki dziewczyny bo temat ciązy mi troche obrzydł jedziecie gdzies na wakacje?? Bo ja mam plan wyjechac w maju.

Ja już zdecydowałam, że do końca kwietnia pracuję... jesli bozia pozwoli:-D a później mykam na miesiąc do rodziców do Holandii nad Morze Płn. obkupić maluszka i odpocząć:-)

Już po wizycie.
Dzidziolek rośnie ma 2,55 cm, co wg usg potwierdza 9w3d (wiec ciąża trochę młodsza ze względu na późną owulacje- termin zostawiam bez zmian bo i tak będzie sie zmieniał)Serduszko bije 163/min .

Jaki człowiek wraca po tych wizytach zadowolony, chętny do jeszcze większych starań o fasolinkę :tak: cieszę się razem z Tobą:-)

ja dziś wybywam dziewczynki na szperanko zakupowe, ale większą wartość ma dla mnie to, że z moją ukochaną psiapsiółką sobie pobuszujemy.... ja zdecydowanie będę szukać spodni ciążowych bo już naprawdę jestem na granicy pękania szwów w obecnych gatkach... zasuwam po to aż 40 km w jedną stronę;-) muszę wykorzystać brak mdłości i dobre samopoczucie. A mój Tobik w tym czasie sprzątnie chałupkę:cool2:
 
reklama
no właśnie ja też mam z tym problem :/Wszystkie spodni uciskają mi brzuch , nie mówiąc o siedzeniu. Za to spodnie z poprzedniej ciąży są wielkie i póki co (i oby tak zostało) czuję się w nich jak w worku, ni mówiąc już o jakiejkolwiek atrakcyjności.
Ile bym dała by znaleźć spodnie ciążowe-rurki... :/
 
Do góry