R
RiSiA
Gość
karmi mozna pic ja czasem pije ale fAKT TYLKO SZKLANECZKE bo i tak niemam az takiego apetytu na to
tak, ale jak posłuchalam wywodu mojego męza że upić chce dziecko to az mi sie odechciało
miałam do wyboru trucie męża albo zrezygnować z karmi wzięłam to drugiepóźniej nadrobię bo musze uciekać...
Karmi to ja pije 2 dziennie... 0,5 % to jest nic (tam jest napisane DO 0,5%).. więcej sie ma we krwi zjadając w lato świeże owoce)))))
milusia PASTOWANIE?! kochana... okna, podłoga, kurze - rozumiem... ale PASTOWANIE? nooo to kochana będziesz następna powodzenia zatem ucałuj ode mnie Wiktorka hehehe
pajka ogólnie rzecz biorąc, to o 13 nie powinno być na słońcu ani ciebie, ani mnie ani tej laski z brzuchem ale że nie sposób siedzieć w bunkrze i zamykać się na świat, to jeśli dobrze się czujemy i chowamy łepek pod kapeluszem, pijemy dużo płynów etc etc etc... no to chyba raz w tygodniu można nad wodą posiedzieć ja taką mam właśnie filozofiję.
co do maszynek - to ja MUSZĘ się ogolić... z Olkiem hmmm nie zdążyłam i wierzcie mi - golenie przez położną to raz że ona nie wymyśli żadnej "fryzury tylko to co trzeba na łyso a reszte krzaków zostawi, a dwa - no krępujące jak szlag
Marulka ja nie mowie, ze mamy siedziec zamkniete wszystkie w domu, ale ja nie popieram tego, ze opalac brzuch w ciaży
tutaj ogólnie info nt opalania kobiet w ciąży
Zasady rozsądnego opalania ciężarnych:
- Nie wolno bezpośrednio narażać brzucha na działanie promieni słonecznych.
- Czas opalania powinien być krótki, a w szczególności zaleca się omijać godziny przedpołudniowe.
- Stosowanie kremów z filtrami mineralnymi inaczej nazywanymi fizycznymi jest zalecane ze względu na fakt, że odbijają promienie słoneczne. Nie należy stosować kremów z filtrami chemicznymi, ponieważ mogą powodować uczulenia. Kremy muszą stanowić odpowiednio wysoką ochronę przed promieniami UVA i UVB, przy czym nie powinno się używać kremów z filtrem SPF niższym niż 30.
- Kremy należy nakładać na pół godziny przed ekspozycją na słońce i ponawiać co dwie do trzech godzin, lub po każdorazowym wyjściu z wody. Zasada ta dotyczy ogólnie opalania, ale warto zaznaczyć, że kobieta ciężarna absolutnie nie powinna przebywać na słońcu przez długi okres czasu.
- Nawet w trakcie dni pochmurnych trzeba stosować kremy z filtrami, gdyż promienie przenikają przez chmury.
- Kapelusze, okulary przeciwsłoneczne i parasole są niezbędnym atrybutem kobiety ciężarnej. Jeżeli matka ma zamiar opalać się na plaży powinna znaleźć miejsce słabiej nasłonecznione, rozłożyć parasol i ubrać kapelusz. Nie zapominając oczywiście, aby opalać się w godzinach popołudniowych.
- Uzupełniania płynów jest bardzo istotnym zabiegiem, ograniczającym ryzyko osłabienia i omdlenia, tym samym również upadku.
- Przyspieszacze opalania są przeciwwskazane dla kobiet w
Konsekwencje opalania w ciąży.
Poronienie
Jest najcięższą konsekwencją opalania w ciąży. Może do niego dojść w wyniku pobudzenia mięśni macicy do skurczu, co jest związane z podwyższeniem temperatury ciała.
Przegrzanie dziecka
Jest bardzo niekorzystnym efektem pojawiającym się jako wynik wzrostu temperatury wód płodowych.
Wzrost ciśnienia tętniczego krwi
Ciśnienie tętnicze zawsze wzrasta w trakcie opalania, więc również matka zostanie obciążona niebezpieczeństwem nadciśnienia tętniczego, które z kolei może powodować rozwój chorób z nim współistniejących.
Odwodnienie
Kąpiele słoneczne nasilają pracę gruczołów potowych, prowadząc do utraty znacznych ilości wody z organizmu oraz zaburzenia gospodarki elektrolitowej. Równocześnie można spodziewać się towarzyszącego odwodnieniu - osłabienia.
Omdlenia
Wynikiem omdlenia jest upadek, który dla dziecka może mieć poważne konsekwencje, nie wykluczając w tym przypadku także poronienia.
"Pajączki" i plamy na skórze
Powstają pod wpływem rozszerzenia naczyń w trakcie wzrostu temperatury i niestety nie zanikają po przerwaniu ekspozycji na słońce.
Czerniak
Czyli złośliwy nowotwór, który rozwija się dzięki oddziaływaniu promieni UV. Dotyka on przede wszystkim skóry, ale może także atakować gałkę oczną lub błony śluzowe przewodu moczowego lub pokarmowego.
i dlatego między innymi kobiety powinny chronić brzuszki przed słoncem mogą sie opalać, ale żeby ta częśc była zasłonięta.
ide sobie placki ziemniaczane zrobic
Ostatnio edytowane przez moderatora: