reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

Ten kraj nie powinien mieć statusu kraju suwerennego. Polacy są do tego zbyt głupi. Każde inne normalne społeczeństwo już dawno by się zbuntowało, a my tylko cicho godzimy się na wszystkie rządowe zbrodnie. Jak można zabierać tym, którzy najbardziej pomocy państwa potrzebują?! Jak, no JAK?! Zazdroszczę tym wszystkim, którzy mieją i będą mieli szanse stąd uciekać. Byle jak najdalej! Taka ojczyzna nie jest ojczyzną. Wstyd mi być Polką. Po prostu WSTYD!
 
reklama
Ten kraj nie powinien mieć statusu kraju suwerennego. Polacy są do tego zbyt głupi. Każde inne normalne społeczeństwo już dawno by się zbuntowało, a my tylko cicho godzimy się na wszystkie rządowe zbrodnie. Jak można zabierać tym, którzy najbardziej pomocy państwa potrzebują?! Jak, no JAK?! Zazdroszczę tym wszystkim, którzy mieją i będą mieli szanse stąd uciekać. Byle jak najdalej! Taka ojczyzna nie jest ojczyzną. Wstyd mi być Polką. Po prostu WSTYD!

zaparaszam do Anglii! Tu nawet obcokrajowcom daja pieniadze bez wiekszych staran... :tak: moze nie jest to najpiekniejszy kraj a angole nie sa najlepszym typem ludzi ale przynajmniej dostajesz to co ci sie nalezy... i mozesz starac sie zapewnic sobie a przedewszystkim swoim dzieciom przyszlosc :tak:;-)
 
Ostatnia edycja:
Ten kraj nie powinien mieć statusu kraju suwerennego. Polacy są do tego zbyt głupi. Każde inne normalne społeczeństwo już dawno by się zbuntowało, a my tylko cicho godzimy się na wszystkie rządowe zbrodnie. Jak można zabierać tym, którzy najbardziej pomocy państwa potrzebują?! Jak, no JAK?! Zazdroszczę tym wszystkim, którzy mieją i będą mieli szanse stąd uciekać. Byle jak najdalej! Taka ojczyzna nie jest ojczyzną. Wstyd mi być Polką. Po prostu WSTYD!
Pretty, jedź, proszę.. Może po raz drugi do sejmu z przytłaczającą większością nie wejdzie partia, która utworzyła rząd będący autorem projektu tej ustawy, jak wyjadą ludzie Twojego pokroju i nie będą głosować:tak: Proszę, nie obrażaj mnie, bo czuję się Polką w każdym calu i zdecydowanie nie uważam siebie za głupią. Zakładam, że najnowsza historia Polski jest Ci obca.. Domyślam się, że nie wiesz, że podczas II. Wojny Światowej oraz po wojnie zostały wymordowane lub zginęły elity intelektualne przedwojennej Polski.. Nowe, pseudo elity (szpiegowskie) zostały nam podane na tacy przez sojuszniczy ZSRR, którego armia notabene czekała u rogatek Warszawy aż wykrwawi się Powstanie Warszawskie, aż Niemcy spacyfikują ludność cywilną, spalą miasto.. Cóż, Ty w powyższej swej wypowiedzi odcięłaś się od bohaterstwa milionów Polaków, którzy na przestrzeni wieków walczyli o Polskę właśnie.. Koszmarem jest to, że w ciągu 50 lat PRL, to wszystko zaprzepaszczono.. Pisać możnaby długo, ale to chyba nie miejsce na to.. Reasumując: "Farewell Miss Pretty, farewell.."
 
czemu nie? przecież dotyczy kobiet w ciąży...

ja wam powiem tak. niestety polskie prawo jest tak skonstruowane, że można zwolnić kobietę w ciąży z 2 powodów:
- dyscyplinarnie (jeśli rażąco naruszyła regulamin firmy lub go nie przestrzegała)
- i jeśli są cięcia kadrowe z tytułu zmniejszania zatrudnienia...

