reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych Maleństw

Jolu w takim razie widze ze u Was troche inaczej jest z wprowadzaniem produktow, u Nas poprostu mowia ze nie wolno podac pieczarek czy grzybkow takim malym dziecia takze dlatego zadalam to pytanie, nie mialam pojecia ze w UK sa tak szybko podawane dzieciaczka:-) U nas grzybkow nie powinno sie podac do 7 roku zycia, pieczarki podaje sie troszke szybciej. A masz moze w formie elektronicznej tabele ktora stosuje sie w UK??? Jestem bardzo ciekawa jak ona sie rozni od naszych tabel ???

jola mnie ubiegła z odpowiedzią...
[URL]http://www.bobovita.com.pl/zob...NT&m1=2&m2=20&m3=203&group=OBIADEK&sys_id=294[/url]
BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!

a co do cytrusów:
BoboVita - Zawsze z Tobą, Mamo!
 
reklama
Roxy, a jakie chrupki kukurydziane podajesz Nadii? Flipsy?

Jola, no taka - ja się borykam z produktami, ty z grudkami.... ehhh każda z nas ma jakiś "problem" :sorry2: wiem że ty co dziennie próbujesz podawać grudki.. i jak Ci idzie, widzisz jakieś postępy? bo do łapki też dajesz owocki, warzywka, prawda? mam nadzieję że dziewczyny szybko nauczą się jeść większe kawałki...zbliża się lato, więcej będziemy na spacerkach, więc automatycznie dzieci będą dostawać więcej przekąsek na dworze (jak warzywa, owoce, jakieś chrupaczki), może to je zmobilizuje do jedzenia dużych grudek...
dzięki za linka do bootsowego słoiczka z pieczarkami, musze kupić i spróbować podać :tak: te pozostałe odpadają bo mają w sobie składniki które są alergenami dla Marcela :-( ale tamten na pewno spróbuję :tak:

owca, nie tylko Ciebie dziwią te różnice w podawaniu produktów dla dzieciaczków ;-):tak: w sumie - czym się różnie dziecko (organizm) chowane w Uk a tym w Polsce? :confused::confused: myślę że mamy na Wyspach są bardziej odważne w podawaniu pokarmów ;-):tak:

m&m, no niestety..muszę bardzo uważnie czytać składy wszystkich produktów które kupuję dla synka :-(...

mamstud, ooo matko :-:)-( nawet nie wiesz jak Ci współczuję tej ilości składników :-:)-( ty to dopiero masz ...z tego co czytam to pewnie nawet ciężko ci jest znaleźć jakiś deserek dla małej, bo banany i brzoskwinie znajdują się w wielu deserkach:dry: a w jaki sposób podałaś jagody - sam owoc, czy w deserku?
a żółtko już próbowałaś podać?
no ale żeby na kurczaka była uczulona? szok :szok::szok: (pamiętam że jak karmiłaś piersią to nie mogłaś jeść kurczaka :-()
pamiętam że kiedyś fotkę wstawiłaś jak Gaba jadła kabanosa - nic jej po tym nie było?

 
Dziewczyny współczuje Wam tych uczuleń pokarmowych,to musi być strasznie uciążliwe:baffled:
U nas na szczęście narazie jest wszystko dobrze...:tak::sorry2:

Barmanko...ja daje małej zwykłe chrupki kukurydziane,takie długie paluchy bezglutenowe...flipsów nie miałam,ale to chyba nie ma różnicy:tak:
Powiedzcie mi...takie chrupki chyba nie są szkodliwe,ja czasami oczom nie wierze jak młoda potrafi spałaszować ze 3 naraz:-D:szok:

Jeszcze miałam Wam napisać że Nadia ostatnio lubuje się w serku wiejskim...po prostu nie ma szans żebym spokojnie zjadła,zaraz jest przy mnie jak mały sępik,niedawno prawie połowe mi zjadła:baffled:
A dzisiaj wyprosiła u taty jogurt naturalny,jeju jak jej smakował:shocked2:
No i ja nie wiem czy powinna dostawać takie rzeczy:confused:
 
Barmanko...ja daje małej zwykłe chrupki kukurydziane,takie długie paluchy bezglutenowe...flipsów nie miałam,ale to chyba nie ma różnicy:tak:
wiesz co...wydaje mi się że Flipsy soli nie mają :no: ale pewności nie mam, sprawdzić nie mogę bo jak na złość ostatnio mi się skończyły i już ich nie kupowałam bo kupiłam wafelki ryżowe...

co do serka wiejskiego i jogurty...ciężko mi wyrazić opinię... Marcelek ma skazę więc ja mu takich rzeczy podawać nie mogę, dlatego też jakoś nie zagłębiałam się zbytnio w ten temat :sorry2:
czytałam tylko że dzieciom do 3 lat nie powinno podawać się krowiego mleka....

