reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwój naszych kochanych pociech

gratuluje postępów .
My nadal walczymy z obrotami wg prawidłowego wzorca ,bo te ze wzorca odwrotnego wychodzą małej wyśmienicie :baffled::baffled: a te dobre niekoniecznie ....:baffled::baffled:
Niby to obrót ,i to obrót ,a jaka różnica :sorry2::sorry2::sorry2:
Ech miło poczytać ,a my musimy poczekać
Kiedyś i na nas przyjdzie czas
Na razie mamy 1 dobry obrót z ugiętej nogi i przyciągniętej głowy do klatki , a pozostałe to zły wzorzec ,bo z odgiętej głowy i wyprostowanej nogi....
bawimy się dalej :-p:-p:-p
 
reklama
As, moja mała odwraca się tylko z brzuszka na plecki, odwrotnie bardzo rzadko, sama nie siada, ale sama siedzi i przemieszcza się jeżdżąc na pupie. Myślisz, że powinnam się martwić jej małą ruchliwością?
 
annte co prawda pytanie nie do mnie, ale pocieszę Cię - mój Krzyś posadzony, owszem siedzi, ale jeszcze niestabilnie, sam za chiny nie siada... powoli zbiera się do raczkowania, ale jeszcze - jeszcze, ładnie mu wychodzi pełzanie do tyłu...
Obraca sie co prawda z brzuszka na plecki i odwrotnie i nawet przez obie strony, ale czy robi to dobrze? Nie wiem, ważne, że się odwraca, nie widzę w jego zachowaniu nic niepokojącego ;) Każdy dzieciaczek ma swoje tempo rozwoju, pocieszę Cię, że w książeczce zdrowia mam napisane, że na tym etapie dziecko posadzone "siedzi chwilkę" - więc na moje niedoświadczone oko, nie masz sie czym przejmować.
 
to zależy co Cię martwi .
Ja jak się martwiłam to zasięgnełam porady rehabilitantki.

W tym wieku powinna już przekręcać się we wszystkie strony ,bo jak tego unika to jedna strona ciała wydłuża się ,a druga skraca ,tym samym napięcie mięśniowe staje się nierównomierne ,a to z czasem niesie kolejne problemy .
Jedno dziecko sobie z tym poradzi samo ,a inne nie ...
Na twoim miejscu dla świętego spokoju przeszła bym się z nią do rehabilitantki i nie ją sobie poobserwuje ....
ale to moje zdanie
tu masz kalendarz rozwoju .
Na podstawie tego kalendarza łatwo ustalisz na jakim etapie jest twoja mała
Cofnij się do 6 miesięcy i obejrzyj do 9 i sprawdź co mała potrafi ,a czego jeszcze nie osiągnęła .
Na tej podstawie łatwo określisz w jakiej formie jest twoja mała .
Ja właśnie bazowałam na tym kalendarzu
7. miesiąc życia dziecka, niemowlę siódmy miesiąc video - kalendarz rozwoju - www.mamazone.pl
 
To trochę o Karoli .
Siedzi sama nawet i 30 minut bez przewrócenia .
Bawi się zabawkami w tej pozycji i sięga po nie bez problemu ,więc w tej kwestii jest bardzo dobrze .:tak:
W leżeniu na brzuszku potrafi zrobić wysoki podpór i przewrócić się na plecy ,ale zwykle robi to po łuku co nie jest dobre i trzeba to zmienić .Z pleców na brzuch też się przekręci na jedną stronę prawidłowo ,a na drugą już nie :-p
W leżeniu na brzuchu sięga po zabawkę wyciągniętą rączką nad podłogą na wysokości głowy i potrafi ją przyciągnąć do siebie,ale leżąc na brzuszku dość często robi samolot .
Sięgając po zabawkę rotuje nadgarstki do środka i na zewnątrz co wzmaga napięcie w obręczy barkowej i podnosi jej ramionka do góry
 
Ostatnia edycja:
Sarah siedzi juz od dawna,gaworzy,przedzeznia brata w piskach,wklada mi namolnie swojego smoka myslac ze to fajna zabawa,pelza jak komandos,raczkuje ale tylko kilka kroczkow,stoi sama trzymajac sie czegos dlugo,trzymana za raczki biegnie a nie chodzi,a z nowych umiejetnosci to od kilku dni jezdzi na bobi carze co prawda tylko do tylu ale radoche ma jak moze sama gdzies podjechac
 
a u nas dzisiaj Olka pierwszy raz staneła sama w łóżeczku, wiec od razu obnizlismy dno najnizej jak sie dało :))
 
Ale te nasze dzieci rosną:) Strasznie to cieszy jak dziecko robi coś nowego:)

gratulacje dla wszystkich bobasów!!!

Laura umie już robić papa.
Jak mówie pokaż pieska to pokazuje maskotke pieska.
Ma pianinko i jest tam duzo przycisków ale jeden tylko puszcza muzyke i jak mówi epuść muzyczke to włancza :)
Jak pytam gdzie jest tatuś to pokazuje na tate:) i woła tatata
Jak ją karmie to odbiera mi łyżke i ona mnie próbuje karmić hehe
Jak mówie jej zrób TYNIU TYNIU to kiwa główką w rytm muzyki :)
To z nowości tyle :)
 
reklama
Do góry