reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

reklama
Kurcze zaczynam sie bac tego 7 miesiaca naprawde tyle przypadków i wy opisujecie i w najblizszym gronie słyszę troche to dołujące.
AgaS-78 a jak ci sie rwa objawia? bo ja mam bóle z prawej strony promieniujące i zastanawiam sie czy to nie to. I co stosujesz?

kolumnea ja też mam rwę kulszową,. Boli mnie od kręgosłupa, przez prawy pośladek, aż do stopy.
Wlasnie tak jak Aga-Natalia napisala- czasem bol nie do opisania az nie da sie chodzi- naszczescie w tej ciazy nie mam tego wiele i jesli juz nawet to sa to objawy generalnie same biodro- za to stalam sie typowa pogodynka i odczywam wszystkie stawy nawet na najmniejsza zmiane pogody- moj maz sie ze mnei smieje ze telewizji nie trzeba wlaczac i sprawdzac pogody:tak::-)
Powiem Wam szczerze jak chodzilam w pierwszej ciazy - niesamowicie balam sie peirwszych 3 miesiecy - bo niby najgorsze i mozna stracic dzidzie- jak juz minal ten czas wyluzowalam- oszczedzalam sie ale bylam spokojna i niestety stracilam dzidzie w 23 tyg. W pozniejszych ciazach wiedzialam juz ze te pierwsze miesiace u mnie sa luzik- a pozniej zamiast cieszyc sie ciaza ciagle sie martwilam:-(.- wlasciwie to do porodu nie mozemy byc pewnie tego cos sie wydarzy.


Dziewczynki moja koleżanka mi odpisała, że wszystko było jak w książce, że nagle dostała skurczy i pojechała do szpitala, okazało się, że jej córeczce już nie biło serdusio....
Oj kochane musimy dbać o siebie.. Bombusiu dobrze napisałaś...
Teraz jakoś do mnie dotarło, że nie mogę przeginać.... W tym momencie zrezygnowałam z prowadzenia szkoleń, za które dostałabym tyle kasiory, że o nic bym się nie martwiła:(
Ale mam głęboko gdzieś kasę..... Zdrowie naszych dzieciątek jest najważniejsze....
Wspolczuje Twojej kolezance:-(, powiem tak w tym okresie najgorzej wlsnie jest z tetnem dzidziusia, ech ale mysle ze cos gdzies po drodze moglo byc przegapione- tylko nie mowie ze i tak to by sie nie wydarzylo.
Musimy dbac o siebie, przynajmniej dlatego zebysmy byly pewne ze robimy wszystko dla malenstw.

A ja wlasciwie tez bardzo sie boje teraz tych tyg. bo ma ta 2 naczyniowa pepowine przy ktorej czesto zdarza sie ze malenstwa traca tetno- nie chce nawet o tym myslec i mam nadzieje ze w razie czego beda wywolywac porod wczesniej.
 
Ostatnia edycja:
Tradycyjnie o tej porze zmykam na spacerek-z cukru nie jestem, to się nie rozpuszczę:) A znacie taki wierszyk, w którym było: "Deszcz majowy, deszcz o wiośnie, kogo zmoczy ten urośnie":) Miłego wieczoru wszystkim:)
 
Moje też w poprzek, ale aż tak bardzo nie czuję jak kopie w nocy. Śpię jak kamień :D poza tym mam łożysko na przedniej ścianie, więc ruchy odczuwam słabiej... w sumie to szkoda. bo lubię jak kopie i czasem jak długo nic nie czuję, to kładę sie na łóżku i czekam na kontakt :)
Co do szyjki to o dwóch centymentrach dowiedziałam się podczas pierwszej wizyty, tj w 7tc. Lekarz powiedział, że szyjka jest otwarta i miękka i przepisał luteinę, którą zażywałam do 23tc. Od tamtego czasu nic się nie zmienia. Szyjka ma cały czas te 2cm i jest zamknięta. Nie wiem więc kiedy mi się ta szyjka skróciła, jeśli już to przed 7tc, a jak nie to po prostu taka moja uroda... Martitka, a co ci lekarz powiedział? coś nakazał? bo mój mówi, że najważniejsze, że szyjka jest zamknięta i twarda, a 2cm to nie jest mało (to samo mówił lekarz od usg). Oby tak było do porodu!

