reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

Kunek zdrówka dla małej

Mamo adrianka widocznie jeszcze nie pora na nowe smaki


Nikaa ja czasami też miałam wrażenie że wszyscy obok mają cudownie idealnie związki nikt się nie kłoci a tatusiowie rwą się do pomocy. Mam nadzieje że wam się uda .

Myślę że warto trochę popracować żeby dziecko miało szczęśliwą rodzinę


pozdrawiamy wszystkie mamusie i dzidziusie
 
reklama
75AGA wspolczuje kolejnej nieprzespanej nocki. Trzymam kciuki, zeby dzisiejsza byla lepsza
KATIE30 ciesze sie, ze Mateuszek juz zdrowy
MAMA ADRIANKA moja corcia uwielbia ta zupke. Dzisiaj zjadla 3/4 sloiczka ziemniaczka z dynia Hippa i poprawila 1/2 sloiczka zupki marczewkowej z ryzem Bobovity. Pierwszy raz jej sie zdazylo tyle zjesc. Zazdroszcze 4 zabkow. Oliwka nadal bezzebna. A jak Adrianek przechodzil zabkowanie?
MADLEN80 Oliwka tez jak na razie zadziera tylko nozki. Wczoraj przed kapiela probowala wlozyc stopke do buzi co zakonczylo sie duzym pawiem. A jadla 2h wczesniej :)
MAGDABEDE jak udalo Ci sie nauczyc synka tak ladnie zasypiac. Moja Oliwka tylko zasypia ululana na raczkach rodzicow. Nie moge doczekac sie widoku Oliwki wkladajacej stopki do buzi.
MARGO26 witam:) Moja corcia wlasnie dzisiaj uciela sobie 3h drzemke, pierwszy raz od niepamietnych czasow. A oprocz tej drzemki Wiktorek ma jeszcze jakies? Jak przesypia nocki?
 
Ostatnia edycja:
Nikaa, więc Wiki ma bardzo uregulowany sen i drzemki.
Poza 3h drzemką główną a w ciągu dnia, ma jeszcze dwie drzemi - przed i po południu po ok. 1h (ok. 9 i o. 17).
Sen nocny zaczyna o 20.30 i śpi cała noc do 7.40. Karmię go raz przez sen o 2 w nocy, ale powoli będizemy i to karmienie eliminować, tak żeby spał już ciurkiem:-)
Wszystko działa jak w szwajcarskim zegraku, ale to nasza praca. Za każdym razem zasypia sam odłożony do łóżeczka, nigdy go nie lulaliśmy ani nie nosiliśmy.
Ale bardzo wcześnie zaczeliśmy uczyć go samodzielnego zasypiania i dokładnego rytmu dnia. Dlatego teraz gdy szepczemy mu dobranoc już przymyka oczki bo wie, ze to pora spanka:-). Aż się boję gdy zacznie ząbkować, bo pewnie wtedy wszystko runie.
Kilka razy wyjeżdżaliśmy i myśleliśmy, że będzie cięzko zasnąc mu gdzies indziej ale nie było problemu, nigdy sie nie rozregulował, na wyjeździe i po powrocie norma.
A tzreba powiedzieć że nie był śpiochem gdy się urodził i ciężko było, więc szybko wdrożyliśmy plan, zeby i jemu i nam żyło sie lepiej. Podziałało.
 
Witam,
mama_Adrianka gratuluje nocki :tak: u nas tez nie bylo najgorzej, zobaczymy jak dzis bedzie ;-)
Katie30 ciesze sie, ze Mateuszek juz wyzdrowial :tak:
75aga strasznie wspolczuje, mam nadzieje, ze niebawem sie to zmieni, bo naprawde sie wykonczysz...:no:
olich na pewno zawsze warto popracowac nad zwiazkiem :tak: Chyba, ze nic sie nie zmienia, to mysle, ze wtedy nic na sile...
Nikaa pewnie juz niedlugo nasze dzieciaczki tez beda gryzly stopki :-D
margoo26 tylko pozazdroscic, ze wdrozony przez Was plan tak swietnie dziala:-D
U nas niestety na razie ze wszystkim bywa roznie i nic sie nie da przewidziec...

