reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy młodych mam czyli porady laktacyjno-pieluszkowo-dietetyczno-zdrowotne

,ja do wrzątku krobię kilka kropel inhalolu lub olbas oil i stawiam obok łóżeczka oraz kropleke daję na rożek.

Nie boisz się tych kropli stosować u niemowlaka? Też robię tak jak ty z Inhalolem mojemu 5 latkowi, ale na tych kroplach pisze, że są powyżej 7 lat, na Olbas'ie bodajże powyżej 3 roku życia...
 
reklama
Dzieki dziewczyny za rady odnosnie kataru. Dobrze wiedziec ze mozna stosowac ten spray Euphorbium, bo i my go stosujemy, bo cala rodzine męcza katary zatokowe i alergczne. No i Wapno tez nam pomaga na ten rodzaj kataru.

Maciek mial wczoraj wlasnie taki alergiczny katar. dzis już jest z nim lepiej, nosek nie zatkany.
Ciekawe czy Kuba tesz odziedziczy po nas te katary zatokowe i alergiczne, ale jest duza szansa ze tak bedzie, wiec juz wiem czym bede go leczyc ;-)

Na razie kubuś zdrowy na cale szczescie. Przyznam ze starszy syn po raz pierwszy mi chorowal dopiero jak skonczyl 2 lata. Mam nadzieje ze Kuba nie zlapie nic za wczesnie...


Madzia wiec zdrowka dla Was! Wspolczuje ze juz na samym poczatku musicie sie meczyc z przeziembieniem.
Jesli chodzi o te krople zapachowe czy inhalowanie.... Tez wlasnie zauwazylam ze wiele jest zalecanych jakos po 3 roku zycia, albo i pozniej. Tak samo jak syropy na kaszel na bazie ziołowej (ktore np mnie najbardziej pomagaja). ale kolezanka farmaceutka kiedys mi powiedziala aby patrzec na te ograniczenia wieku z przymruzeniem oka- ponoc firmy farmaceutyczne musza tak pisac, bo jesli cos by sie stalo dziecku to maja sie czym bronic. Natomiast wg farmaceutki mozna podac niektore leki w mniejszej dawce i nie powinny szkodzic - zwlaszcza jak sa ziolowe.
 
Idę dzisiaj na 12.45 do lekarza z Natankiem , zobaczymy co powie o naszym pępuszku.

Od dwóch dni mamy wieczorem kolki, oj męczy się synek.
 
Byłam u pediatry. Pępuszek mam przemywać spirytusem lub wodą utlenioną i smarować pioctaniną. Uważac na stan zapalny, bo może się zrobić i wtedy do leczenia operacyjnego :zawstydzona/y:

Poza tym Natanek ma strasznie zagazowany brzuszek, stąd te wzdęcia i kolki. Lekarka pokazała jak masować brzusio i jakie ćwiczenia wykonywać. Poza tym kropelki Esputicon 2-3 razy dziennie po 2 krople.
 
Witam po długiej nieobecności. Miałam takie straszne zapalenie cycka, że walczyłam z temperaturą 40C.Dostałam antybiotyk dla karmiących Augumentin i odzyskuje powoli siły witalne.Mój gin rozmasował mi guzy na piersi i znów mleko płynie a zapalenie schodzi. Dziewczyny to masowanie tak bolało. Koszmar!!!!:szok:

Moja Olcia też ma straszne krostki na twarzy. Już 3 tydzień walczę z tym paskudztwem. Położna kazała smarować roztworem z nadmanganianu potasu ale średnio pomaga.
Spróbuję woda przegotowaną jak pisze Nimfii.
 
Ostatnia edycja:
kasiek ten nadmanganian chyba ma lepsze dzialanie niz sama woda. Woda przemywac jak najczesciej zeby pozbyc sie bakteri ;)
Kuba nadal ma ten trondzik, ale już mniej widoczny. dzis pediatra uznala że jest w porzadku jego buźka.
Ale powiem ze raz mu przetaralm buźke rumiankiem zaparzonym - bo mu oczko ropiało i oczko chcialam przemyc, wiec przy okazji i te krostki. Od razu wszystko zaczelo lapiej wygladac. Jesli sie nie boisz mozesz sprobowac rumianku. Niektorzy mowia ze moze uczucac, dlatego ostroznie....
 
moj synek sie pozbył tradziku bardzo szybko myłam go szałwia parzyłam ja a potem codziennie myłam szałwia naprawde pomaga a raczej nie zaszkodz.

ja sie bardzo martwie kiedy moj Wojtus bedzie za mna wodził oczami patrzy tylko za zarowki...jest wczesniakiem urodził sie miesiac wczesniej ale czy nie powinien juz mnie widziec? bardzo sie martwie wiecie kiedy dzieci powinny widziec wiem ze widzi bo słonce go razi bardzi poza tym chyba mu w szpitalu jak sie urodził sprawdzali nie?
 
reklama
agalodz nie miałaś wyznaczonych dodatkowych badań u okulisty?? Moja koleżanka co urodziła 4 tyg wcześniej miała takie 3 wizyty ustalone odgórnie przez szpital po wyjściu, wtedy sprawdzali czy wszystko ok.
 
Do góry