Co do kopniakow maluszka poczekaj jeszcze z tydzien gora, dwa i zobaczysz roznice:tak:
Ja mam za swoje bestyjka ma charakterek:-)

Co do szyjki, to lekarz powiedzial mi ze, skoro jest zamknieta i twarda nie ma czym sie przejmowac:-) Moge dalej pracowac i mam wizyty co 2 tygodnie.Moja skrocila sie przez kamienie .NIe zgodze sie jednak z faktem, ze 2 cm szyjka to normalka na tym etapie ciazy(no chyba, ze mialas krotka szyjke juz przed porodem i taka twoja uroda)

Milusia- Przykro mi strasznie.Widzisz ciaza to taki skomplikowany proces, ze niestety do konca nei mozemy byc pewne czy wszystko bedzie wporzadku. W zeszlym roku kolezanka stracila maluszka, udusil sie pepowina w 9 miiesiacu:-( Takie przypadki sie zdarzaja ,ale nie mozemy zyc w ciaglym strachu.Pomysl sobie, ze pozniej jak juz dzidziulek bedzie po druiej stronie brzuszka to bedziesz sie bala o niego do konca zycia:-p
 
Kurcze dziewczyny, ale dołka złapałam, moja koleżanka właśnie mi napisała, że straciła dzidziulka:(:(:( jej ciąża była o dwa tyg starsza:( nawet mi nie napisała jeszcze co się stało:(:(:( echhhhhh:no::no::no::no::no::no::no:

Strasznie mi przykro z powodu twojej koleżanki , ale pamietaj ze nie możesz tego brac zabardzo do siebie ze względu na twojego maluszka trzymaj sie.

Zobacz załącznik 243991Zobacz załącznik 243990Zobacz załącznik 243989
A to są moje małe zakupki dla dzidzi i moje sandałki, pierwsze od 100 lat na płaskim obcasie, prosze się nie śmiac ze świecących, kolorowych koralików, ale mam trochę schize na tym punkcie:)
Śliczne zakupki :tak:a lato jest poto aby sie świeciło:-D:tak:







Ja wróciłam z Kubą z placu zabaw pobiegał troche :tak:ja musze odpocząć troszke jak tylko go połorze bo pokopałam troche piłke i teraz brzusio troche boli .
 
Witajcie babeczki:-D:-D
Po pierwsze dziękuję każdej z Was za miłe słowa i pocieszenie...to było mi potrzebne...

A teraz wieści:

1. SZYMON PAMIĘTAŁ O WIZYCIE:-D:-D:-p Przyjechał do domu o 14.00 i na wstępie zapytał, czy miałam zamiar mu o tym przypomnieć:-p ja odpowiedziałam: - Byłam ciekawa czy pamiętasz:tak::tak: SZOK. Złość więc troszkę minęła...

2. Olek ma się znakomicie:tak: Waży już 1,2 kg:-p i ma podobno baaardzo długie nogi:-) Wszystkie pomiary w normie...to samo się tyczy mamusi, wyniki morfologii i moczu są idealne;-) Oczywiście est już tak duży że w kadrze ciężko cokolwiek zobaczyć, więc nawet nie prosiłam o zdjęcia. Acha jeszcze jedno podobno ma pięknie już wytworzone jajca:-p:-p:-p Więc co do płci nie ma wątpliwości:-D:-D

3. Powiedziałam lekarzowi o akcji na moim weekendzie majowym i o tym, że tamten lekarz w szpitalu powiedział, że mam twardy brzuch. Oczywiście mój lekarz uznał że rzeczywiście i mam brać 3xluteinę, 3xnospę i coś tam jeszcze... Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że na ostatniej wizycie też mu mówiłam, że mój brzuch twardy, ale on uznał że jest ok. Brak słów, ale cóż jak już pisałyśmy to wielokrotnie KOMUŚ TRZEBA ZAUFAĆ;-)

marulka właśnie mu powiedziałam dokładnie to co napisałaś...nie wiem czy zrobiło to na nim wrażenie...powiedział tylko, że nie siedzi w mojej głowie i nie wie co ja czuję i myślę jak mu tego nie powiem...niby sensowne ale...nie chce zawsze wszystkiego wykładać jak dziecku, chce żeby sam się domyślił:-(

