reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

Witam serdecznie! Mam pytanko dot. zwolnienia. Jestem w 20 tygodniu ciąży... Od 10 sierpnia do 12 października byłam na zwolnieniu. Za 33 dni zapłacił mi pracodawca za kolejne dni zapłaci mi ZUS. 13 października wróciłam do pracy ale tylko do 19 października (na tydzień). Od 20 października do 27 października byłam znowu na zwolnieniu (przeziębienie) Kto powinien zapłacić mi za to ostatnie zwolnienie pracodawca czy ZUS. Proszę o odpowiedź i gorąco pozdrawiam...

Zdecydowanie ZUS.
 
reklama
Dzięki za odpowiedź. Wprowadziłam dzisiaj mojego szefa w błąd on sam nie jest zorientowany w tej sprawie. Powiedziałam mu, że o mi już nie płaci za zwolnienia. Zadzwonię w poniedziałek do ZUSu i się upewnię...a czy Ty jesteś pewna tego co napisałaś?

Ja jestem pewna tego co napisałam powyżej, bo na codzien zajmuję sie kadrami :-)

mi sie obiło cos o uszy ze niby od poniedziałku ale wydaje mi sie to głupie ... ;] i mysle ze od dnia porodu tak przynajmniej jest z tym zwolnieniem co było pisane ze jak da mi lekarz zwolnienei od 1 do 7 np a urodze 5 to od 5 macierzynski mi nalicza kadrowa wiec chyba tak jest

Kasiula dokładnie tak jak piszesz-od 05.11 policzą macierzyński.
 
Dzięki Olica za wyjaśnienia :) Mnie interesuje jeszcze jedno - samemu trzeba powiadamiać pracodawcę o tym, że się urodziło i pisać podanie o macierzyński, czy szpital powinien powiadomić? No i kiedy dostaje się skrócony akt urodzenia dziecka?
 
Dzięki Olica za wyjaśnienia :) Mnie interesuje jeszcze jedno - samemu trzeba powiadamiać pracodawcę o tym, że się urodziło i pisać podanie o macierzyński, czy szpital powinien powiadomić? No i kiedy dostaje się skrócony akt urodzenia dziecka?

szpital nie ma obowiązku podawania do pracodawcy informacji o porodzie, a czy pisać podanie czy nie to zależy od pracodawcy

skrócony akt urodzenia dostaniesz jak zarejestrujesz dziecko w urzędzie i akt dostaje się od ręki, tylko ze szpitala trzeba mieć jakieś dokumenty
 
Dziś w TVN było znów o becikowym. Od jutra wchodzą przepisy, że trzeba przedstawić zaświadczenie. Oczywiście, jak zwykle rzetelnie, nie powiedziane było czy przedstawić je ma każdy kto urodzi po 1.11, czy się (uwaga!) zgłosi po wypłatę świadczenia jedynie, a dziecko urodzone wcześniej.. Mamusie z dziećmi jeszcze dziś podania składały, żeby przepisom nie podlegać.. O co tu chodzi??
 
mam pytanie co do podania o macierzynski musze ujac dokladnie od kiedy i do kiedy ? i co z tymi 2 tyg? za nastepny rok
o te dwa tyg musisz pisać prośbę do pracodawcy, a jeżeli chodzi o macierzyński to jak zgłosisz się z aktem urodzenia to oni sami -chyba ci powiedzą do kiedy go masz tak mi się wydaje
 
reklama
mam pytanie co do podania o macierzynski musze ujac dokladnie od kiedy i do kiedy ? i co z tymi 2 tyg? za nastepny rok
Mi kazala kadrowa napisac w podaniu dokladnie od kiedy i do kiedy chce urlop macierzynski. W sumie ja powinnam powiedziec od kiedy a ona to powinna wyliczyc:dry:.
Te 2 tyg dodatkowego to podanie o nie skladamy dopiero po 1.01.2010.

Acha, i dzis w necie pisza o tym ojcowskim urlopie. Tak jak pislam wczesniej. Jest to dodatkowy 1 tydzien urlopu dla tatusiow, niezalezny od naszego macierzyskiego(z ktorego moga skorzystac w czesci za nas tatusiowie). Od 1.01 wchodzi w zycie.
 
Do góry