reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przychodzi majówczątko do lekarza....(wizyty, szczepienia i leczenie)

reklama
karolq na moje zbijamy gdy w pupce jest 38,5.
tak jak pisze paulina odejmujemy 0,5 stopnia. a temp zbijamy gdy dziecko ma 38 i powyżej.
 
Bra ! no i jak Lenonek sie dzisiaj czuje - czy juz lepiej jej ???


My dzisiaj byl. z Polka u lekarza na kontroli, w tamtym tyg.zaraz jak przyjechal.to poszlismy - bo miala na policzku taka czerwona plamke, jakos na poczatku grudnia zaczelo sie to robic - poczatkowo wygladalo jakby liszaj..
a podczas pobytu bardzo sie zaognila i powiekszyla ogolnie.
W tamtym tyg.dostalismy masc (Cutivate) ....i zalecenia od durnej lekarki wmuszania jedzenia, apropo tego na buzi nawet slowem nie napomknela co to moze byc...:angry:

Dzisiaj byl nasz doktor juz, mala przybrala przez tydzien 30 g..:-( ale to juz wiecej niz przez m-c 50 g... Mowil, ze trzeba stawiac na jakosc, nie ilosc jedzenia, skoro niechetnie je..
Plamka ladnie sie goi - i prawdopodobnie jest to taki wyprysk kontaktowy.
Dostala tez skierowanie na badanie moczu - aby wykluczyc infekcje, ktora slabo daje znac o sobie, a moze byc ewentualnie przyczyna slabszej wagi.
Nie mam pojecia jak sie do tego zabrac, do woreczka a z woreczka do pojemniczka ... How?? :confused:
 
Maja sprawdź skład tej maści, jak beda sterydy to nie stosuj!!! moja kolezanka smarowała poliki synkowi, oczywiście pięknie się goiło, a teraz mały ma 2 latka i czerwoną skórę na polikach - od tych sterydów popękały mu naczynka na twarzy :-(

a siuśki zbierałam do woreczka i poźniej przelewałam do pojemniczka, ale jak robiłąm posiew moczu to bezpośrednio do pojemniczka, tylko,że chłopakowi łatwiej tak pobrac ;-)aaaa i pamiętaj - przed pobraniem przemyj okolice intymne wodą w mydłem dla dzieci i ja jeszcze dodatkowo przecierałam wacikiem zwilżonym octeniseptem
 
ja też przed pobraniem przemywałam siusiaka i spryskiwałam octeniseptem. Tak tez właśnie pobierali mocz Oliwierkowi jak leżeliśmy w szpitalu dziecięcym.
 
kurcze ja to sobie nie wyobrażam jak takiemu maluchowi- dziewczynce pobrać mocz? polować na siusianie i wtedy podstawic woreczek czy pojemniczek, czy jak? naprawdę nie mogę sobie tego wyobrazić.
maju widzisz, tak to jest z lekarzami, że często wypowiedzą sie tylko na temat z którym przychodzisz, a żeby samemu od siebie cos zauważyć to nie bardzo ;/ sama za każdym razem gdy jestem u pediatry sugeruję o czym może mi powiedzieć :nerd:
mam nadzieję, że plamka szybko zupełnie się zagoi, a wyniki będą dobre. grunt, że mała i tak przybrała już więcej niz poprzednio przez cały miesiąc :tak:

co do Lenusi to jest lepiej, choc widać, że ma już dosyć tych lekarstw, bo zaciska usteczka gdy widzi łyżeczkę. ale biorę ja sposobem więc dajemy radę :) poprawa jest, choc chwyta sie jeszcze za uszko, więc ja boli. szczerze ja podziwiam bo nie marudzi wcale, ciągle gada , śmieje się i jest super pogodna :) naprawdę życzę , aby każde dzieciątko przechodziło w ten sposób chorobę.
 
reklama
Do góry