reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród w domu

Niedługo będę rodziła po raz drugi i zdecydowałam się na poród w domu. Po tym co przeżyłam za pierwszym razem nie mam zamiaru oglądać szpitala na oczy (rodziłam w jednym z lepszych warszawskich). Mam już umówione położne i większość niezbędnych akcesoriów:)

Czy są tu kobitki, które tak jak ja będą rodziły lub już rodziły w domu?
 
reklama
Ja osobiście rodziłam w szpitalu.
Moja kuzynka przyszła na świat w domu, ale to nie było planowane, był Sylwester i karetka nie przyjechała na czas.
Dwa miesiące temu skończyła 18 lat i ma się dobrze.

Ja chciałabym rodzić w domu, ale mieszkam 27 km od najbliższego szpitala, więc to nie możliwe.

Życzę Ci oby Twój poród wyglądał tak jak chcesz.
Powodzenia.
 
Witajcie:)
Oglądałam dziś Fakty w TVN, był materiał o porodach w domu, że nasze extra państwo chce by było ich więcej. Co o tym myślicie? Ja muszę przyznać, ze ze złosci gadałam do telewizora:) Moja ciąża przebiegała książkowo, co prawda odeszły mi zielone wody, ale lekarze stwierdzili ze to przypadek i nie były one niczym złym, wiec rownie dobrze mogłyby być czyste. Po 7 godzinach porodu sn nagle zanikło tętno, mojego synka uratowało natychmiastowe cc. Gdybym rodziła w domu straciłabym dziecko. Dlatego właśnie tak bardzo mnie to zdenerwowało. A może jestem przewrazliwiona?
 
Ja nie odważyła bym się na poród w domu jak dla mnie to za duże ryzyko w szpitalu wiadomo sprzęt na miejscu i w razie jakichkolwiek komplikacji można od razu zacząć działać a w domu gdyby się nie daj boże zaczęło coś dziać to za nim dojedzie się do szpitala to już niestety może się okazać minute za późno. Nie, taki poród to nie dla mnie;-)
 
Ja nie odważyła bym się na poród w domu jak dla mnie to za duże ryzyko w szpitalu wiadomo sprzęt na miejscu i w razie jakichkolwiek komplikacji można od razu zacząć działać a w domu gdyby się nie daj boże zaczęło coś dziać to za nim dojedzie się do szpitala to już niestety może się okazać minute za późno. Nie, taki poród to nie dla mnie;-)
Popieram w 100%.
Nigdy nie da się przewidzieć co się stanie a czasem liczą się minuty.
Niby kiedyś tylko tak się rodziło.....nie było wyjścia.
Teraz w wielku krajach staje się to modne i ok.
Ale ja bym się nie odważyła.
 
ja bym się nie odważyła w bardo dużo porodach potrzebna jest na końcu cesarka wiec ja nie dalabym rady tzw nie odwazyłabym się chociaz i tak mi nie dane uroodzić sn
 
Witam.

Ja tez sie wypowiem :) Urodzilam niedawno corke, w jednym z Krakowskich szpitali.
Powiem Wam, ze moja ciaza przebiegala jak najbardziej prawidlowo, co trzy tyg wizyta u gin, wszystko ok. Porod rozpoczal sie "o czasie"-39 tc, przebiegal prawidlowo, bez znieczulenia i trwal 3 h :-) (pierwsze dziecko). I wiecie co? Zaraz po porodzie mi ja zabrali, bo okazalo sie ze ma... wrodzone zapalenie pluc! Nie jest to dla dziecka grozne i nie ma konsekwencji, ale tylko wtedy, kiedy zostanie udzielona szybka pomoc. Dziecko ma problemy z oddychaniem i szybko trafia do inkubatora pod tlen.
Po 9 dniach wyszlismy do domu i wszystko jest super!
Ale az strach pomyslec co by bylo, gdyby nie bylo lekarza, tlenu itp... Ciaza prawidlowa, a jednak niektorych rzeczy nie da sie przewidziec.
Autorce watku zycze wszystkiego dobrego, oczywiscie takie przypadki jak nasz nie zdarzaja sie codziennie, niemniej jednak ja balabym sie rodzic w domu.

Pozdrawiam wszystkie mamuski przyszle i obecne ;-)
 
JA wam cos jeszcze po wiem .Dzień po mnie dziewczyna miała cesarkę po terminie 6 dni.Dziecko miało ważyć koło 3 kilo.Niedość że ważyło ponad 1 kilo (bo sie odchudzała) to jeszcze miało zapalenie płuc.a na usg bylo ok.opowiem tą chistorie w innnym wątku
 
reklama
Do góry