Niuunia nie jesteś sama...:-D Właśnie dlatego powinnyśmy się trzymać tu razem:tak: CIĘŻARÓWKA, CIĘŻARÓWKĘ ZROZUMIE:-p:-p

milusia83 słońce dziękuję za słowa otuchy:tak: a co do koleżanki to strasznie mi przykro...a czuła ona ruchy dziecka?? Dowiedziała się o tym na wizycie?? to tylko potwierdza, że musimy ciągle na siebie uważać... przyznam szczerze, że ja dziś również trochę przesadziłam...wybrałam się na zakupy i okazało się, że nie jestem w stanie ich unieść...musiałam zadzwonić po sąsiadkę;-) Kochanie czas po prostu zwolnić...musimy teraz dbać o siebie i dzieciątka bo utrata dziecka w takim momencie jest chyba nie do przeżycia...:-:)-(

Pajkaa za chwilę zajrzę i ocenię:-)

Mama Aneta kochana cudowne wieści!!!!! Trochę Twój organizm odpocznie:-) :-D Bardzo się cieszę...A co do zakupów to pochwal się i zrób zdjęcia:tak::tak:ja zawsze jestem ciekawa co jak wygląda...:-)

Bogusia86 słońce nie denerwuj się niepotrzebnie:tak: Tydzień minie Ci jak dzień i zobaczysz się z dzieciątkiem:-D:-D

martitka-26
cieszę się że u Ciebie już ok. Moja szyjka ma 38mm zamknięta;-)
 
Strasznie mi przykro z powodu twojej koleżanki , ale pamietaj ze nie możesz tego brac zabardzo do siebie ze względu na twojego maluszka trzymaj sie.


Śliczne zakupki :tak:a lato jest poto aby sie świeciło:-D:tak:







Ja wróciłam z Kubą z placu zabaw pobiegał troche :tak:ja musze odpocząć troszke jak tylko go połorze bo pokopałam troche piłke i teraz brzusio troche boli .
mamuśka Aneta koniecznie teraz poleżeć!!!!!!!!!!!!!

Ano z tymi ciązami to tak jest dziewczynki różnie,.... by sie zdawało, ze człowiek na siebie chucha, dmucha i niestety nagle dzidzi nie ma, a taka Oceana z "Tańca z Gwiazdami" fikała koziołki w 6 m-cu, ze hej w niedzielnych tańcach, daj jej boziu, ja nie zazdroszczę złośliwie, ale kurcze jedne fruwają w powietrzu i rodzą w 5 min. a inne leżą na prochach i rodza całą dobę, no cóż, abyśmy tylko donosiły!!!!!
 
Ostatnia edycja:
milusia83 strasznie współczuje Twojej koleżance :-(w takich momentach krążą myśli po głowie: oczekując na cud narodzin natura nam go zabiera dlaczego ehhh.
Moja położna właśnie mi ostatnio mówiła, że do 30 tygodnia trzeba strasznie uważać i jeśli coś dolega i no-spa nie pomaga to do lekarza, bo nie ma żartów. A maleństwo jest jeszcze nie zdolne do samoistnego funkcjonowania.

Bombusia zakupy rewelacyjne:-) zaszalałaś :-pteż rozglądam się za sandałami ale jak spojrze przez okno to już mi się odechciewa :-D
 
Dziewczynki chce sie was poradzic?

Co o tym sądzicie??
1.jpg

kosztuje 300zł.

Opłaca sie kupic? Czy lepiej wszystkie mebelki osobno??
 
reklama
Witajcie babeczki:-D:-D
Po pierwsze dziękuję każdej z Was za miłe słowa i pocieszenie...to było mi potrzebne...

A teraz wieści:

1. SZYMON PAMIĘTAŁ O WIZYCIE:-D:-D:-p Przyjechał do domu o 14.00 i na wstępie zapytał, czy miałam zamiar mu o tym przypomnieć:-p ja odpowiedziałam: - Byłam ciekawa czy pamiętasz:tak::tak: SZOK. Złość więc troszkę minęła...

