reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpien 2008 - otwarty

Meldujemy się po wycieczce. Dziecina zasłużyła na medal na wyjeździe :tak::tak:- droga do w-wy bez problemów, drzemki dzienne u przyjaciół i rodziny super, nocka idealna (jedno karmienie), powrót - sen 2 godz. W niedzielę zamiast spaceru wybraliśmy się do zamku królewskiego na wystawę "Dwudziestolecie" - kostka wzięliśmy w foteliku samochodowym i kolega 2 godz oglądał ludzi, zdjęcia, etc - dał rodzicom pooglądać i sam padł dopiero w samochodzie w drodze powrotnej. Na dodatek od wczoraj fika już na brzuszek non stop więc jesteśmy zachwyceni. Tylko zapomniał jak przekręcać się na plecki i marudzi na tym brzuszku, bo nadal nie przepada za ta pozycją:no:
Dzisiejsza nocka dużo gorsza - jedzenie też jedno, ale kilka wybudzeń i niespokojny sen- ale to pewnie z nadmiaru wrażeń :confused:
Kasiek121 nieźle u was przymroziło - ja bardzo lubię mroźną zimę, ale -13 w dzień to już nieco zbyt wiele.
Jo_asiu od środy do piątku Kostek też był trudny do zniesienia:no:. mam nadzieję, że Miłoszowi następne dni bardziej przypadną do gustu. My sporadycznie jemy z butelek aventu, ale Kostek od początku akceptował butlę…
Mam nadzieję, że kaszelek małego to nic powaznego.

Nikaa jedzenie absolutnie łyżeczką - to nauka i ćwiczenie mięśni ważne dla rozwoju mowy. Jak tylko się da to śpię do oporu- znaczy do pobudki kostka do fikania - kolo 8-8:30, ale ja często nie potrafię zasnąć po karmieniu, wiec bywa różnie. Kostek też czasem się wybudza, jak mu się coś śni, etc i wtedy tez dostaje smoka, więc tak jak i u ciebie.
Madlen80 no to synek daje sie we znaki - Kostek też często "wyje" w dzień - wiem jak to jest:no: Sama nie wiem jak to z tymi ząbkami - czasem i nam sie wydaje, że to już - ale ja, poza marudzeniem i wybudzeniami w nocy , nie widzę innych symptomów...
75aga ja ciągle teraz coś odpuszczam i mam tyły z różnymi robotami, więc podziwiam twoje opanowanie remontowych porządków:tak:
Olich ja miałam na studiach tylko ustne egzaminy, ostatni pisemny to matura i później advanced (jak wszystkie językowe i taki i taki) - ja generalnie lubie gadac, więc wolałam taki układ - na pisemnym nie da sie nic wylawirować, a na ustnym i owszem:tak:
Fajnie, że Cypi tak mężnie zniósł chrzciny - dzielny z niego chrześcijanin.


Moje dziecię od kiedy się naumiało tych przewrotów wyprawia sztuki wprost niesłychane - np. przemieszcza sie w łóżeczku odpychając nóżkami od szczebelków... ciekawe co nam jutro zaprezentuje??
Miłej nocy dla mamuś i maleństw!
 
reklama
ajris, nie zebym marudziła, ale listę sierpniowych maluszków uzupełnia Ania, nasza moderatorka i myślę, ze powinnaś była poczekać aż ona cię dopisze, tak jak my wszystkie
 
Witam i donoszę że Miłosz ma zapalenie oskrzeli z którym na razie próbujemy sobie poradzić bez antybiotyków a jeśli to nie pomoże to w piątek dostanie antybiotyk. Synek gdyby nie kaszel i katar to nie wygląda na chorego bryka jak nie wiem co, mam nadzieje że szybko się wykuruje bo mieliśmy w sobotę na tydzień do dziadków jechać pani dr powiedziała ze na spacery możemy chodzić bo mały nie ma gorączki.
magdabede cieszę się ze wyjazd się udał i rozerwaliście się troszke Kostek zuch chłopak taki dzielny był. My mamy zamiar tez wybrać się do wawy a le nie wiem czy nie odłożymy tego do wiosny;-)choc nasz mały tez na wyjazdach grzeczny jest.
75aga to normalne że będąc w pracy cały czas myślisz o Amelce bo do tej pory sie z nią nie rzostawałaś na tak długo ale pewnie za jakiś czas przywykniesz do tego że ty w pracy a mała z nianią oby jak najprędzej :-) to wtedy będzie łątwiej.
olich no to Cypis rzeczywiście Aniołeczek na chrzcie jak całą msze przespał, ale o dziwo mój tez był na chrzcie grzeczny.
 
Witam,
olich swietnie, ze chrzciny sie udaly i maly przespal msze:-D
75aga nie dziwie sie, ze myslisz o Amelce w pracy, to normalne :tak:
U nas Wiktorek tez sie slini caly czas, ciagle ubieram mu sliniaczki i wymieniam co chwile, bo zaraz mokre. Moze faktycznie to zabki...
magdabede super , ze wyjazd sie udal! To duze ulatwienie, jesli maluszek dobrze znosi wyjazdy :tak:A Wiktorek jak przekreci sie na brzuszek to tez marudzi :-D Czasem uda mu sie spowrotem przekrecic, a nieraz czeka az go odwroce i krzyczy :-)
Jo_asia mam nadzieje, ze obedzie sie bez antybiotyku i Miloszek szybko wyzdrowieje!

