reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Jestem po czterech poronieniach (1-ospa, 2,3- brak czynności serca, 4-słaba czynność serca, po tygodniu brak czynności serca; wszystkie poronienia na początku ciąży 6-10 tydzień). W ciąże zachodziłam naturalnie. Przed czwartą ciążą wykonałam poniższe badania (na zlecenie profesor Jerzak) i brałam następujące leki: Acidum Folicum 5mg, Duphaston 2x, Clexane 40, Glucophage XR 500, Vigantoletten 1000. Niestety to też nie pomogło.

Do tej pory zrobiłam:

badania cytogenetyczne (kariotyp) razem z mężem - wynik poprawny
analiza badań DNA - MTHFR 677C-T - układ heterozygotyczny, pozostałe wyniki prawidłowe
antykoagulant tocznia - 34,09
białko S - 73,5%
białko C - 99,6%
P/c antykardiolipidowe klasy IgG - 1,3 GPL
P/c antykardiolipidowe klasy IgM - 5,2 MPL
P/c przeciw B2-glikoproteinie-1 IgG - 0,6 SGU
P/c przeciw B2-glikoproteinie-1 IgM - 1,3 SMU
glukoza na czczo 81
glukoza po godzinie 72
glukoza po 2 godzinach 69
insulina na czczo 5,2
insulina po godzinie 59,1
insulina po 2 godzinach 45,8
AMH 1,9
homocysteina 8,48
poziom komórek NK 11%
aktywność komórek NK 11%,
Inferferon gamma - 286 (norma 2046,6-4738),
TNF alfa - 4126 (norma 1208,3-4156,1),
Interleukina 10 - 246 (norma 695,6-3048,4),
Interleukina 4 - <20 (norma 20-80,6),
Interleukina 5 - <20 (norma 20-59,8 )
Interleukina 2 - 71 (norma 20 - 62,5),
wskaźnik IFN/IL4 - 14,3 (norma 36,7-175),
wskaźnik TNF/IL4 - 206,3 (norma 19,7-149,5),
wskaźnik IFN/IL10 - 1,2 (norma 1,2-3),
wskaźnik TNF/IL10 - 16,7 (norma 0,7 - 2,8 )
ANA dodatnie, miano 1:1000, świecenie ziarniste
ANA 3 - wszystko ok (dr Pasnik stwierdził, że ANA wyszło dodatnie bo za szybko po poronieniu zrobiłam)
CD16 - 11%,
CD56/CD3 - 5%
CD25/CD127/CD4- 9%
posiew z szyjki macicy, mycoplazma i ureoplazma - wszystko ok

Robiłam też histeroskopię (mam wadę wrodzoną macicy - dwie macice, na tym etapie ciąży nie powinno to przeszkadzać). W badaniu nie wykryto żadnych nieprawidłowości.

Badałam płód po ostatnim poronieniu i uzyskano niejednoznaczny wynik dla chromosomu 15.
 
reklama
Cześć, kojarzę Twój nick z innego forum na którym ja także jestem. Ja równiez leczę się u prof. Jerzak. Czy profesor wymyśliła co dalej czy już całkowicie zrezygnowałas z jej usług?

Czy dr Paśnik skomentował wynik Twojej interleukiny 10?
 
Jestem po czterech poronieniach (1-ospa, 2,3- brak czynności serca, 4-słaba czynność serca, po tygodniu brak czynności serca; wszystkie poronienia na początku ciąży 6-10 tydzień). W ciąże zachodziłam naturalnie. Przed czwartą ciążą wykonałam poniższe badania (na zlecenie profesor Jerzak) i brałam następujące leki: Acidum Folicum 5mg, Duphaston 2x, Clexane 40, Glucophage XR 500, Vigantoletten 1000. Niestety to też nie pomogło.

Do tej pory zrobiłam:

badania cytogenetyczne (kariotyp) razem z mężem - wynik poprawny
analiza badań DNA - MTHFR 677C-T - układ heterozygotyczny, pozostałe wyniki prawidłowe
antykoagulant tocznia - 34,09
białko S - 73,5%
białko C - 99,6%
P/c antykardiolipidowe klasy IgG - 1,3 GPL
P/c antykardiolipidowe klasy IgM - 5,2 MPL
P/c przeciw B2-glikoproteinie-1 IgG - 0,6 SGU
P/c przeciw B2-glikoproteinie-1 IgM - 1,3 SMU
glukoza na czczo 81
glukoza po godzinie 72
glukoza po 2 godzinach 69
insulina na czczo 5,2
insulina po godzinie 59,1
insulina po 2 godzinach 45,8
AMH 1,9
homocysteina 8,48
poziom komórek NK 11%
aktywność komórek NK 11%,
Inferferon gamma - 286 (norma 2046,6-4738),
TNF alfa - 4126 (norma 1208,3-4156,1),
Interleukina 10 - 246 (norma 695,6-3048,4),
Interleukina 4 - <20 (norma 20-80,6),
Interleukina 5 - <20 (norma 20-59,8 )
Interleukina 2 - 71 (norma 20 - 62,5),
wskaźnik IFN/IL4 - 14,3 (norma 36,7-175),
wskaźnik TNF/IL4 - 206,3 (norma 19,7-149,5),
wskaźnik IFN/IL10 - 1,2 (norma 1,2-3),
wskaźnik TNF/IL10 - 16,7 (norma 0,7 - 2,8 )
ANA dodatnie, miano 1:1000, świecenie ziarniste
ANA 3 - wszystko ok (dr Pasnik stwierdził, że ANA wyszło dodatnie bo za szybko po poronieniu zrobiłam)
CD16 - 11%,
CD56/CD3 - 5%
CD25/CD127/CD4- 9%
posiew z szyjki macicy, mycoplazma i ureoplazma - wszystko ok

Robiłam też histeroskopię (mam wadę wrodzoną macicy - dwie macice, na tym etapie ciąży nie powinno to przeszkadzać). W badaniu nie wykryto żadnych nieprawidłowości.

Badałam płód po ostatnim poronieniu i uzyskano niejednoznaczny wynik dla chromosomu 15.

Widzę że zrobiłaś tych badań bardzo dużo. Na immunologi się nie znam, bo u mnie nie bylo potrzeby aż tak daleko iść, natomiast accidum folicum 5mg przy mthfr? Przy tym wariancie powinno się brać raczej metylowany kwas foliowy a nie syntetyczny :) oczywiście nie będę podważac zdania lekarza, ale może pomyśl też w tym kierunku :)
 
Cześć, kojarzę Twój nick z innego forum na którym ja także jestem. Ja równiez leczę się u prof. Jerzak. Czy profesor wymyśliła co dalej czy już całkowicie zrezygnowałas z jej usług?

Czy dr Paśnik skomentował wynik Twojej interleukiny 10?
U profesor Jerzak jeszcze nie byłam. Nie wiem czy jeszcze pójdę. Dr Paśnik powiedział tylko, że albo szczepienia albo sterydy w zależności od wyników mlr i cross match. Ale nic więcej nie mówił. Powiedział, że porozmawiamy jak będą wyniki.
A Ty na jakim etapie jesteś?
 
Widzę że zrobiłaś tych badań bardzo dużo. Na immunologi się nie znam, bo u mnie nie bylo potrzeby aż tak daleko iść, natomiast accidum folicum 5mg przy mthfr? Przy tym wariancie powinno się brać raczej metylowany kwas foliowy a nie syntetyczny :) oczywiście nie będę podważac zdania lekarza, ale może pomyśl też w tym kierunku :)
Biorę jeszcze Life Extension Homocysteine Resist i tam jest metylowany kwas.
 
Też byłam pacjentka dr Jerzak. Moim zdaniem wszystkich leczy na jedno kopyto zlecając te same leki na wszystkie schorzenia. Jak dla mnie strata czasu i pieniędzy. Dodatkowo kieruje do swojej koleżanki na badanie przepływów wewnątrzmacicznych i nie znam dziewczyny która u tej pani miała by dobre przepływy. Ja pod opieką pani dr Jerzak straciłam dwie ciąże.
 
Dziewczyny podziwiam Was za tą siłę i upór w badaniach i staraniach o do noszenie ciąży. Ja jestem już wykończona psychicznie, jutro wizyta, nie wiem co będzie. Mam nadzieję że tym razem maluszek przeżyje, ale jeśli nie to nie wiem co ze sobą pocznę...
 
@plastulinka
Na jakiego ginekologa zmieniłaś profesor? Jakiegoś z Warszawy?

@Psiara1996
Staraj się myśleć, że wszystko się jeszcze ułoży. Myślę, że każda z nas staraczek ma nieustanne wzloty i upadki, jednego dnia chęć walki a drugiego dnia chęć rzucenia wszystkiego.

@wikpaw
Kiedy masz wizytę u dr Paśnika?
 
reklama
Czy polecacie jakiś antyperspirant w ciąży? Zawsze miałam z tym problem, ponieważ mnie uczulaly. Mogłam używać jedynie dove - do tej pory... porobily mi się brązowe plamy pod pachami :( nie dość że mam te wielkie guzy od gruczołów mlecznych to jeszcze teraz to.
 
Do góry