A moj synek jescze nie spi... Ostatnio nie bylo takiej sytuacji, zeby o tej porze urzadzal jeszcze harce, no ale coz... W koncu chyba usnie... ;-)

Asioczku wciaz nie mamy od Was zadnej odpowiedzi... Czy moglabys nam napisac co sie dzieje?

Spokojnej i przespanej nocki zycze :-D
 
witam...
Emilka dzielnie znosi zastrzyki:tak:oprócz tego mamy czopki i krople...
Dziś byłyśmy na kontroli u piediatry... mamy fazę mokrą - wszystko pomału Emi wycieka, ale niestety duszności nie ustąpiły:no: dostałyśmy dodatkowo jakieś wziewy z berodualu przez aeroskopic ... narazie dalej jestesmy w domku, w piątek kolejna kontrola i jesli nie będzie poprawy to czeka nas szpital:-:)-:)-(zastrzyki mamy do piatku to będzie piąty dzień ale pani doktor powiedziała że kuracja będzie trwała 8 dni... narazie nam nie przepisała dalszych zastrzyków bo jak byśmy wylądowały w szpitalu to tam nas będą leczyć:-(

Ja też byłam wczoraj u lekarza - zmian w płucach ani oskrzelach nie mam ale dostałam antybiotyk zebym nie załapała czegoś skoro w domu mam chore dziecko:-(

W nocy nie śpię bo muszę nosić Emilkę i oklepywać, a jak śpi to czuwać aby się nie zadławiła tą flegmą:-( Mój tata mi troszkę pomaga i na zmianę czuwamy przy Emilce:tak:

Joasia, Katie dziekuje za rady:tak:czosnek stosujemy, w łazience u mnie trudno o parę, ale próbujemy, dziś moze uda mi sie zajechac do sklepu bo nosze sie z zamiarem kupna nawilzacza. A ile kosztuje taki nebulizator o którym wspomniałas Katie?

Dziekuje za trzymane kciuki, napewno sie przydadza;-)

Pozdrawiam i uciekam do Emi bo sie obudziła
 
Witam,
U nas wczoraj nie najgorszy dzień - humorek Kostka taki sobie, ale za to po raz 1 ugotowałam synkowi sama zupkę i pochłonął ponad 150 ml z wielkim apetytem:tak: Jestem więc bardzo zadowolona:-) Nocka super - karmienie koło 6 i potem mały dospał jeszcze do 8:15, więc i rodzice i szkrab bardzo wyspani i zadowoleni. Rano wprawdzie powitała mnie na przewijaku ultra-mega kupa - Kostek upodobał sobie przewijak do robienia kupy:no:, ale tłumaczymy to sobie tym, że skoro przewijak stoi w gościnnej toalecie , to nasz synek po prostu wie gdzie należy załatwiać potrzeby fizjologiczne;-)
Madlen80 Kostek też na razie bezzębna istotka! A ten angielski kataklizm śnieżny jest bardzo zabawny:-)
mamo_Adrianka super, że mały zaprzyjaźnia się z łyżeczką!
Katie30 witaj i dużo zdówka!
75aga trzymaj się dziewczyno! To musi minąć i w końcu zaczniecie się wysypiać. Zdaję sobie sprawę z tego, że takie nocki przy porocie do pracy to koszmar jeszcze większy, ale muszą się skończyć i oby to było jak najszybciej:tak::tak::tak:
Olich tak jak piszesz, czasami może nam sie wydawać, że inni mają lepiej, a tylko u nas bryndza, a to nie do konca prawda:tak: Zawsze warto sie starać by było lepiej, w relacjach z ludźmi (szczególnie najbliższymi) tym bardziej:-)
Nikaa przez pierwsze 5 tyg Kostek zasypiał tylko przy cycku i to na dodatek po kilka razy w trakcie jednego karmienia - karmiłam więc właściwie non stop z przerwą na spacer. Dłużej nie byłam w stanie tego wytrzymać - i poprosiłam o pomoc doradcę laktacyjnego. Pani pokazała jak uspokajać dziecko i początkowo go troszke kołysaliśmy na rękach, potem w łóżeczku, a potem zaczął zasypiać sam. Jakoś łatwo się temu poddał a my bylismy absolutnie konsekwentni i sie udało. Ostatnio było troszkę problemów - musiałam Kostka usypiać JA i tylko ja, ale nawet wtedy zawsze leżał w łóżeczku, a ja szeptałam, głaskałam, tuliłam. I teraz znów zasypia sam. Zuch nasz!
margo26 podziwiam! U nas też w sumie rytm dnia ustalony, ale aż tak różowo nie jest. I przede wszystkim moje dziecie sypia w ciagu dnia raczej w sumie 2, no max. 3 godz, ale te 3 to sporadycznie.
Kunek trzymajcie się z Emilką dzielnie! I przegnajcie choróbsko jak najszybciej:-)
 
