reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
AniaSm u nas tez dziecko zaraz po urodzeniu dostaje vit.K w zastrzyku, ale każą dodatkowo podawać potem;-)
 
jeszcze kilka lat temu (chyba 3) w Polsce nie podawało się samodzielnie wit. K tylko zastrzyk po porodzie, ale ostatnio zdecydowano, że noworodki dostają zastrzyk z połową wit. K, a za to biorą wit. K przez 3 miesiące po porodzie jeśli są karmione piersią, ta zmiana została wprowadzona ponieważ dzieci, które były od początku karmione mm (w którym jest wit. K) miały czasem nadmiar wit. K w organiźmie, a to może być szkodliwe
 
No a za to w UK w ogole nie podaje sie wit.D :szok: ostatnio bylam u lekarza i chcialam recepte bo moje sie koncza to mi powiedzial ze nie trzeba i ze jesli mi bardzo zalezy na wit.D to moge podawac zestaw witamin od 3 miesiaca ktore sama moge wykupic w aptece :sorry: i teraz nie wiem co mam robic,moje wit.D sie koncza i teraz nie wiem czy sprowadzac z PL te same czy co robic.

A mysmy nie podawali wit.K z tego wzgledu ze Sami byl karmiony mieszanie raz moje mleczko a raz MM do 3 miesiaca :tak:
 
Sabrina ja bym sprowadziła sobie z Pl wit.D, bo jak karmisz MM to Ci komplet witamin nie potrzebny, tylko dodatkowo D. Tutaj pogoda podobna jak na Wyspach i jak już przeszłam od 2 dni całkowicie na MM i każą dawać.
 
Ssabrina ja też bym sprowadziła samą wit.D. Tak jak Anna pisze, przy MM nie ma potrzeby podawania całego kompletu witamin, bo nadmiar tez moze zaszkodzić.

Dziewczyny (te co siedzą za granicą) a Waszym maluszkom chociaż ktoś kontroluje ciemiączko? Bo skoro w niektórych krajach nie każą podawać wit.D to chyba tego też nie kontrolują, co?
 
Dzieki dziewczyny,wlasnie zamowilam wit.D :tak:

Margana a co z ta ciemieniucha??Ja trzeba jakos kontrolowac??Ja nic nie wiem a te konowaly tutaj nic nie robia normalnie:wściekła/y: o wszystko sie trzeba dopytywac i walczyc,no nic za 2tygodnie szczepienie to bede pytac tam :tak:
 
Margana u nas ciemiączko jest kontrolowane co wizytę a że na początku są co miesiąc -za każdym razem pielęgniarka to sprawdza , no i tutaj można kupić wit D w aptece bez problemu ale zawsze doradzają tran , decyzja należy i tak do matki ,
 
Ssabrina chodziło mi o ciemiączko, czyli to miękkie miejsce na główce. Tak się zastanawiałam, czy tam u Was kontrolują skoro nie zalecaja podawania wit.D. A to jednak bardzo ważna rzecz zeby zbyt szybko lub zbyt wolno nie zarastało. A jak zarazta nie tak jak trzeba to właśnie zmienia sie dawkowanie wit.D.
 
reklama
Ssabrina chodziło mi o ciemiączko, czyli to miękkie miejsce na główce. Tak się zastanawiałam, czy tam u Was kontrolują skoro nie zalecaja podawania wit.D. A to jednak bardzo ważna rzecz zeby zbyt szybko lub zbyt wolno nie zarastało. A jak zarazta nie tak jak trzeba to właśnie zmienia sie dawkowanie wit.D.
Ani razu jeszcze nikt nie kontrolowal tego,jedynie w szpitalu przed wychodnym pediatra i to wszystko ale za 2tygodnie idziemy na szczepienie to sie bede pytac i moze mi sprawdza:tak: na pewno jeszcze nie zaroslo bo miekkie nadal tam ma :tak:
 
Do góry