reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

cześć :)
nie wiem, czy już gdzieś nie było tego tematu, ale nie mogłam znaleźć więc pytam tutaj - czy wiecie gdzie można znaleźć wzór zaświadczenia które musi wystawić lekarz (o tym, że było się pod jego opieką od 10 tygodnia ciąży) aby móc składać papier o becikowe ? jako "listopadówki" musimy już taki papier niestety posiadać...

pozdrawiam

Ja słyszałam że Nas to akurat nie dotyczy, bo bedąc w ciąży to wprowadzono...
 
reklama
ja to mysle ze jzeli mamy wporzadku lekarzy to sami wiedza co robia moj nawet o tym nie wspominal widocznie jeszcze nie czas .... jakbym nie zdazyla teraz to pewnie wyda mi zaswiadczenei po porodzie i chyba o to chodzi... bo po co nam te zaswiadczenia teraz skoro 2 miesiace jeszcze ... za duze zamieszanie bedzie jak kazda ciezarna bedzie teraz o te zaswiadczenia sie ubiegala...
 
Sluchajcie, a orientujecie sie jak to jest z urlopem ojcowskim?
Czytalam na ten temat w zeszlym i tym roku i weszlo w zycie. Z tego co zrozumialam czytając kodeks pracy(a nie zawsze jest tam niestey jasno opisane) wynika, ze od 1stycznia 2010 roku, kazdemu tacie ktoremu urodzilo sie dziecko w ciagu ostatnich 12 miesiecy przysluguje dodatkowo 1 tydzien urlopu. Docelowo ma byc 2, ale nas to chyba nie obejmie...
Znacie jakies szczegoly, fakty? Pytam, bo jak mam wrocic do pracy po macierzynskim i zaleglych urlopach, to pozniej moze moj M wykorzystalby co sie da i wtedy to zawsze dzieciaczek bardziej odchowany zanim sie go da po opieke opiekunki lub zlobka...
 
I mam jeszcze jedno pytanie odnosnie macierznskiego, czy to prawda, ze niezaleznie ktorego dnia sie urodzi dziecko w ciagu tygodnia, to urlop macierzynski jest liczony od poniedzialku? Czyli np. urodze 15go listopada w niedziele, a urlop bede miala liczony juz od 9go???
 
kiedyś czytałam na temat urlopu ojcowskiego i z tego co wiem to teraz jest tylko tydzień a od 2010 ma być chyba 2 tygodnie, Ale z tego co ja się doczytałam to jest to tydzień z którego musi zrezygnować matka i wtedy ojciec ma wypłacany jakiś tam zasiłek zamiast matki. Tak zrozumiałam znowelizowaną ustawę prawo pracy. ale pewności nie mam.
 
reklama
cześć :)
nie wiem, czy już gdzieś nie było tego tematu, ale nie mogłam znaleźć więc pytam tutaj - czy wiecie gdzie można znaleźć wzór zaświadczenia które musi wystawić lekarz (o tym, że było się pod jego opieką od 10 tygodnia ciąży) aby móc składać papier o becikowe ? jako "listopadówki" musimy już taki papier niestety posiadać...

pozdrawiam
ja czytałam, ze juz po porodzie trzeba będzie iść dwa razy do urzędu: raz po wniosek i zaświadczenie, a drugi raz to zlożyć. Z tego coo zrozumiałam to jeszcze tych druków nie mają. No i to będzie dotyczyć tych, które urodzą po 1 listopada. Pewnie częśc z nas wyrobi się przed.
 
Do góry