Witajcie :-)
Dzisiaj też mieliśmy fajną nockę...
Co prawda Adrianek zasnął niechętnie o 23 ,ale spał do 8 i tylko 2 razy budził się na karmienie. Teraz też uciął sobie drzemkę.

magdabede jestem pełna podziwu, że Kostek zjadł tyle zupki.

Kunek życzę Wam ZDROWKA, ZDRÓWKA i jeszcze raz ZDRÓWKA.

Nikaa to super, że Oliwka tak ładnie je zupki. A jak z deserkami?
Na szczęście Adrianek dobrze znosił ząbkowanie... Nie gorączkował, nie grymasił, ładnie spał. Jedyne co robił, to wpychał wszystko do buzi (szczególnie upodobał swoje rączki). Dziąsełka smarowałam żelem Dentinox. Teraz kupiłam Bobodent, bo jest o połowę tańszy. Niektórzy mówią, że jest gorszy niż Dentinox, ale Adiemu pomaga.

margoo26 zazdroszczę Wam, że ustalony przez Was rytm dnia działa. U nas tylko kąpiel jest codziennie o tej samej porze.

Katie30 witaj. Cieszę się, że Mateuszek już wyzdrowiał.

Madlen80, Nikaa, Jo_asia, 75aga i olich jak minęła Wam dzisiejsza nocka?
 
Witajcie dziewczyny,
własnie rozpoczęła nam się 3h drzemka więc jestem ....

Dziewczyny jeszcze Was wszystkich nie "ogarniam":-) musze się troszkę powczytywać i poznać Was wszstkie lepiej. Widze że Wy wszystkie dobrze się znacie i wiecie co u której. Mam nadzieję, ze szybko się wciągne:-)

magdabebe jak gotujesz ta zupkę, z jakich składników? Nasz Wiki deserki lubi i owszem, chętnie otwiera buźkę, ale zupki nie idą mu już ak super. Generalnie w swoim wieku powinien zjadać cały słoiczek, przynajmniej mały, ale jeszcze nam się nigdy nie udało(mówię o tych mięsnych, bo same warzywka lepiej jakoś szły). Pomyślałam więc, że sama spróbuję mu ugotować i może wtedy lepiej mu pójdzie.
Czy dajecie tę zupkę jako obiad? Nam nie udało się całkowicie wyjąc w miejsce tegoż obiadku mleka. Po zupce Wiki marudzi upominjąc się o mleczko i doajada jakieś 100ml. Nie wiem za bardzo jak spowodować, zeby jadł na obiad tylko zupke.

mama_Adrianka gratulujemy łatwego ząbkowania:). Powiedź prosze jak długo trwała u Adrianka ta faza wpychania rąk do buźki, bo u nas Wiki pcha do buźki wszystko, w tym ręce pasjami. Tak zacięcie czasami coś gryzie, ze aż sam się złości czasami. Przy tym straaaasznie sie ślini. No i trwa to juz ponad 2 miesiące. Więc zastanawiam się ile to jeszcze moze potrwać.

Dziewczyny dziękuję Wam za słowa uznania, aż dziw mnie samą czasem bierze, ze się tak udało bo naprawdę na początku nie było łatwo.
Wydaje mi się, że ta 3h drzemka + dwie po 1h i cała przespana nocka to dużo snu, zwłaszcza, ze Wiki jest szalenie aktywny, ale moze właśnie dlatego, ze tak dobrze się wysypia. Bo jak którejś drzemki nie zaliczy to jest kiepsko. Powoli staramy się eliminowac drzemkę przed wieczorem, a później ta ranną, ale tak sobie myślę, ze dziecko samo sobie to ureguluje, poprostu zacznie sobie pewnie skracac te drzemki. Jak sądzicie?
 
