reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z porannymi cukrami.. 32tc..

reklama
a mozna zwiększać dawkę insuliny z dnia na dzień? tak własnie się zastanawiam, bo nie wiem, czy dzisiaj podnosić, czy po prostu zmianić godzinę na późniejszą i podnieść od jutra?
A mierzyłas cukry w nocy koło 2-3 bo jak masz za wysokie czyli powyżej 90 to może lepiej byłoby wcześniej przyjąć insulinę żeby te nocne też nie były za wysokie, ja też ciągle kombinuję bo rano jest w miarę ok bo 88-90 ale w nocy mam ponad 90 i nie chce na razie zwiększać dawki(5j) tylko też będę próbować dawac wcześniej żeby spadło mi w nocy poniżej 90 i utrzymało się tak do rana, ale nie wiem jaka jest Twoja sytuacja i może skonsultuje się z lekarzem 🙂
 
Tez tak miałam na początku i ciach nagle się uspokoilo co się nawkurzalam to moje
Bo to jest denerwujące.. Najpierw przepychanki czy brac insuline przez prawie miesiąc.. Dieta też mnie wykańcza.. No kurde.. tak mam ochotę na loda czy pizze.. I nie jestem egoistka tylko strasznie szaleją mi hormony.. Nic na to nie poradzę..
Jak już mi ładnie cukry zeszły to nagle w górę poszły po leku po którym miały spaść.. Codziennie od początku ciąży biorę zastrzyki w brzuch.. Doszło dziabanie w Paluch kilka razy na dzień i insulina.. Nienawidzę igieł.. Więc doszła jeszcze wizja cesarki.. :(
Czekamy na ta dziecinę z mężem kupę czasu i dla niej dałabym się pokroić. Niemniej leżę w łóżku od listopada, i czasami po prostu.. Nie wytrzymuje :(
 
Bo to jest denerwujące.. Najpierw przepychanki czy brac insuline przez prawie miesiąc.. Dieta też mnie wykańcza.. No kurde.. tak mam ochotę na loda czy pizze.. I nie jestem egoistka tylko strasznie szaleją mi hormony.. Nic na to nie poradzę..
Jak już mi ładnie cukry zeszły to nagle w górę poszły po leku po którym miały spaść.. Codziennie od początku ciąży biorę zastrzyki w brzuch.. Doszło dziabanie w Paluch kilka razy na dzień i insulina.. Nienawidzę igieł.. Więc doszła jeszcze wizja cesarki.. :(
Czekamy na ta dziecinę z mężem kupę czasu i dla niej dałabym się pokroić. Niemniej leżę w łóżku od listopada, i czasami po prostu.. Nie wytrzymuje :(
No juz za dużo rozumiem naprawdę ja myślę że ta końcówka jest ciężka zawsze a jak zdrowie tak daje popalić to niestety człowiek ma dość ale uwierz mi jeszcze trochę i będzie maluch który wszystko ci wynagrodzi jeszcze troszkę....
 
Cześć dziewczyny, pozwolę się wtrącić do waszej rozmowy. Miałam cukrzycę ciążową od 27 tygodnia. Niestety im wyższa ciąża, tym było gorzej. W 30 tyg lekarz zadecydował o insulinie. Zwiększyłam o 2 j po 2 zawyżonych wynikach. Miałam insulinę bazową na noc-doszłam do 10 jednostek i insulinę do obiadu bo po obiedzie wybijało mi cukry.dziecko urodziło się z wagą poniżej 3 kg. Cukier po porodzie miał ok za to mój fiksował jeszxze 2 miesiące po. Nadal kontroluję bo zdarza się ze czasem wybija. Sama cukrzyca nie jest wskazaniem do cc, chyba ze dziecko jest duże- ponad 4 kg.
A mogłabyś powiedzieć nam coś więcej o porodzie z cukrzycą ? Jeżeli rodziłas siłami natury to jak cukrzyca wpływa na cały proces porodu, mierzono Ci cukier na bieżąco, miałaś jakieś dodatkowe badania ? Mój lekarz wspominał że do szpitala ok 39 tc i jeżeli nie będzie akcji porodowej to poród będzie wywoływany sztucznie stąd moje pytanie 🙂
 
A mogłabyś powiedzieć nam coś więcej o porodzie z cukrzycą ? Jeżeli rodziłas siłami natury to jak cukrzyca wpływa na cały proces porodu, mierzono Ci cukier na bieżąco, miałaś jakieś dodatkowe badania ? Mój lekarz wspominał że do szpitala ok 39 tc i jeżeli nie będzie akcji porodowej to poród będzie wywoływany sztucznie stąd moje pytanie 🙂
Hej,
miałam cc, wieczorem przed cc już nie brałam insuliny nocnej. Od dnia porodu odstawiona insulina i pomiary cukru 2 h po posiłku. Cc w 39 tc
 
a ja sie jeszcze nad jednym zastanawiam.. podobno kobiety z cukrzyca powinny stawiać się na KTG raz na tydzien po 36tc. To jest wymóg ogólny? Czy zależy do szpitala?

W szpitalu w którym bede rodzic(bo tylko jeden w okolicy przyjmuje ciąze powikłane/zagrożone) nie ma teraz opcji przyjsc i zrobić KTG- ze wzgledu na wirusa. Znaczy jak przyjdziesz- to Cie zatrzymuja na oddziale na kilka dni.. bo robia test na korone.. ale wiadomo miesiąc nikt mnie trzymał nie bedzie, bo bede blokować im łózko...

I teraz tak.. mam zrezygnowac z tych KTG? Czy udać się do innego szpiatla- bez referencyjości? podpytam oczywiście w nastepnym tygodniu mojego ginekologa- zapisana jestem prywatnie co tydzien- bo nie pozwole sobie z cukrzyca na insulinie na brak badania, ale on nie ma KTG. Może tylko sprawdzić przepływy.
Ale ciekawa jestem jak to wygląda u Was?
 
reklama
a ja sie jeszcze nad jednym zastanawiam.. podobno kobiety z cukrzyca powinny stawiać się na KTG raz na tydzien po 36tc. To jest wymóg ogólny? Czy zależy do szpitala?

W szpitalu w którym bede rodzic(bo tylko jeden w okolicy przyjmuje ciąze powikłane/zagrożone) nie ma teraz opcji przyjsc i zrobić KTG- ze wzgledu na wirusa. Znaczy jak przyjdziesz- to Cie zatrzymuja na oddziale na kilka dni.. bo robia test na korone.. ale wiadomo miesiąc nikt mnie trzymał nie bedzie, bo bede blokować im łózko...

I teraz tak.. mam zrezygnowac z tych KTG? Czy udać się do innego szpiatla- bez referencyjości? podpytam oczywiście w nastepnym tygodniu mojego ginekologa- zapisana jestem prywatnie co tydzien- bo nie pozwole sobie z cukrzyca na insulinie na brak badania, ale on nie ma KTG. Może tylko sprawdzić przepływy.
Ale ciekawa jestem jak to wygląda u Was?
Ja na ktg nie będę chodzić do szpitala, tylko do Medicover (mam pakiet prowadzenie ciąży). Gdybym nie miała, poszłabym prywatnie. U nas w Łodzi jest kilka placówek, w których to można zrobić.
 
Do góry