reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

Debilka z tej kadrowej WRRRRR
A napisz jej to podanie dla świetego spokoju chociaz powinna sobie sama policzyc a ty powinnas jej dac tylko akt urodzenia.
(...)
Moj M sie smieje, ze jak sama mam napisac od kiedy i do kiedy to mam jej napisac ze chce minimum pol roku;-):-D:-D:-D

To jakas malo obeznana osoba u nas w centrali-ze wszystkim sa problemy. A oprocz podania mam dac akt rodzenia i zaswiadczenie ze szpitala...W sumie mi sie wydaje, ze wlasnie akt urodzenia jest zoobowiazujacy bo tam wszystko jest napisane!
 
reklama
No wlasnie napisz ze chcesz 200 dni macierzynskiego :-)
Ciekawe co by powiedziala.

Może jeszcze kawalek łozyska będzie chciała na dowód urodzenia :-)
Kup kawałek wołowiny i rzuć jej na biurko :-)
 
a ja mam pytanie co do macierzynskiego i kwoty? taka sama jak do tej pory 100% ?
i w jaki sposob to wplywa? u mnie duza firma ponad 20 osob i co zus placi dla pracodawcy a pracodawca ze mna sie rozlicza jak do tej pory? czy musze konto podac dla zusu ?
 
a ja mam pytanie co do macierzynskiego i kwoty? taka sama jak do tej pory 100% ?
i w jaki sposob to wplywa? u mnie duza firma ponad 20 osob i co zus placi dla pracodawcy a pracodawca ze mna sie rozlicza jak do tej pory? czy musze konto podac dla zusu ?

Jak twoja firma zatrudnia więcej niz 20 osób to zasiłek macierzyński będzie Ci płacił pracodawca czyli tak jak dotychczasowe wynagrodzenie.

Natomiast pracodawca jak będzie płacił składki do ZUSu to kwote tego co tobie wypłacił sobie odejmie od sumy składek jakie ma do zapłacenia ZUSOWI.

Zasiłek macierzynski oblicza się biorąc średnią z zarobków z 12 miesięcy.
 
mam pytanie: czy istnieja 2 macierzynskie? chodzi mi o kwote, poniewaz jestem zatrudniona na umowe o prace i rowniez prowadze dzialalnosc gosp. z dzialalnosci gosp wiem ze to beda grosze ale zawsze moglabym je wykorzystac;-)
 
reklama
Do góry