w tym 2 przypadku śmiało można iść do sądu (w tym pierwszym też:-p)

ale przyznam, że niestety takie podejście rządu jest karygodne.
ale przyznam, że ja bym nie wyjechała. w uk- wcale nie jest tak strasznie lepiej- szczególnie jeśli chodzi o socjal po.
o włoszech lepiej nie wspominać- bo tam to teraz w ogóle robią co chcą
usa- tu w teorii nie można się przyczepić do niczego. może jedynie, że do polski daleko ;-)
 
zaparaszam do Anglii! Tu nawet obcokrajowcom daja pieniadze bez wiekszych staran... :tak: moze nie jest to najpiekniejszy kraj a angole nie sa najlepszym typem ludzi ale przynajmniej dostajesz to co ci sie nalezy... i mozesz starac sie zapewnic sobie a przedewszystkim swoim dzieciom przyszlosc :tak:;-)

a ja zapraszam do Irlandii:tak:
i szczerze cieszę się że tu jestem:tak::tak::tak:
nbo jak czytam co czytam to aż mi szczena opada:szok: jak tak można wogóle....

ja coraz bardziej sie zastanawiam czy dobrze zrobilismy wracajac do Polski...to co tu sie dzieje to jakas masakra...:szok::szok::szok:
 
Niestety w Polsce prawo stanowią bankowcy, za obronność odpowiadają psychiatrzy, a za system opieki zdrowotnej ekolodzy.
W Polsce obciążenia fiskalne, zarówno osób fizycznych jak i przedsiębiorstw są tak duże, że każdy kombinuje jak może, a jedynym sposobem na rozwój gospodarki jest obniżanie podatków a nie ich podwyższanie, dublowanie.. zwiększanie obciążenia gospodarstw domowych pseudopodatkami..
Jestem przeciwniczką rozbuchanej opieki socjalnej, bo to prowadzi do rozleniwienia, rozprężenia. Jedynym wyjątkiem są kobiety w ciąży właśnie, które powinny być (i w teorii są) pod szczególną ochroną. W końcu to jedyny sposób na dostarczenie państwu nowych obywateli, patrz: podatników:tak:
Najbardziej rozbudowany socjal w Europie funkcjonuje zdaje się w Szwecji.. Tam to nic tylko dzieci rodzić;-) Matki (najlepiej jak samotne;() nie dość, że dostają pensję, to jeszcze mieszkanie.. Oczywiście odpowiedniej wielkości, w zależności od ilości potomstwa. Drobnym problemem jest jednak obciążenie podatników:) Znam taką historię, dotyczącą bodajże Ingmara Bergmana.. Otrzymał jakąś nagrodę i nie przyjął jej, ponieważ musiałby od jej przyznania zapłacić podatek w wysokości.. 101%.:eek:
Pomijając już te wszystkie absurdy opisane w projekcie (który w sposób ewidentny dyskryminuje prywatnych przedsiębiorców), nie rozumiem, dlaczego mistrzami w opluwaniu Polaków są Polacy?? Jakby ktoś wysmażył wypowiedź typu Pretty w USA, na temat USA, to by go zlinczowano po prostu.
W końcu to my jesteśmy (przynajmniej w teorii) odpowiedzialni za to co się dzieje w tym kraju, teoretycznie to Polacy rządzą. A mimo wszystko taka absolutna bezsilność człowieka ogarnia..
Temat rzeka.. przepraszam za długość tego posta ;-) Krócej się nie da, można tylko dłużej.
 
reklama
Mam pytanie. Dowiedziałam się, że moja kuzynka rodzi 5 października. Jej kadrowa w pracy powiedziała jej że ma obligatoryjnie 20 tygodni urlopu macierzyńskiego i później może skorzystać z urlopu fakultatywnego - dodatkowe dwa tygodnie. Czyli razem ma 22 tygodnie.
Czytam teraz artykuł na ten temat i nie wszystko rozumiem. Rzeczywiście od 2010 roku jest dodatkowe 2 tygodnie urlopu fakultatywnego, ale my rodzimy w 2009 :-( Może któraś z was jest bardziej poinformowana i wie czy będziemy mogły skorzystać z tych dodatkowych 2 tygodni czy też nie? Co prawda my urlop macierzyński skończymy dopiero w 2010 roku, ale nigdzie nie mogę się doczytać czy nas to obejmie czy też nie.
 
Do góry