reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

reklama
Ten dodatkowy tydzien urlopu ojcowskeigo tatus moze wykorzystac w dowolny sposob: albo rownolegle z mama, albo pozniej. Fajnie, ze w ten sposob dali mozliwosc. Najwczesniej jednak dopiero po Nowym Roku(bo wchodzi w zycie 1.01) i w ciagu 12 miesiec od narodzin dziecka.
royanna a mogła byś mi napisać ile tego macierzyńskiego jest dokładnie?? to będzie moje drugie dziecko bo w razie czego jak by mi kazali napisać dokładnie od kiedy do kiedy to się przyda
 
royanna a mogła byś mi napisać ile tego macierzyńskiego jest dokładnie?? to będzie moje drugie dziecko bo w razie czego jak by mi kazali napisać dokładnie od kiedy do kiedy to się przyda
Wlasnie sama nie wiem.
Teraz nie patrzy sie na to ktore to juz dziecko, tylko ile dzieci naraz rodzisz.
Jezeli teraz przysluguje nam 20tyg macierzynskiego, to chyba liczymy 20tygx7dni= 140dni. A potem, od 1.01 piszemy o dodatkowe 2tyg, czyli 14dni.
Jak urodzisz np 13go, to piszesz podanie o przyznanie urloppu macierzynskiego w wymiarze 140dni od dnia 13.11 do...-tu musiym sobie wyliczyc kiedy sie konczy. Ja uwazam, ze niesprawiedliwe, ze moja kadrowa kaze mi samej wyliczac do kiedy...A jak wypadnie do soboty wlacznie? A u mnie pracuje sie w weekendy, to co, w niedziele mam isc do pracy? Czy dopiero od poniedzialku?
 
Wlasnie sama nie wiem.
Teraz nie patrzy sie na to ktore to juz dziecko, tylko ile dzieci naraz rodzisz.
Jezeli teraz przysluguje nam 20tyg macierzynskiego, to chyba liczymy 20tygx7dni= 140dni. A potem, od 1.01 piszemy o dodatkowe 2tyg, czyli 14dni.
Jak urodzisz np 13go, to piszesz podanie o przyznanie urloppu macierzynskiego w wymiarze 140dni od dnia 13.11 do...-tu musiym sobie wyliczyc kiedy sie konczy. Ja uwazam, ze niesprawiedliwe, ze moja kadrowa kaze mi samej wyliczac do kiedy...A jak wypadnie do soboty wlacznie? A u mnie pracuje sie w weekendy, to co, w niedziele mam isc do pracy? Czy dopiero od poniedzialku?
nie wiedziałam byłam pewna że na kolejne dziecko jest więcej:wściekła/y:
nic się nie martw jak wypadnie do soboty włącznie to w tą niedzielę napewno do pracy nie pójdziesz a już będziesz miała wliczone w wypłatę:-):-)
 
Wlasnie sama nie wiem.
Teraz nie patrzy sie na to ktore to juz dziecko, tylko ile dzieci naraz rodzisz.
Jezeli teraz przysluguje nam 20tyg macierzynskiego, to chyba liczymy 20tygx7dni= 140dni. A potem, od 1.01 piszemy o dodatkowe 2tyg, czyli 14dni.
Jak urodzisz np 13go, to piszesz podanie o przyznanie urloppu macierzynskiego w wymiarze 140dni od dnia 13.11 do...-tu musiym sobie wyliczyc kiedy sie konczy. Ja uwazam, ze niesprawiedliwe, ze moja kadrowa kaze mi samej wyliczac do kiedy...A jak wypadnie do soboty wlacznie? A u mnie pracuje sie w weekendy, to co, w niedziele mam isc do pracy? Czy dopiero od poniedzialku?

to 20 tyg czyli i niedziela wiec ciagiem 140 dni a pozniej te 2 tyg dodatkowo
 
Dziś w TVN było znów o becikowym. Od jutra wchodzą przepisy, że trzeba przedstawić zaświadczenie. Oczywiście, jak zwykle rzetelnie, nie powiedziane było czy przedstawić je ma każdy kto urodzi po 1.11, czy się (uwaga!) zgłosi po wypłatę świadczenia jedynie, a dziecko urodzone wcześniej.. Mamusie z dziećmi jeszcze dziś podania składały, żeby przepisom nie podlegać.. O co tu chodzi??

