reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Moje skarby nazywają się Benedykt i Blanka.Wiemże Benedyktów w 2007 roku urodziło się tylko 5 w całej Polsce.
Blanka robi się coraz bardziej popularna.
Znajomi nazwali córeczkę Lea, a inni Tea(jej tata jest włochem).
Moja prababcia miała na imię Salomea, i mam jeszcze znajomych o imionach:Wirginia,Nadzieja,Lilianna
 
reklama
Przeglądając wiele takich wątków nie tylko na tym forum zauważyłam, że dla ludzi imię oryginalne, tak na prawdę niewiele ma z oryginalności - bo trudno (patrząc po podawanych przykładach) uznawać za takie Matyldę, Nikolę, Igę, Konstancję, Samuela czy Nataniela. Tak na prawdę te imiona są obecne cały czas, tylko intensywność ich nadawania jest słabsza - na dzień dzisiejszy.
W moim odczuciu oryginalne imię, to te, które w danym kraju występuje bardzo rzadko, których liczebność nadania na dany rok nie przekracza 10.


Masz zupelna racje. Idac tym torem moja corka ma jedno rzadki imie: Konstancja, a drugie oryginalne: Irsa, choc w kraju, w ktorym zyje oba te imiona sa nieprawdopodobnie rzadkie, wprost niespotykane :-)
 
Najrzadziej nadawane imiona w 2010 roku - www.mamazone.pl

Najczęściej nadawane imiona w Polsce w 2010 roku
Najczęściej nadawane imiona w Polsce w 2010 roku

Najrzadsze imiona męskie w Polsce - Wszystko o imionach - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Niestety nie stworzono do tej pory takiej bazy danych, która umożliwiłaby poprzez wpisanie imienia w odpowiednie okienko sprawdzenie jaka częstotliwość nadania występuje w Polsce (nie mówiąc już o świecie). Nie wiem troszkę jak traktować np imię Maciek - którego nadanie w Polsce w 2010 nie przekroczyło 3, a w rzeczywistości to skrót od imienia Maciej - może rzeczywiście jako rzadkie, ale na pewno nie oryginalne. Tutaj urzędnicy kierowali się zapisem. Czyli dla nich Aisza, to zupełnie inne imię niż Aisha? Aleksander, to zupełnie kto inny niż Alexander?
Powinni usystematyzować swoje dane biorąc pod uwagę tak na prawdę nie zapis, a wydźwięk imienia. (również uważam, że jeśli chodzi o Polskę pod uwagę w takich zestawieniach powinni brać tylko rodziny typowo polskie, gdyż żadnym zdziwieniem nie jest, że mieszane pary często kuszą się na nadanie dziecku imienia z tej orientalnej strony)
Co do typowo zagranicznych imion tu ciężko jest podać nawet takie zestawienie. Ja mam znajomych, którzy zajmują zestawieniami takimi i podobnymi dlatego łatwiej mi niż niektórym znaleźć jakieś informacje na ten temat.

Co do imienia Konstancja Irsa - gdybym miała nadać dziecku imię z pewnością zamieniłabym kolejność - ze względu który zawarłaś - imię Irsa jest oryginalne;)

Blanka z pewnością jest imieniem rzadszym niż Bianka, ale popularnieje. Wydaje mi się jednak, że nigdy nie osiągnie takiego statusu jak Nadia, Nikol itd. - zawsze będzie budziło zainteresowanie - mi również się podoba.
Co do Benedykta - przez papieża może się rozpowszechnić.
Tak samo jak po śmierci naszego papieża trojaki w Polsce dostały na imiona: Jan, Paweł i Karol.

Gdybym wiedziała, że 4 lata po moich narodzinach powstanie piosenka z tym imieniem z brzucha krzyczałabym: NIE RÓBCIE MI TEGO
Po prostu nieświadomie padłam ofiarą mody, która przyszła później niż ja. Ale i tak wiele osób prędzej się dziwi niż mówi - aaaa to z piosenki. To mnie trochę pociesza.