Ostatnia edycja:
Margoo26 z zazdroscia czytalam twojego wczorajszego posta. Ja na poczatku tez probowalam wprowadzic Oliwce staly plan dnia ale nam nie wyszlo. Podobno niektore dzieci takie juz sa, ze nie daja sie wyregulowac. Zdradz jak Ci sie to udalo
Kunek trzymam kciuki za zdrowko Emi
Magdabede napisz jak przygotowalas Kostkowi zupke
Mama Adrianka z deserkami tez nie ma problemow, ale Oliwka najbardziej lubi samo jabluszko. Nocka jedna z lepszych. Oliwka zasnela o 21, zaczela przebudzac sie okolo 23 wiec dalam jej mleczko na spiocha, pospala do 4:10 a po nakarmieniu do 8:30. O ktorej kapiesz synka?
 
reklama
Witajcie Mamusie jakoś ostatnio ciężko znaleźć mi czas na pisanie choć niania przychodzi do Miłosza na 4 godz i wychodzi z nim na spacer to ja w tym czasie jak oni spacerują wyskakuje na zakupy i gotuje coś na obiad i próbuje posprzątać w domku i czas ucieka. Dziwne ale jak oni są na spacerze nie mogę przestać myśleć o synku i tęsknie ale dobrze że mogę się przez ten miesiąc przyzwyczajać do tego że nie będę go widziała jak wrócę w marcu do pracy a on zapoznaje się z nianią.
Miałam koszmarna noc z poniedziałku na wtorek prawie nic nie spałam bo co chwile mały chciał pierś smoczkiem próbowalam go nabrac ale to pomagalo na 15 min i tak kursowałam między jego łużeczkiem a naszym koszmar. Dziś lepiej choć karmieni u nas jest dużo bo kąpie go o 19 potem cycuś a Miłosz budzi się o 22 na cycanie potem ok 1 potem 4 i 6 a o 7 już się budzi a ja trace już nadzieje na to że bedzie mniej tych karmiń nocnych. Z butelki nie chce pić niczego mojego mleka soku nic już trzy butelki wypróbowałam i nic więc tez trace nadzieje że się nauczy dobrze że jak widzi łyżeczkę to dziubek mu się sam otwiera. Teraz na śniadania dostaje kaszke sinlac po 8 potem ok 12 zupke albo inny słoiczek i potem 15,16 cycuś przyzwyczajam go po mału że nie będzie piersi od rana do popołudnia jak wrócę do pracy.
Ostatnimi dniami podczas karmienia łyżeczką i w innych sytuacjak MIłosz zaczyna strasznie płakać i za chwile mu przechodzi ale musi smoczka pociamkać i tak mocno go zagryza zastanawiam się czy to nie ząbki zaczynają mu dokuczać:baffled:
Nikaa gratuluje nocki :-) a na inne deserki przyjdzie czas jak Oliwka bedzie miała samak na coś prócz jabłuszka;-)
margoo26 no podziwam kobietko że udało się wprowadzic prosty plan u nas średnio z tym choć staramy się robic powtarzalne czynności o tych samych porach co dzienie i widać że Miłosz ma drzemki o podobnych godz itp to noce koszmar co 2 godz średnio pierś jak nie to afera wybudza się a potem problem z uśpieniem.
mama_Adrianka zazdroszcze ale w pozytywnym sensie tak udanej nocki;-). No to z WIktora zuch chłopak że tak dzielnie ząbkowanie zniósł.
magdabede to chyba będziesz teraz Kostkowi codzień gotować jak mu tak smakowało i tyle zjadł podziel się przepisem na tą pyszną zupkę:). Przewijak to bardzo dobre miejsce na kupkę my z nią mamy problemy bo od jakiegoś czasu Miłosz ma zatwardzenia to chyba przez jedzenie słoiczkowe.
Kunek bądz dzielna razem z córeczką trzymamy kciuki oby obyło się bez szpitala DUŻO ZDROWIA dla EMILKI
 
Do góry