2. Olek ma się znakomicie:tak: Waży już 1,2 kg:-p i ma podobno baaardzo długie nogi:-) Wszystkie pomiary w normie...to samo się tyczy mamusi, wyniki morfologii i moczu są idealne;-) Oczywiście est już tak duży że w kadrze ciężko cokolwiek zobaczyć, więc nawet nie prosiłam o zdjęcia. Acha jeszcze jedno podobno ma pięknie już wytworzone jajca:-p:-p:-p Więc co do płci nie ma wątpliwości:-D:-D

3. Powiedziałam lekarzowi o akcji na moim weekendzie majowym i o tym, że tamten lekarz w szpitalu powiedział, że mam twardy brzuch. Oczywiście mój lekarz uznał że rzeczywiście i mam brać 3xluteinę, 3xnospę i coś tam jeszcze... Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że na ostatniej wizycie też mu mówiłam, że mój brzuch twardy, ale on uznał że jest ok. Brak słów, ale cóż jak już pisałyśmy to wielokrotnie KOMUŚ TRZEBA ZAUFAĆ;-)

marulka właśnie mu powiedziałam dokładnie to co napisałaś...nie wiem czy zrobiło to na nim wrażenie...powiedział tylko, że nie siedzi w mojej głowie i nie wie co ja czuję i myślę jak mu tego nie powiem...niby sensowne ale...nie chce zawsze wszystkiego wykładać jak dziecku, chce żeby sam się domyślił:-(

Niuunia nie jesteś sama...:-D Właśnie dlatego powinnyśmy się trzymać tu razem:tak: CIĘŻARÓWKA, CIĘŻARÓWKĘ ZROZUMIE:-p:-p

milusia83 słońce dziękuję za słowa otuchy:tak: a co do koleżanki to strasznie mi przykro...a czuła ona ruchy dziecka?? Dowiedziała się o tym na wizycie?? to tylko potwierdza, że musimy ciągle na siebie uważać... przyznam szczerze, że ja dziś również trochę przesadziłam...wybrałam się na zakupy i okazało się, że nie jestem w stanie ich unieść...musiałam zadzwonić po sąsiadkę;-) Kochanie czas po prostu zwolnić...musimy teraz dbać o siebie i dzieciątka bo utrata dziecka w takim momencie jest chyba nie do przeżycia...:-:)-(

Pajkaa za chwilę zajrzę i ocenię:-)

Mama Aneta kochana cudowne wieści!!!!! Trochę Twój organizm odpocznie:-) :-D Bardzo się cieszę...A co do zakupów to pochwal się i zrób zdjęcia:tak::tak:ja zawsze jestem ciekawa co jak wygląda...:-)

Bogusia86 słońce nie denerwuj się niepotrzebnie:tak: Tydzień minie Ci jak dzień i zobaczysz się z dzieciątkiem:-D:-D

martitka-26
cieszę się że u Ciebie już ok. Moja szyjka ma 38mm zamknięta;-)
Dziękuje jutro postaram sie wkleić pare zdiątek jeśli oczywiście mąż zechce pomóc:-)

mamuśka Aneta koniecznie teraz poleżeć!!!!!!!!!!!!!

Ano z tymi ciązami to tak jest dziewczynki różnie,.... by sie zdawało, ze człowiek na siebie chucha, dmucha i niestety nagle dzidzi nie ma, a taka Oceana z "Tańca z Gwiazdami" fikała koziołki w 6 m-cu, ze hej w niedzielnych tańcach, daj jej boziu, ja nie zazdroszczę złośliwie, ale kurcze jedne fruwają w powietrzu i rodzą w 5 min. a inne leżą na prochach i rodza całą dobę, no cóż, abyśmy tylko donosiły!!!!!

Tak jest przed 20 kłade Kube i obiecuje sama terz polerzeć:tak::tak:
Dziewczynki chce sie was poradzic?

Co o tym sądzicie??
Zobacz załącznik 244038

kosztuje 300zł.

Opłaca sie kupic? Czy lepiej wszystkie mebelki osobno??
Mnie sie podoba i wydaje mi sie ze sie opłaca:tak::tak:
 
Do góry