reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

reklama
Ja dostałam przy wypisie ze szpitala zaświadczenie o ur. dziecka (dla pracodawcy - do macierzyńskiego) i druk do becikowego. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale w Poznaniu, rejestrując dziecko w USC można zostawić wniosek o becikowe i problem z głowy - urząd załatwia sprawę do końca. Ja nie wiedziałam, nie miałam więc wniosku podpisanego przez gina i muszę sama załatwiać becikowe.
 
Ja dostałam przy wypisie ze szpitala zaświadczenie o ur. dziecka (dla pracodawcy - do macierzyńskiego) i druk do becikowego. Nie wiem jak jest w innych miastach, ale w Poznaniu, rejestrując dziecko w USC można zostawić wniosek o becikowe i problem z głowy - urząd załatwia sprawę do końca. Ja nie wiedziałam, nie miałam więc wniosku podpisanego przez gina i muszę sama załatwiać becikowe.

ale super rozwiazanie...a ja musze czekac na pesel bo szybciej wniosku o becikowe nie przyjma :-(
 
Witam mamcie ;) mam takie pytanie bo nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. kiedyś było tak że pracodawca mógł ciężarną zwolnić przed 3 miesiącem ciąży bez żadnych przyczyn. Teraz w myśl art 177 niby nie może. ale jak to jest czy faktycznie pracodawca nie może zwolnić kobiety ciężarnej bez względu na to w którym miesiącu ciąży jest?? bo już zgłupiałam.
 
nie jestem pewna ale chyba nie może zwolnić..
choć coś dziewczyny wspominały że mjaą się prawa mienić i nie będzie już ochrony dla ciężarnych ale nie wiem w którm to ma roku nastąpić...
napewno gdzieś o tym napisały:tak:
 
Witam mamcie ;) mam takie pytanie bo nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. kiedyś było tak że pracodawca mógł ciężarną zwolnić przed 3 miesiącem ciąży bez żadnych przyczyn. Teraz w myśl art 177 niby nie może. ale jak to jest czy faktycznie pracodawca nie może zwolnić kobiety ciężarnej bez względu na to w którym miesiącu ciąży jest?? bo już zgłupiałam.

jezeli twoja umowa o prace (na dluzej niz 1 miesiac bodajze) konczy sie przed 3 miesiacem ciazy to pracodawca moze ci tej umowy nie przedluzyc, jezeli jednak umowa konczy sie po skonczeniu 3 miesiaca ciazy to ma on obowiazek przedluzyc umowe do dnia porodu..
 
jezeli twoja umowa o prace (na dluzej niz 1 miesiac bodajze) konczy sie przed 3 miesiacem ciazy to pracodawca moze ci tej umowy nie przedluzyc, jezeli jednak umowa konczy sie po skonczeniu 3 miesiaca ciazy to ma on obowiazek przedluzyc umowe do dnia porodu..


to wiem :) mam umowę do końca przyszłego roku, a termin porodu mam w lipcu, chodzi mi o to czy pracodawca może zwolnić kobietę w ciąży przed ukończeniem 3 m-ca ciąży bo np dowiedział się że jest w ciąży. kiedyś tak było że było dozwolone zwolnienie ciężarnej i nic mu nie można było zrobić.
 
reklama
Do góry