reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porodowka na Markwarta i Szpital Wojskowy

Znieczulenie jest na życzenie, ale generalnie starają się do tego zniechęcać. Z dziewczyn, z którymi rozmawiałam, każda przed porodem była zdecydowana na znieczulenie, ale ostatecznie...żadna go nie miała. Położne przekonują ponoć (ja osobiście nie słyszałam), że 90% porodów ze znieczuleniem kończy się cesarką.

W moim przypadku było tak, że poprosiłam dość późno, przy 8cm rozwarcia i położna starała się albo zmienić temat, albo w końcu przekonywać, że to tylko przedłuży poród (wiedziałam, że ma rację, ale akurat wtedy było mi to obojętne haha). Przyznam, że musiałam dość ostro zażądać, żeby w końcu po anestezjologa poszła. Kiedy przyszedł, miałam już 10cm, więc tylko chwilę postał i sobie poszedł.. :)))

Pozdrawiam serdecznie!
 
reklama
Ja mam termin porodu na 24.11.2010 :)

Mam pare pytan czy podpaski i podkłady poporodowe mamy miec swoje czy dostaniemy w szpitalu?
I co z ubrankami dla malenstwa mamy wziasc swoje czy tylko na wyjscie ?

I prosze o rady co jeszcze przydatnego zabrac czy sztucce i kubek tez ?
 
Witam,
Podpaski i podkłady dostaniesz, ciuszki dla maleństwa dają, tylko na wyjście weź swoje. Musisz mieć swoje chusteczki nawilżone dla maleństwa i ja jeszcze wzięłam parę pampersów(choć nie są wymagane). Jeżeli chodzi o sztućce to ja miałam tylko małą łyżeczkę.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego,szybkiego porodu:)
 
no po ciężkich przemyśleniach zdecydowałam sie na poród na Markwarta, oczywiście pod warunkiem, ze dotrwam do 37 tc :) czyli jeszcze miesiąc :)
serdecznie dziękuję za odpowiedź nt. znieczulenia...ta sprawa zostaje w mojej głowie jeszcze otwarta...w przyszły tyg z moim małżem idziemy w odwiedziny na oddział, zamierzam o to zapytać ;)
mam jeszcze jedno pytanko odnośnie pozycji porodowej w II fazie... czy zaleca sie lężącą? czy daje sie mozliwość wyboru kobiecie?
 
Natka jeszcze nie dotarłam do szpitala, bo mam mieć w przyszłym tyg skierowanie na KTG i wykorzystam to jako powód do zwiedzenia ...na pewno dam znać jak będe po...
 
Podczas porodu sama sobie wybierasz pozycje, mozesz "skakac" na pilce, stac, masz prawo wyboru, wszystko zalezy od tego jak szybko bedzie przebiegal porod i czego bedziesz potrzebowac.
Dziewczyny na prawde polecam porod na Markwarta, podejmujecie bardzo dobra decyzje, wiadomo, że w 2 sa po remoncie i jest wszystko nowe i ladne, ale tutaj sa niezastąpione położne a to jest najwazniejsze dla nas w chcwili porodu, a oprocz tego takze wszystko jest w miare nowe i caly oddzial jest bardzo dobrze wyposazony.
 
Znieczulenie w mswia daja. Ja prosiłam jak miałam 3 cm rozwarcia i wcale jeszcze wtedy nie bolało tak bardzo ale wiedziałam, ze zanim przyjdzie anestezjolog to minie z 2 h :) to chyba celowy zabieg aby zniechecic do znieczulenia. Ja chciałam bo wiedziałam po pierwszym porodzie, ze to bardzo pomaga. Niestety mimo, ze dostałam znieczulenie to przy tym porodzie nie zadziałało i bolało strasznie- nie urodziłam naturalnie bo okazało sie przy partych i pełnym rozwarciu, ze mam jakas wade w budowie - kosc jakos zle ustawiona i naturalnie to ja nigdy nie urodze i trzeba było zrobic cc i dac znieczulenie ogolne bo jak juz pisałam zoo nie zadziałało.
 
reklama
ja osobiście tam nie byłam zwiedzać ale słyszałam że nie ma żadnego problemu - można iść i zobaczyć jak to wszystko wygląda. cały personel jest przy tym miły i nie robi żadnych problemów.
 
Do góry