reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

nimfi a jak kupujesz tą witaminę D w kropelkach to jak ją się podaje? na łyżeczce?? bo mi się wydaje że jak podam jej na łyżeczce to połowa wyleci jej z buzi :p

Ja mam ta wit.D w kropelkach i podaje ja na lyzeczce z odrobina mleka i zawsze calosc trafia do brzuszka,jeszcze nigdy nie zdazylo mu sie wypluc albo zeby mu boczkiem poszlo :tak:
 
reklama
Ja mam vit D w kapsułkach, ale też podaję na łyzeczce razem z Espumisanem i Dicoflorem. Wszystko trafia do żołądeczka:tak:
 
nimfi a jak kupujesz tą witaminę D w kropelkach to jak ją się podaje? na łyżeczce?? bo mi się wydaje że jak podam jej na łyżeczce to połowa wyleci jej z buzi :p


Jedna kropleka na miekka gumowa łyżeczke i wkladam do buzki tak aby zlizal języczkiem witaminke :)
W zasadzie tak jest mniejsza szansa wyplyniecia z buzi niz przy twisst off, tak jak zauwazylam bo jak daje tylko jedna kropelke to od razu poleci do przełyku a w tych twist off jest wieksza ilosc płynu (choc stęzenie witaminy takie samo) i przynajmniej mnie Kuba czesciej to wypluwal.
 
Kurcze mój Franek zawsze wypluwa wit.D, może faktycznie lepiej w kropelkach niż w twist off. Czy dobrze pamiętam, że trzeba na nie receptę?
 
cocca tak trzeba recepte i wtedy tez sa tansze - ok 3-4zl za opakowanie :tak: Mnie raz sprzedali Vigantol bez recepty ale to w razie wyjatku zrobili ;)
 
Dziewczynki, myślę, że to, czy podajecie wit D w kapsułkach czy w kropelkach, nie jest obojętne. Wiem, że cena jest w różnicy, ale w kapsułce jest 400 jednostek witaminy, natomiast z tego co pamiętam w Vigantolu w 1 kropli jest 600 jednostek. Jest to dość duża różnica. Uważam więc, że zmianę kapsułki na kropelki należałoby przedyskutować z pediatrą.
 
Mi pediatra przepisała te kapsułkowe 400 j. kupuję w promocji w aptece DoZ z kartą dla mamy i maleństwa 10 zł.Moja pięknie pije całość jak wycisnę kapsułkę. Nic jej nie leci z buźki. No i pediatra mówiła że wit. D mamy brać do roczku.
 
reklama
Ja daję kropelki(tu nic innego nie ma:tak:), myślę że jak wrócę do PL to wit.D chyba bedę trochę dłużej podawać niż do roku...PL nie jest jakimś bardzo słonecznym krajem(tutaj zalecają do 4r.ż)
 
Do góry