reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ruchy Maluszków

Dziewczyny a co Wy na to. W poniedzialek bylam u mojej ginki (prywatne wizyty), a ona mi powiedziala ze to w zasadzie moze byc ostatnia wizyta (a porod mam na polowe lutego). Ostatnia wizyta dlatego, ze wszystko jest w porzadku i ona nie widzi potrzeby abym dalej przychodzila !!!! Szok. W zyciu nie mialam KTG, a ostatnie usg w 32 tygodniu. Teraz na usg tylko sprawdzila czy DZidzia nadal jest glowka do dolu. Jak sie jej spytalam, czy mam zrobic jeszcze jakies badania to ona mi powiedziala ze nie. Na cale szczescie chodze do szkoly rodzenia do szpitala w ktorym chce rodzic i tam sie dopytam co dalej i jakie badania jeszcze mam zrobic.
 
reklama
No faktycznie szok, bo powinna Ci jeszcze zrobic usg po 36 tyg. Przynajmniej moja mi tak dzisiaj powiedziała, że mam jeszcze 2 lutego przyjsc na wizytę i usg (termin mam na 7 lutego), bo musi zobaczyć jaki jest obwód główki, czy sie wstawia itd.
 
Karolina77 to faktycznie dziwne :szok: ja mam termin na 22 luty i teraz chodzę co 2 tygodnie na wizyty i mam jeszcze do końca ciązy zrobić 2 razy badanie krwi z wyszczegulnieniem cukru i żelaca. Mocz to stndard co 3 tyg. O innych badaniach nic mi nie mówił. Ty chyba jesteś z Gdańska( chyba że mi się coś kręci) jak tak to podam ci suuuper lekarza. Ja rodzę w Kościerzynie ale już byłam u niego 3 razy i prowadzi moje dwie koleżanki i bardzo im zazdroszczę.:happy:
 
Oj coś dziwna ta Twoja pani doktor, Karolina77. Mnie zapisują na wizytę obecnie co tydzień, a jak się zdarzyło, że moja lekarka poszła na urlop, to zapisały mnie położne do innego lekarza po dwóch tygodniach, mówiąc, że dłuższej przerwy nie mogą zrobic w 9 miesiącu ciąży, bo musi byc na bieżąco słuchane tętno dziecka. Także pod koniec ciąży wizyty powinny odbywac się częściej a nie rzadziej.
 
ja tez mam co tydzien ale w pierwszej ciazy jak pamietam to co 4 tygodnie do samego konca bo nic sie nie działo i KTG tez nie miałam robione dopiero przed porodem w szpitalu :tak:
A teraz miałam KTG juz 3 razy i wizyty co 7 dni ale pewnie dlatego ze mam 1 cm szyjki i rozwarcie na palec no i jakies skórcze .


moja córa ma miec na imie SARA i wczoraj znalazłam kiedy to moje dziecie miałoby miec imieniny 19.01 a to jest piatek czyli jutro a ja na jutro sobie zaplanowałam poród !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
nie podoba mi sie to ze te dwie daty koło siebie, przerąbane
a za to 20 .01 czyli sobota jest rocznica smierci mojego ANIOłKA (pierwsza) a 21.01 moje imieniny i znów mi nie pasi z tymi terminami.
JA SOBIE POCZEKAM JESZCZE WTEDY:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
agusia9915 :-D :laugh2: :-D :laugh2: :-D No to nie ma rady, musisz się z tym porodem wstrzymać do poniedziałku :-p
A ja się zorientowałam już po wybraniu imienia dla naszej małej, że moje i jej imieniny wypadają tego samego dnia, ale nawet mnie to cieszy, będziemy miały we dwie swoje babskie święto w naszym domku :happy:

Faktycznie mało kompetentna chyba ta Twoja lekarka karolina77 :baffled: W ostatnim miesiącu ja też chodzę co tydzień na wizyty, a przed każdą wizytą mam robione KTG i tego nawet lekarz nie zleca. Po prostu taka jest u mnie procedura - jak przychodzę na wizytę i podchodzę do "rejestracji" żeby zapłacić, to położna od razu pyta który tydzień ciąży i wszystkie kobitki po 30 tyg. od razu są zapraszane na KTG przed wizytą.
 
Ja mam wizyty co 2tyg od 34tyg,a wczoraj-36tydz-doktor zlecila mi zrobienie posiewu z pochwy,zeby byl aktualny do porodu i jeszcze jedno USG,zeby sprawdzic wage,ulozenie...
Maly jest taki aktywny,ze ja sama sie czasem zastanawiam,czy od ostatniego USG nie zmienil polozenia na jakies poprzeczne czy miednicowe,bo czuje jego kopniaki ze wszystkich mozliwych stron :confused:
 
Buska_77 ja tez czuję kopniaczki z różnych stron, ale tak się dzieje prawdopodobnie dlatego, że dzidziolek obraca się czasem wokół własnej osi, czasem kolankami albo stópkami wypycha brzuch nad pępkiem albo z boku pod żebrami, a czasem obróci się i wypycha pupką :-D
 
No z tymi ruchami to właśnie tak jest jak piszesz Joasiek...
Ja też już sie martwiłam,ze mały sie może nie ułożył poprawnie...ale z tego co pani doktor wyczaiła to główke ma na dole, poza tym "czkawka" tez gdzies tak nisko sie przeniosła...:tak::-D

A badania też mam juz od 30 tyg.co dwa tygodnie...karolina77 dziwi mnie,ze Twój lekarz tak Ci powiedział...u mnie pani doktor chce mnie widziec do samego konca sukcesywnie....
 
reklama
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Tak tez myslalam, ze cos nie tak z ta moja pania doktor. A niby miala byc taka dobra pani ginekolog ze szpitala wojewodzkiego. No coz. Badania i tak robie prywatnie wiec wiem jeszcze jakie powinnam zrobic to zrobie je na wlasna reke. A na KTG umowie sie do szpitala jesli bedzie taka mozliwosc.
 
Do góry