reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Malinka, mozesz miec racje z imieniem Franek, robi sie popularne, ale mnie baardzo podoba :-)
I jak narazie nasz synek będzie miał tak na imię. (chyba, ze zmienimy zdanie jak go zobaczymy- może nie będzie pasowalo).
Póki co nie znam żadnego Franka, to imię mi się z nikim nie kojarzy :)
 
reklama
nasz synek bedzie Gustaw :-)
Bardzo ładne imię :)
Z imion mało spotykanych z którymi się ..."spotkałam" :) mogę wymienić Florian, Irmina.
Mój synek nazywa się Wojciech Antoni.
Jeśli teraz będzie córeczka(tj. nie w planach narazie, ale kiedyś, kiedyś) to albo Anastazja, Małgosia albo Łucja :)
oczywiście jeśli te imiona nie zrobią się zbyt popularne.
 
Córa koleżanki Apolonia, kiedyś tak nazywała się moja prababcia :))

Stare dobre Polskie imię, :)
 
nie wiem czy już się takie pojawiły ale w moim otoczeniu są Gizela, Marianna, Róża i Liliana, z chłopców Ignacy ( Iggi- bardzo mi się podoba to imię )
 
Do grupy mojego syna w żłobku dołączyły dwie nowe dziewczynki : Elizabeth i Konstancja. Urocze ślicznotki i imiona jakoś tak do nich pasują.
 
Świetny ten wątek - gratuluję pomysłodawczyni:-)
Ja również wolę imiona mniej spotykane, dlatego dla naszego Dzidziusia, który pojawi się na świecie za około miesiąc mamy wybrane w zależności od płci:
- Beniamin Gabriel lub
- Łucja Anastazja:-D
Jak przydarzą nam się jeszcze jakieś pociechy (a mam nadzieję, że tak), to mamy jeszcze następujące typy:
- Emmanuel Cyprian,
- Nataniel (ostatnio coraz bardziej podoba mi się forma Natanael, ale raczej u mojego Małża nie przejdzie) Samuel, a dla dziewuszki
- Irmina Dagmara.

Z imion mniej spotykanych, z którymi się zetknęłam: Gizela, Irmina, Łucja, Malina, Ronald, Dobrosława, Stoigniew, Blandyna, Ludmiła, Karina.

A i jeszcze przypomniała mi się historia z dzieciństwa, kiedy to 8-letnia koleżanka mojej Siostry pod wpływem jakiegoś filmu dla dzieci oświadczyła, że jak będzie miała syna, to nazwie go Franc. Na pytanie mojej Siostry, co jeśli dziecko okaże się dziewczynką - z przekonaniem, ale bez zastanowienia stwierdziła, że wtedy będzie Franca:baffled::-D I proszę czytać "c", jako "c", a nie jak "k":tak:
 
reklama
Do góry