reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problem z porannymi cukrami.. 32tc..

Jednak insulina.. Ja zwariuje.. Wczoraj pierwsza dawka, dzisiaj cukier 94.. A wczoraj bez insuliny 89.. Pewnie się to musi jakoś wyrównać.. Zresztą nie wiem, jak nie spadnie mam podnieść z 2 do 4 jednostek.. Ze to jednak mniejsze zło.. Ehh ile godzin po jej podaniu powinnam mierzyć ten cukier na czczo?
 
reklama
Jednak insulina.. Ja zwariuje.. Wczoraj pierwsza dawka, dzisiaj cukier 94.. A wczoraj bez insuliny 89.. Pewnie się to musi jakoś wyrównać.. Zresztą nie wiem, jak nie spadnie mam podnieść z 2 do 4 jednostek.. Ze to jednak mniejsze zło.. Ehh ile godzin po jej podaniu powinnam mierzyć ten cukier na czczo?
Spokojnie kobieto bez insuliny pewnie było by więcej Ale pomału bez paniki ja insulinę daje sobie o 21.30 i mierze jak wstaję rano niezależnie czy jest to 5 czy 8 rano na początku jak zmienialam dawki nastawialam budzik o 2.45 i wtedy kontrolowalam obecnie od dwóch tygodni mam poniżej 90 przy dawce 8 jednostek
 
Poranne dalej szaleją są między 90 a 100, zwiększyłam dawkę o 2 jednostki jak kazał lekarz jutro chyba też o kolejne dwie, ale muszę też zmienić godzinę.. Ja baardzo wwczzesnie wstaje i brałam insuline o 21.30 muszę brać godzinę później, generalnie nie wiem czy przez końcówkę ciąży, ale czuję się coraz gorzej. Zastanawiam się co z porodem? Bo syn ułożony miednicowo, z marna szansa na obrót, lekarka mówi o cesarce.. Zresztą zobaczymy za tydzień bo mam wizytę. Nie orientujesz się ile wcsesniek robią cesarke przy cukrzycy?
 
Poranne dalej szaleją są między 90 a 100, zwiększyłam dawkę o 2 jednostki jak kazał lekarz jutro chyba też o kolejne dwie, ale muszę też zmienić godzinę.. Ja baardzo wwczzesnie wstaje i brałam insuline o 21.30 muszę brać godzinę później, generalnie nie wiem czy przez końcówkę ciąży, ale czuję się coraz gorzej. Zastanawiam się co z porodem? Bo syn ułożony miednicowo, z marna szansa na obrót, lekarka mówi o cesarce.. Zresztą zobaczymy za tydzień bo mam wizytę. Nie orientujesz się ile wcsesniek robią cesarke przy cukrzycy?
Mój lekarz mówił że z cukrzycą poród nie może być później niż 40tc bo łożysko staje się niewydolne i słabiej transportuje substancje odżywcze, ale trzeba regularnie robić ktg i sprawdzać jak się ma dzidziuś i jeszcze ok 36tc zrobić USG i sprawdzić przepływy 🙂
 
Mój lekarz mówił że z cukrzycą poród nie może być później niż 40tc bo łożysko staje się niewydolne i słabiej transportuje substancje odżywcze, ale trzeba regularnie robić ktg i sprawdzać jak się ma dzidziuś i jeszcze ok 36tc zrobić USG i sprawdzić przepływy 🙂
To ja mam wizytę za tydzień, a później już jestem zapisana co tydzień, u mnie na razie 34 tc i boję się, że mnie w ogóle wcześniej zamkną w szpitalu, bo mój gin nie ma Ktg, a jest tylko jeden szpital w którym przyjmują z cukrzycą, a tam jak się wejdzie na oddział to od razu robią test na koronawirusa.. Na wynik czeka się 3 dni.. Więc czuje ze albo nie będą mi robić ktg.. Albo mnie na dłużej położą..
 
a mozna zwiększać dawkę insuliny z dnia na dzień? tak własnie się zastanawiam, bo nie wiem, czy dzisiaj podnosić, czy po prostu zmianić godzinę na późniejszą i podnieść od jutra?
 
Poranne dalej szaleją są między 90 a 100, zwiększyłam dawkę o 2 jednostki jak kazał lekarz jutro chyba też o kolejne dwie, ale muszę też zmienić godzinę.. Ja baardzo wwczzesnie wstaje i brałam insuline o 21.30 muszę brać godzinę później, generalnie nie wiem czy przez końcówkę ciąży, ale czuję się coraz gorzej. Zastanawiam się co z porodem? Bo syn ułożony miednicowo, z marna szansa na obrót, lekarka mówi o cesarce.. Zresztą zobaczymy za tydzień bo mam wizytę. Nie orientujesz się ile wcsesniek robią cesarke przy cukrzycy?
Do szpitala idziesz po 38 tygodniu a jak dziecko miednicowo to zaraz zrobią ci cesarke
 
reklama
Mi lekarz kazal zwiększać po dwóch zlych wynikach
Cześć dziewczyny, pozwolę się wtrącić do waszej rozmowy. Miałam cukrzycę ciążową od 27 tygodnia. Niestety im wyższa ciąża, tym było gorzej. W 30 tyg lekarz zadecydował o insulinie. Zwiększyłam o 2 j po 2 zawyżonych wynikach. Miałam insulinę bazową na noc-doszłam do 10 jednostek i insulinę do obiadu bo po obiedzie wybijało mi cukry.dziecko urodziło się z wagą poniżej 3 kg. Cukier po porodzie miał ok za to mój fiksował jeszxze 2 miesiące po. Nadal kontroluję bo zdarza się ze czasem wybija. Sama cukrzyca nie jest wskazaniem do cc, chyba ze dziecko jest duże- ponad 4 kg.
 
Do góry