reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

reklama
Anek82 tu długo trwa u Was karmienie. U mnie jak u Onanana, mała pije ok.7-8 min. Może dlatego musze ja karmić częściej bo co 2,5 h. W nocy wychodzi co 5h. Gdy zasypia o 19.30 to wstaje na karmienie ok.00.00 i później ok 05:00.Wstaje ok. 07:30 i jest już głodna
 
kasiek - u nas karmienie zawsze takie długie było. Próbowałam ją odstawiać wcześniej, ale było najpierw zdziwienie a potem płacz, więc tak się cyckujemy całymi dniami, ale ja to bardzo lubię. Ja sobie tak policzyłam, że jak Zośka po obu cycach wieczorem wypija mi niecałe 170ml MM z butli w 10 min,a z niej przecież łatwiej leci, to znaczy, że ona wolno je i z cyców musi to dłużej trwać.
 
Ostatnia edycja:
Mamuśki help, moje dziecko juz 6 dzien bez kupki nie wiem co jest grane bo brzuszek ma miękki nie płacze nie spina się a i bączki puszcza. Kupiłam czopki i chyba jej dzisiaj dam bo nie chce mi pic ani wody przegotowanej ani herbatki koperkowej:baffled: chyba niektóre z Was dawały dziecku czopek dawałyście pół?
 
Asia ja dwalam jakis czas temu ,ale tak 1/4 czopka i zaraz byla kupa i mam wrazenie ze to nie dzialanie czopa,bo byl wydalony w calosci, a samo to ze ja sie przy odbycie postymulowalo. W kazdym badz razie pomoglo:tak:
 
Madziu dziękuję. U nas obyło sie bez czopka,skonczyłam tutaj pisać podchodzę do Zuzi i coś niefajnie zapachniało no i jest kupka i to jaka aż musiałam ją całą przebrać, jejku jeszcze się tak z kupy nie cieszyłam nigdy:-D
 
asia czopek na pol ale u nas nie zawsze pomagal... Jak cos to pomysl o podaniu odrobiny soku z jablek.... To chyba zawsze dziala na zaparcia
 
Ja zawsze daje bardziej skondensowaną herbatkę rumiankową. Np. wczoraj dałam przed karmieniem 40ml zrobionej z 2 małych lyż. granulatu, potem nakarmiłam i po 10 min. było kooooospko że hohho:tak:
 
beciaczek tak jak dziewczyny piszą, mlekiem kobiecym nie mozna dziecka przekarmić. Na MM trzeba tylko uwazać. Piersią sie karmi na żadanie i dzieciaczek zjada tyle ile potrzebuje:tak:

Anek moja Natalka jeszcze do niedawna z butli jadła 15 min., teraz 10 min :-) Jak czasem dziewczyny piszą, ze ich dzieciaczki z piersi najadają się w 5 min. to mi sie smiać chce, bo niby z butli łatwiej:-D
 
reklama
beciaczek Pola je różnie co 2 godziny, co 3 czasem co 4 -ale najczęściej zjada co 3 godziny - je podobnie jak Maja i Zosia od onanany i Anek (7-10 minut).W nocy je zawsze 2-3 razy, ale dziś p oraz pierwszy zjadła tylko raz! Nie dokarmiam ani nie dopajam Jej niczym:)
 
Do góry