Więc proszę - nie podążajcie za modą, nie starajcie się przebić sąsiadów czy koleżanki - imię ma podobać się Wam i w przyszłości pociechom, a przede wszystkim maluchy z oryginalnym imieniem powinny z dumą się przedstawiać a nie jak np dziewczynka o imieniu Oralia - za parę lat jak zobaczy z czym można kojarzyć to imię z pewnością nie raz pomyśli by pójść do urzędu i zmienić je na zwykłą Kasię.
 
oo jaki fajny temacik :)
Ja mam na imię jak w nicku.. więc zależy mi na oryginalnym rzadkim ale nie udziwnionym imieniu dla dziecka.
Co prawda Marcelina, to teraz żadne nowum, ale jak ja byłam mała i w wieku szkolnym to bardzo dużo osób się dziwiło, trzeba było im powtarzać ale wyróżniałam się zawsze z tłumu Kaś, Ań i szybko zapamiętywali moje imię.
Cierpię przez to pewnie na "syndrom rzadkiego imienia" :-D bo szukam takowego i teraz..
Dla syna znalazłam Malin..ale okazało się, że mamy dziewczynkę.
I tu miałam wielki sentyment do Mai.. ale jak widzę w statystykach ją królującą.. to mnie to koli...
Sama nie wiem co wygra.. sentyment czy popularność ..
Mam awaryjne - Matea - ale na razie się z nim oswajam..
Fajnie by brzmiało z moim nazwiskiem.. Matea Mat....yńska ;-)
tylko kijowo to się odmienia.. Mateę, Matei, Mateą..

Oczywiście teściowa i moja mama się już pukają w czoło, ale nie rusza mnie to.
Mama już pewnie zapomniała jak jej rodzina się pukała na Marcelinę...
 
Ostatnia edycja:
Sama mam na imię Dobrochna. Wydaje się poważne, ale jest od niego wiele zdrobnień (Dobrosia, Dobrośka, Dobrunia, Bunia-autorstwa mojej babci, która była najbardziej oburzona wyborem moich rodziców, Dobroszka, Dobi). Nigdy nie miałam z tego tytułu nieprzyjemności, wręcz przeciwnie. Moja siostra ma na imię Julia. Wtedy gdy je nadawali była 2 w mieście;) W rodzinie jeszcze mam Stefanię, Błażeja, Zosię, Michalinę, Milenę. Znam Igę, Jagodę, Olgę, Reginę, Allana i Alana(niespokrewnieni), Axela, Stefana, Nikodema, Dąbrówkę, Inę, Mariannę, Makarego, Dagmarę i Dajana (to imię męskie, tak pisane), Biankę, Doriana, Liliannę, Amadeusza, Remigiusza, Marcjannę, Sylwanę, Sylwiannę, Kaspra, Kornelię, Orianę, Mirellę, Jagienkę. UFF.... Jak sobie jeszcze jakieś przypomnę to napiszę.
 
Ostatnia edycja:
Mi sie podoba Ivo kojarzy mi sie z prawdziwym facetem(Podpowiedzialy mi dziewczyny na watku)
A ostatnio poznalam dziewczyne ktorej corka ma na imie Medina .Sliczna dziewczynka (ale mi sie skojarzylo odrazu z Hainego medinna:szok:)
Mi sie wyczerpala wena tworcza .Dla dziewczynki chcialam Stella Ewa ,ale ze bedzie znowu chlopak to mam problem .Moze Rocco?
Mam meza makaroniarza ,a juz nie chce znowu wloskiego imienia !
 
Mojemu tacie podobają się imiona Sasza i Dajan. Co do Saszy to myślałam, że to jest imię dla dziewczynki a okazało się, że jest dla chłopca. :) Mi się ostatnio spodobało imię Liliana ale tylko dlatego, że byłam na weselu i tam była taka malutka dziewczynka o tym imieniu. Z starszych podoba mi się Gabrysia.
 
reklama
hej dziewczyny, a co sadzicie o imieniu Marika? zastanawiamy sie rowniez nad Nadia lub Lenka... a Waszym zdaniem, ktore z tych 3 jest najladniejsze? :)
 
Do góry