Juz gdzies pisalam, to dotyczy kazdej kobiety ktora urodzi od 1.11. Wiem to z pierwszej reki, z mopsu. zaswiadczenie tez juz dostalam, bo musi byc na ich druku.
O jakich dwoch tygodniach mowicie?
 
Od nowego roku wymiar macierzynskiego wynosi 22 tygodnie,
My z racji tego ze na przelomie roku bedziemy na macierzynskim mamy prawo zalapac sie na te kolejne 2 tygodnie.

W 2009 jest 20 tygodni macierzynskiego
Od 01.01.2010 są 22 tygodnie macierzynskiego

Dlatego po 01.01. składamy w pracy wniosek o udzielenie dodatkowych 2 tygodni macierzynskiego czyli razem mamy 22 tygodnie czyli 154 dni wolnego od dnia porodu
 
Od nowego roku wymiar macierzynskiego wynosi 22 tygodnie,
My z racji tego ze na przelomie roku bedziemy na macierzynskim mamy prawo zalapac sie na te kolejne 2 tygodnie.

W 2009 jest 20 tygodni macierzynskiego
Od 01.01.2010 są 22 tygodnie macierzynskiego

Dlatego po 01.01. składamy w pracy wniosek o udzielenie dodatkowych 2 tygodni macierzynskiego czyli razem mamy 22 tygodnie czyli 154 dni wolnego od dnia porodu

ooo, to cos przegapilam ;-)
 
Od 1 stycznia 2009 mamy dłuższe urlopy macierzyńskie

Długość trwania urlopu macierzyńskiego będzie się stopniowo zwiększać aż do 2014 roku, do wymiaru 26 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka i o 8 tygodni kiedy na świat przychodzi więcej niż jedno dziecko.

Od stycznia 2010 roku mają zacząć obowiązywać przepisy o urlopie ojcowskim, według których ojciec wychowujący dziecko będzie miał prawo do takiego urlopu w wymiarze jednego tygodnia, a od 2012 roku - dwóch tygodni. Będzie on niezależny od urlopu macierzyńskiego przysługującego obojgu rodzicom.
 
reklama
Wlasnie sama nie wiem.
Teraz nie patrzy sie na to ktore to juz dziecko, tylko ile dzieci naraz rodzisz.
Jezeli teraz przysluguje nam 20tyg macierzynskiego, to chyba liczymy 20tygx7dni= 140dni. A potem, od 1.01 piszemy o dodatkowe 2tyg, czyli 14dni.
Jak urodzisz np 13go, to piszesz podanie o przyznanie urloppu macierzynskiego w wymiarze 140dni od dnia 13.11 do...-tu musiym sobie wyliczyc kiedy sie konczy. Ja uwazam, ze niesprawiedliwe, ze moja kadrowa kaze mi samej wyliczac do kiedy...A jak wypadnie do soboty wlacznie? A u mnie pracuje sie w weekendy, to co, w niedziele mam isc do pracy? Czy dopiero od poniedzialku?

Debilka z tej kadrowej WRRRRR
A napisz jej to podanie dla świetego spokoju chociaz powinna sobie sama policzyc a ty powinnas jej dac tylko akt urodzenia.

Ja nie żadam nigdy zadnego podania, ani sama nie mam zamiaru go pisac osobie ktora mnie zastępuje.
Przyniosę jej akt urodzenia i niech sama liczy, ewentualnie mozemy skonfrontowac nasze wyliczenia.
Jak urodzicie np 15.11 to od tej daty liczycie 140 dni włącznie.
A podanie o 2 tygodnie dodatkowe trzeba juz napisac koniecznie , ale to po 01.01.2010 jak to wejdzie w zycie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry