reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
Dziewczyny o co chodzi z tym ciemiączkiem?U mnie nikt na wizytach tego nie kontroluje. Moja pediatra nawet nie wspomniała:no:Moja Oleńka ma jeszcze troche to ciemiączko ale gołym okiem juz nie widać tego zagłębienia. Macałam jej główke to jeszcze trochę czuć pod skórą zagłębienie ale bardzo małe:no:A kiedy powinno całkiem zarosnąć?
Dodam, że nawet nie wiedziałam, że to ciemiączko zalezy od dawkowania wit. D? My bierzemy wit. kapsułkową 400 j
 
Ostatnia edycja:
ja nie wiem czy dobrze, jak szybko zarasta czy źle, ale u mnie to kontroluja nawet do książeczki ma wpisywane wymiary.u nas już też coraz mniejsze
 
Dziewczyny niedobrze jest i jak za szybko zarasta i jak za wolno. Jak jest ok to sie normalnie podaje wit.D, jak za szybko to czasem nawet kazą odstawić, a jak za wolno to trzeba podawać wiecej. Jam Waszym dzieciaczkom pediatrzy tego nie kontrolują to sie upominajcie, bo to bardzo wazne.
 
witajcie dziewczyny,
już dawno chciałam do was dołączyć, ale jakoś ciągle nie miałam na to czasu, otóż jestem mamą 3letniego Wiktorka i 4 miesięcznej Alicji, no i jakoś z tym czasem u mnie marnie:sorry2:
Pewnie gdzieś macie na wątku odpowiedź na moje pytanie, ale szczerze się przyznaję, że brak mi chwili, żeby poszukać, więc mam taką nadzieję, że będziecie wyruzumiałe i pomożecie.
Otóż mała jest cały czas na piersi, no fakt urodziła się 3700g i bardzo ładnie przybiera, obecnie waży 7kg, powinnam się raczej cieszyć, nie martwić, ale ostatnio rozmawiałam z mamą, i takie mnie wątpliwości małe naszły, dlatego chciałam zapytać, jak często jędzą wasze maluchy na piersi?
Bo moja w dalszym ciągu co 2-3godziny cycka, no i wg mojej mamy 4miesięczne dziecko powinno już jeść co 4godziny z 5razy na dobę, a że mój Wiki niestety dość wcześnie był już na butelce to za dużego doświadczenia w tej kwestii nie mam.
Na szczęśćie w nocy niunia mi ładnie śpi, więc przeważnie jest to 6razy na dobę, tak co ok3godziny, ostatni raz między 21-22, no i potem koło 6-6.30 rano

Wiecie zawsze to człowiek spokojniejszy, jak sobie tak porówna z innymi mamami i dzieciaczkami,
z góry wielkie dzięki za odpowiedź i pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamusie
no mam nadzieję, że znajdę trochę czasu w przyszłości, żeby trochę lepiej się z wami poznać
 
beciaczek, piersią się karmi na żądanie, tak jak dziecko potrzebuje, nie ma żadnych reguł, maja czasem je co godzinę, czasem co dwie, trzech godzin przerwy nie miewa, jedynie w nocy robi przerwy 6-7 godzinne
 
beciaczek zgadzam się z pepsi. Ja moja karmię na żądanie. Czasem jest to co 3h a czasem co 1h. Widzę kiedy głodna i przystawiam do piersi. Tylko w nocy karmię 2x i te przerwy są długie ale w dzień naprawdę nie ma reguły.Nawet nie liczę ile razy ją karmie.
 
beciaczek - ja małą karmię (odkąd skończyła 3mce) 5xna dobę (1 KARMIENIE TO OK. 25 MIN.), na oko: 7:30, 11:00, 14:30, 17:00 i 20:00. Wcześniej jednak Zosia w 6 tygodni przybrała 1,2kg a ostatnio w 6 tyg. tylko 550gr, więc od tygodnia staram się ją karmić co 2,5 h tak żeby wyszło 6 karmień na dobę (noce mi przesypia całe).

Z tego co piszesz, to nie masz się o co martwić. Alusia waży 7 kg to i tak pół kilo więcej niż moja Zosia (a ona jest na 50tym centylu wagowym). Wg mnie WSZYSTKO U WAS JEST OK:tak:
 
reklama
beciaczek dziewczyny Ci już wszystko napisały. Ja moją karmię tak samo jak Anek (nawet godziny takie same karmień). Młoda pije ok 7-8 min, czasem krócej.Noc przesypia całą. Ale wiem że sa dziewczyny u nas które karmią nawet co 2 godziny, Więc wszystko zależne od dzidzi:-D
 
Do góry