reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pytania i odpowiedzi

reklama
Różo ja właśnie chce poduszkę zdjąć od strony pasażera, ale ponoć w moim modelu nie można i trzeba dwie od razu..
Boję się z nią jeździć jak jej nie widzę. Jak jadę i zaczyna płakać to nic nie mogę zrobić jak nie mam się gdzie zatrzymać i dać smoka czy uspokoić. Przeważnie zasypia od razu jak ruszam, ale są chwile, że nie i wtedy zonk i wolałabym mieć ją obok siebie, włożyć do niej rękę itd itp
 
Róża, Ada jeździ teraz na przednim foteli, bo ja z Wojtkiem na tylnej kanapie.
W ogóle najlepiej by było by dzieci jak najdluzej jeździły tylem, tak w Norwegi praktykują.
 
Eve, no właśnie, u nas nie kupisz nast. fotela montowanego tyłem, w Skandynawii są

aniu, do obserwacji kup specjalne lusterko. Ja jutro jadę z małą sama pierwszy raz, wybieramy się na ploty do mojej pracy :)

jak zacznie płakać, to śpiewam i już :)

w czwórkę jeszcze nie jechaliśmy, bo Lila cały czas na wakacjach na Mazurach siedzi. Wracają w weekend, będziemy testować, czy z tyłu zmieszczę się ja pomiędzy jej fotelikiem a bazą z fotelikiem Ali. Tak byłoby najlepiej
 
ja właśnie w tym samym celu co Aneczka jak bym jechała sama , a fotelik mamy zamontowany za fotelem kierowcy to ciężko dać smoka bo się nie obróce , mała czasami ulewa (kilak razy zdarzyło się podczas jazdy) to też bym wolała mieć ją z przodu


nie wiecie czy można jakoś zamówić te foteliki tyłem do jazdy jak już dzieci będą większe ?
 
Są u nas na rynku foteliki dla starszych dzieci montowane tyłem do kierunku jazdy. Tu przykładowy MAXI COSI MOBI 2012 9-25kg KOLORY wysw24H PROMOCJA (2550496064) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Ja się długo zastanawiałam jaki fotelik następny kupić dla synka i wybrałam Recaro. Trzeba pamiętać, że nie każde dziecko będzie chciało jeździć tyłem do kierunku jazdy. A ja nie ukrywam, że i dla rodziców łatwiej jak się widzi dziecko. Poza tym, są foteliki z 4 i 5 gwiazdkami w testach ADAC i mimo, że są przodem do kierunku jazdy, to są bardzo bezpieczne.
 
Igora przesadziłam w większy fotelik jak miał 10 miesiecy. Zasada jest taka, ze zmieniamy fotelik w momencie, kiedy w tym pierwszym dziecku wystaje głowka i nogi.
Ja nie woziłam nigdy dzieci z przodu.
Kupiłam teraz to lusterko, co pokazała Zuzia i przynajmniej widzę Wojtka, co robi:tak:
Jak jedziemy w czwórkę, to ja siadam z tyłu między foteliki. Trochę ciasno, no ale co zrobic:baffled:

A co do tych większych fotelików tyłem do kierunkuu jazdy, to pamietam jak Igorowi zmienialiśmy fotelik, to pytałam się goscia w sklepie o te foteliki, to mi powiedział, ze mieli kiedyś taki fotelik, ale zero zainteresowania nim, wiec już nie sprowadzają.....
 
reklama
Do góry