A u nas dzisiejsza nocka troszke lepsza, ale rowniez bylo kilka wybudzen. Mam nadzieje, ze to chwilowe i synkowi przejdzie. Moze faktycznie przyczyna sa zabki :confused: No nic, poczekamy na dalszy rozwj sytuacji ;-)
 
Witam:) jestem tu nowa i dopóki poznam wszystkie mamy minie troszkę czasu:) Widzę że mogę tu pisać o wszystkim co mnie cieszy i martwi:)Więc dobra wiadomosć mojej Zosi wyszedł pierwszy ząbek troszkę marudzi ale nie jest tak źle.Powiedzcie czego używacie do złagodzenia bólu:)??

rapunzel masz rację sama dodałam swoją Zosię przez gapę błąd swój jednak naprawiłam :)
 
MAGDABEDE zazdroszcze wyjazdu do Warszawy, ja jeszcze nie odwazylam sie na wyjazd z Oliwka poza Łódź. Boje sie chodzic z dzieckiem do duzych skupisk ludzi, to takie zboczenie zawodowe. Nie moge sie doczekac chwili kiedy moja dzidzia bedzie tak fikac jak Twoj Kostek.
75AGA jak na razie nie wyobrazam sobie powrotu do pracy, pewnie minie jeszcze kilka dni i nie bedziesz ciagle myslec co z Amelka.
OLICH super ze masz juz swieta dziecine
JOASIA duzo zdrowka dla Milosza
MADLEN80 zycze spokojnej nocki
 
Konstanty dzisiaj nie dał za wygraną i regularnie wył od rana do wieczora z krótkimi przerwami na serie uśmiechów lub guglanie:no: Padamy obydwoje na twarz więc będzie krótko:
Jo_asiu zdrówka dla Miłosza
Madlen80 mniej nocnych wybudzeń i marudzeń Wiktorka
ajris80 witaj! ząbków u nas brak, więc nie pomogę
Nikaa ta niedzielna wizyta w muzeum była pierwszym większym ludzkim skupiskiem z jakim kostek się zetknął:tak:- a fikania doczekasz się ani się obejrzysz!
wszystkim dobrej nocki!
 
Witam wszytskich a w szczegolnosci nowa mame:-):-):-)
Jesli chodzi o zabki to nie pomoge, bo u nas jeszcze takowych nie ma. Gratulacje dla corci.:-D:-)
U nas dzien jak co dzien corcia pokasluje jutro zadzwonie do lekarza, mam nadzieje, ze szybko nas przyjmie.
Jestem w szoku odnosnie tej tragedii, kolejne dziecko nie zyje, bo sluzba zdrowia ma wszystkich dzies. Juz raz byl taki przypadek i jeszcze sie nie nauczyli, ze sa dla ludzi.:wściekła/y::no::no: Dobrze, ze rodzice beda walczyc o sprawiedliwosc. Jak ktoremus doktorkowi dostanie sie po t***u i zaplaci porzadna kase to moze wtedy zacznac inaczej traktowac ludzi:wściekła/y::no::no::no: Brak mi slow:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::crazy::crazy:
 
Hej Mamusie
my mieliśmy ciężą noc mały marudny chyba przez katarek co mu smok wypadł to płacz a wypadał często więc wzięłam go do siebie do łóżka o 2 bo już nie miałam siły wstawać do niego, a mąż spał w drugim pokoju bo też przeziębiony:-( tylko ja się jakoś trzymam. Mały nadal kaszle i to chyba gorzej niż wczoraj. Dziś idziemy prywatnie do leakrza bo ta wczorajsza wizyta nie bydzi we mnie przekonania bo pani dr tylko osłuchała małego nawet do gardła mu nie zajżała. Jakies takie badanie na odczepnego a on naprawde brzydko kaszle i wydaje mi się ze gardło go boli bo niechętnie je słoiczki i kaszkę którymi się zajadał.
kasiek 121 oby lekarz jak najszybciej was przyjął a Natalce zdrówka życzę
magdabede oj ciężkie są takie dni z małymi "wyjcami" oby dziś było lepiej :sorry: u nas też się takie zdażają i wtedy padam na twarz wieczorem.
ajris80 u nas nie ma jeszcze ząbków ale z tego co się orientuję to dobry jest dentinox gel chyba tak to się nazywa moja koleżanka byłą z tego bardzo zadowolona i ja tez już mam kupiony na zaś bo pewnie niedługo ząbki sie pojawią.
Madlen80 życzymy żeby nocki były coraz lepsze:)
 
reklama
Witam,
ajris80 Wiktorek nie ma jeszcze zabkow, wiec my jeszcze nic nie uzywamy, ale tak jak dziewczyny pisza dentinox gel podobno jest dobry.
magdabede wspolczuje malego "wyjca", wiem cos o tym :no:
kasiek 121 mam nadzieje, ze coreczka szybko wyzdrowieje!
Jo_asia oby Miloszek szybko wrocil do zdrowia! Dobrze, ze idziecie sprawdzic kaszel do innego lekarza, ostroznosci nigdy za wiele:tak:

A u nas nocka troszke lepsza, tym razem byly tylko 2 wybudzenia na karmienie i krotki placz pomiedzy nimi , ale moj maz sie tym zajal i moglam sobie pospac :tak:
U nas sloneczko dzisiaj, wiec zaliczymy dluzszy spacerek :-)
 
Do góry