reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

witam. i my jednak szczepienia nie mielismy bo sie dopatrzyli ze po wzw musi byc 6 tyg odczekanea on mial 3 tyg temu bo odrazu go nie zaszczepili bo zostal przewieziony do innego szpitala wiec ustalili na 12 pazdziernika ale poszlam do pediatry zbadal go wszystko ok maly wazy 5400 czyli w 1.5 miecha 2 kg przytyl pielegniarka zdziwiona ze na moim mleczku tak ladnie przybiera i zaczelam z pediatra rozmawiac o tej czlej zastawce wiec stwierdzil ze w razie gdyby mial operacje trzeba przed zaszczepic chociaz na zoltaczke i jeszcze cos wiec zmienili termin na 28:) a do tego nie wiadomo gdzie karta szczepien malego bo szpital gdzie rodzilam nie przeslal wiec teraz bede musiala zlokalizowac czy u mnie w rejonoece czy w szpitalu gdzie mial operacjae czy moze tam gdzie sie urodzil wiec super konowaly wrrrrrrrrrrr...........
 
reklama
Hejka!
Unas nocka jak zwykle co 2 h i dalej lulu, ale cos popłakiwał troszku, bo nie mógł koopy zrobic i dopiero jak zwalił o 7.30 to zaczął sobie "gadac" teraz znów spi.:-)
Wieczory jakby zaczynają sie robic spokojniejsze, juz synek tak nie wyje nie wiadomo o co_Oby nie zapeszyc, moze te skoki rozwojowe idą w dobrym kierunku???:cool:hmmm zobaczymy
Niedługo wychodzimy z nim na szczepienia tylko go jeszcze nakarmie, wystroje i idziemy, ciekawe ile wazy, aż sie boje:-D.

rozalko współczuje Wam tych chorób, no ale niestety jelitówka lubi zarażać innych, aby małą ominęło. :tak:
Pajko, weroniczko współczuje przeziębienia dzeciaczków, katar to straszne cholerstwo tym bardziej, ze na razie nasze dzieci dużo leżą i ta ropa spływa do gardła, mam nadzieje, ze sie szybko wykurują:tak:
navijka Ciamajdko zyczę aby dzis dzień był o wiele spokojniejszy, ja zauważyłam,ze jak ja jestem spokojna dla mojego okruszka to on tez inaczej sie zachowuje:eek:
Ehtele no nieeeeeeee ile spał w nocy???? :szok::angry::wściekła/y:to jakaś porażka:-D:-) he he oczywiscie żartuje i zazdraszczam baaardzo, chociaż chodzisz wyspana, ja niby też, ale takie ciągłe wstawanie i cycanie to troszku dobja:baffled:dobrze, ze potem usypia:happy:
natka ja tez z M walcze o ubieranie małego, on krzyczy, że go przegrzewam ubierając na spacer i zazwyczaj ma rację, bo w końcu mu ustępuje i rzeczywiście jak wychodzimy to okazuje sie , ze maluch ubrany w sam raz tym bardziej, ze zawsze mamy kocyk:happy:
Pati, Kasia2506 witajcie jak zwykle w klubie "dwugodzinnym":rofl2:
luizko ja nadal trzymam kciuki za Piotrusia, musi byc dobrze

U nas dzis piękna słoneczna pogoda:-)spadamy na "kuju kuju" :-(
 
Pajka - kochana ale ona zrobila kupke :( wiec nie wiem.. a teraz nadal nie spi.. i nie steka tylko patrzy sobie w sufit;p przytulalam ją spiewałam smialysmy sie i dalej lezy.. a ja chcialabym isc sie wykapac :(

Moj Sebek mimo,ze zrobi kupke nadal stęka bo dzieci tak mają, ze jak im cos w jelitkach malutkiego zalega będą stękały. Moj steka przy pierduszkach i kupce i ja juz na to nie reaguje jak jest głodny to płacze :)
 
mysle, ze gdyby to była kolka bylby płacz a stekanie to moze pracuje nad kupka:)

Podobno przy prawdziwej kolce,to nawet nie płacz,ale wrzask i nic tak łatwo go nie może ukoic.
Tu cytat " Kolką jelitową określa się napadowy, nie dający się ukoić płacz (krzyk) z podkurczaniem nóżek, poszerzeniem obwodu brzucha i zwiększoną ilością gazów jelitowych. Kolka nie jest jednoznacznie scharakteryzowanym zespołem chorobowym. Występuje u 10-40% niemowląt. Dolegliwości pojawiają się zwykle w okolicy 3 tygodnia życia, zazwyczaj występują między godziną 18.00, a 22.00. Aby rozpoznać kolkę jelitową, objawy powinny utrzymywać się co najmniej przez 3 godziny dziennie, minimum przez 3 dni w tygodniu. Zazwyczaj ustępują w 3 - 4 miesiącu życia. Dotyczą zarówno dzieci karmionych sztucznie, jak i dzieci karmionych piersią."
 
Kasiu2506 dokładnie tak:p Olek śpi w 95% na brzuszku, jak jest gorąco to kładę go na pleckach, ale i tak szybciej zasypia na brzuszku...Pod materacykiem w miejscu główki włożyłam koc, tak aby główka była wyżej od reszty ciała...
Zawsze bałam się tej pozycji ale w związku z zaleceniem lekarza musiałam polubić;) Pierwsze parę nocy obserwowałam go jak zasypia żeby wiedzieć czy nie zaśnie główką przodem do materaca...ale on zawsze albo główkę ma na jednej albo na drugiej stronie...Zresztą lekarz mi tłumaczył, że nawet jak zaśnie przodem do nosek miażdży się a po bokach robią się dziurki i mały tak oddycha...je jednak wolę żeby tak nie zasypiał...
Jedziesz po zakupy przedszkolne z Basią i Małgosią? Jeśli tak to jak sobie radzisz z dwójką maluchów na mieście??;P Podziwiam
 
Rozalko zgadzam sie:) dlatego napisałam, ze to raczej nie kolka:)
Ehtele powiem Ci, z edziwne, bo np mi pediatra wczoraj mowila, zeby mały leżał na brzuszku, ale na razie zeby tak nie zasypiał nie wiem dlaczego. Gdzies czytałam, ze dzieci jak spią na brzusiu to uciskają sobie przepone:(
 
reklama
Do góry