a czy Roxy lubi jeść Misiowe jogurciki czy jak je tam nazywają? One są specjalnie dla takich małych dzieciaczków :tak:
 
wiesz co...wydaje mi się że Flipsy soli nie mają :no: ale pewności nie mam, sprawdzić nie mogę bo jak na złość ostatnio mi się skończyły i już ich nie kupowałam bo kupiłam wafelki ryżowe...

co do serka wiejskiego i jogurty...ciężko mi wyrazić opinię... Marcelek ma skazę więc ja mu takich rzeczy podawać nie mogę, dlatego też jakoś nie zagłębiałam się zbytnio w ten temat :sorry2:
czytałam tylko że dzieciom do 3 lat nie powinno podawać się krowiego mleka....

a czy Roxy lubi jeść Misiowe jogurciki czy jak je tam nazywają? One są specjalnie dla takich małych dzieciaczków :tak:
No widzisz,to nie wiedziałam że flipsy są bez soli,muszę ich poszukać w sklepie:tak:
Właśnie z tym mlekiem to wiem dlatego mi to nie bardzo pasuje że ona tak chce tego serka wiejskiego,,,bo z jogurtem to był tylko incydent:tak:
Co do misiowych jogurcików to owszem bardzo lubi,dostaje dziennie....tylko Ona ostatnio chce wszystko co ja akurat jem:baffled:
 
No widzisz,to nie wiedziałam że flipsy są bez soli,muszę ich poszukać w sklepie:tak:
Właśnie z tym mlekiem to wiem dlatego mi to nie bardzo pasuje że ona tak chce tego serka wiejskiego,,,bo z jogurtem to był tylko incydent:tak:
Co do misiowych jogurcików to owszem bardzo lubi,dostaje dziennie....tylko Ona ostatnio chce wszystko co ja akurat jem:baffled:
wiesz tak jak napisałam, ja pewności nie mam czy one nie mają soli :zawstydzona/y: sprawdź przy najbliższych zakupach :tak: (próbowałam znaleźć na necie jakieś info ale nic konkretnego nie mogłam znaleźć)
boszzz jak ja napisałam :baffled: zamiast zapytać czy Nadia lubi misiowe jogurty to zapytałam czy Roxy lubi jogurty :baffled::szok::-D:-D
 
wiesz tak jak napisałam, ja pewności nie mam czy one nie mają soli :zawstydzona/y: sprawdź przy najbliższych zakupach :tak: (próbowałam znaleźć na necie jakieś info ale nic konkretnego nie mogłam znaleźć)
boszzz jak ja napisałam :baffled: zamiast zapytać czy Nadia lubi misiowe jogurty to zapytałam czy Roxy lubi jogurty :baffled::szok::-D:-D
:-D:-D:-D Spoko,ja też lubie te jogurciki...kończe jak mała nie doje:tak::-D;-)
Co do flipsów to sprawdze jak będe w sklepie...dzięki:-)
 
są specjalne chrupki kukurydziane dla dzieki bez soli, Bobasy, ja je kupuje w Tesco, tylko kaszka kukurydziana i woda...

Iza już podjadała twarożek, bo sępi i innego wyjścia nie ma.... Mnie się wydaje, że mozna dzieciom dawać takie rzeczy o ile jest to podjadanie, a nie stanowią całego posiłku...
 
Dziewczynki, oświećcie mnie, ale wg schematów żywienia, dzieci po ukończeniu 9 miesiąca zycia powinny już zacząć jadać posiłki dwu daniowe...:confused:

patrząc na wielkość słoiczków, np. Bobovity z serii Pierwsze danie, to jak moja Iza Mirka tyle zje, to drugiego dania już nie ruszy... Owszem, do tych słoiczków to muszę dodać jakieś jeszcze coś, w zależności od tego co je, ale nieco mnie to zaskoczyło...:cool:

ja jestem zwolenniczką obiadów dwudaniowych, ale jakoś nie mogę tego na porcję dla dziecka przełożyć... dziś mam zupę jarzynową z ryżem i jak Iza Mirka to zje, to nie sądze, żeby coś jeszcze mogła pochłonąć... :happy2::nerd:

http://bobovita.com.pl/cms/images/c...mat_zywienia_niemowlat_karmionych_piersia.pdf

http://bobovita.com.pl/cms/images/c...iemowlat_karmionych_mlekiem_modyfikowanym.pdf
 
Ostatnia edycja:
reklama
Podzielić na pół i podawać przez 2 dni? (ja tak musiałam robić, jak moje dziecko było w stanie zjeść tylko pół 130 gramowego słoiczka ... szkoda było wywalać ... odgrzewałam na drugi dzień w mikrofali)
 
Do góry